Divoženka
Elizabeth Fenwick
Román americké autorky rozvíjí dramatický příběh, v němž třiaosmdesátiletý slepec se stává přítelem osiřelé holčičky-divoženky a zachraňuje ji před maniakem.
Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: 1978 , OdeonOriginální název:
A Friend of Mary Rose, 1962
více info...
Přidat komentář
jak popsat pocity ze čtení této knížečky? je překvapivě složité vyjádřit se o příběhu větami, zkusím to aspoň adjektivy: krátké, výstižné, zvláštní, znepokojivé, lehce děsivé, srdečné, vyvolávající pocit bezmoci, neskutečné zvědavosti, úlevy, podráždění..
konečně mě napadlo i pár vět: děj mě nutil obracet stránku jednu za druhou, nemohla jsem se dočkat, co bude na další, prostě jsem potřebovala vědět, jestli se hlavním hrdinům nic nestane a hlavně: kdo je ten podivný násilník??
zatraceně. dost dobrý příběh, s prvky thrilleru.
a akorát krátký, tak na dva, tři večery při lampičce:)
Tak takhle nějak bych si představovala dobře zvládnutou maturitní slohovku na téma „Jak jsem se stal detektivem“. Příběh je přímočarý a žádné rafinované odhalení „vraha“ nenabízí. Úvodní a poměrně rozsáhlá pasáž (vzhledem ke zbytku knihy) má svým tématem potenciál vyvolat mrazení v zádech a nepředstíraný strach o hrdiny, v mém případě však tak úplně nezafungovala. Ale třeba jsem už úplně zkažená všemi těmi severskými psychopaty a nedokážu plně docenit právě tu obyčejnost příběhu, který by se klidně nějak podobně mohl odehrát i ve skutečnosti. I když to z tohoto komentáře tak nevypadá, podtrženo sečteno, Divoženka za přečtení stojí a do edice Čtení na dovolenou krásně zapadá.
Kniha se mi hodně líbila. Výstižně popsané charaktery postav, jejich smýšlení a pohnutky. Zajímavý námět - slepý pán se snaží ochránit malou holčičku před násilníkem.