Do posledného dychu

Do posledného dychu
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423183/bmid_do-posledniho-dechu-mPR-423183.png 5 2875 2875

Šaty nasiaknuté krvou, viečka násilne zatvorené. Tak vyzerá mŕtve dievča v kontajneri. Detektív séfinšpektor Erika Fosterová je síce na mieste nálezu ako prvá, prípad však nespadá do jej kompetencie. No ani tento fakt ju nedokáže zastaviť. Erika sa okamžite vrhá do práce a veľmi rýchlo odhaľuje súvislosti s inou, štyri mesiace starou, nevyriešenou vraždou. Obe obete sa našli v rovnakom prostredí a zomreli tým istým spôsobom. Navyše si obe dohovorili schôdzku cez internet... Keď za podobných okolností zmizne ďalšie dievča, musia Erika Fosterová, Mossová aj Peterson konať čo najrýchlejšie. Koľko času im zostáva, kým sadistický vraj zabije aj toto dievča? Kto sa skrýva za falošnými profilmi na facebooku a láka naivné mladé ženy na schôdzku? A ako Erika chytí vraha, ktorý vlastne existuje len virtuálne?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Last Breath , 2017

Mike99
31.05.2020 5 z 5

Nosné téma - zneužití sociálních sítí ke spáchání brutálních vražd. RB velice dobře popsal, jak lehce lze zneužít důvěřivost lidí, jak se k nim dostat anonymně …
Tomuto se může člověk jednoduše vyhnout, bohužel na síti nalezneme i ekonomické informace, volně dostupné, stačí si jen dát dohromady 1+1, navíc je vkládá stát, vyhledat si je může kdokoliv, bez omezení … :-(.
Čtivě psané, sledujeme, jak tým Eriky se pomalu blíží k vrahovi.
A co nového u Eriky? Vztah s Jamesem pokračuje, byla přeložena a vytvořila si vlastní vyšetřovací tým.

P.S. Program socialcatfich na vyhledávání skutečně existuje, v ČR blokován z důvodu GDPR.

Acquenta
29.05.2020 4 z 5

Jako vždy od Roberta napínavé, čtivé, vřele doporučuji .

HolkaMajda
23.05.2020 4 z 5

Jako všechny knížky od Bryndzy, tak i tuhle jsem přečetla za jeden deštivý sobotní den. Miluju jeho vykreslování postav. Díky jeho Dívce v ledu jsem se pustila do čtení detektivek. Už se těším, až se pustím do dalšího dílu.

Ondra_P
19.05.2020 5 z 5

Výborná kniha, ale nic jiného jsem ani od Roberta Bryndzy nečekal. Příběh mě bavil a jeho čtení příjemně uteklo. Doporučuji.

blackoutzuzi
13.05.2020 3 z 5

Čtvrtý díl detektivní série od božího Bryndzy. U tohoto dílu mám však výhrady. Měla jsem pocit, že podobný příběh jsem už četla několikrát.. Za tu neoriginalitu musím strhnout body :( Nicméně text byl velmi čtivý tak, jak jsme u Bryndzy zvyklý :)

Ivuska.09
12.05.2020 5 z 5

Další díl za mnou, tentokrát to byla jízda a myslím, že teď už si autor pět hvězdiček opravdu zaslouží. Došlo i k několika milníkům v životě hlavní hrdinky, takže jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál. Velmi čtivé!

Olaf74
11.05.2020 5 z 5

Další skvělý početní Tak hupky šupky na další.

elca23294
08.05.2020 5 z 5

Do posledního dechu od Roberta Bryndzy mě opět absolutně nadchlo. Musím uznat, že u téhle knihy jsem byla na konci asi nejvíce vystresovaná, jak to vlastně celé dopadne. Stejně jako u knihy Noční lov se kdo je vrah, dozvídáte už někdy v polovině knihy, ale to nemění fakt, že budete až do poslední chvíle napjatí, jak to skončí. Od knihy jsem se neuměla odtrhnout ( ostatně jako od všech knih ze série ). Za mě stoprocentních 5*.

vlastus52
07.05.2020 5 z 5

Je to má první kniha od tohoto autora, ale věřím, že ne poslední. Už se těším na další. Kniha se velmi dobře četla.

maris123
06.05.2020 4 z 5

S každým dalším dílem se mi tato série líbí víc a víc. Šéfinspektorka Erika mi v posledních dvou dílech připomíná jednu skutečnou známou, je vykreslená velmi realisticky :-)

p.pavlina
05.05.2020 5 z 5

Knihu jsem si sem nestačila dát s tím, že jí právě čtu, protože jsem jí přečetla během tří dnů. Nemohla jsem se od ní odlepit. Autor opět našel velmi zajímavý příběh, ve kterém se čtenář těší na další a další stránky.

Barussat
03.05.2020 5 z 5

Robert Bryndza je skvělý autor, který má psaní perfektně v malíčku. Ze začátku mi Erika trochu lezla na nervy, ale myslím, že je dobře, že je občas trochu nesnesitelná .. ne všichni hrdinové musí být stoprocentní klaďasové. Kniha mě opět moc bavila, bavil mě i vrah a vůbec mi nevadilo, že jsem se o něm dozvěděla poměrně brzy. Bavily mě myšlenkové pochody jeho i jeho obětí. Tuhle sérii mám moc ráda, půjčuju si jí v knihovně, ale přemýšlím, že si ji pořídím domů. Těším se moc na další díl!

NoraHudecová
30.04.2020 4 z 5

Nález mŕtveho dievčaťa v kontajneri odštartuje nové vyšetrovanie. Stretávame starých známych Fosterovú, Mossovú a Petersona. Vyzerá to tak, že prípad súvisí so sociálnymi sieťami. Obeť zmizla potom, ako sa chystala na rande naslepo. Onedlho vychádza na povrch, že to zrejme nie je prvý prípad s rovnakým modus operandi. Vrahovi sa darí veľmi dobre tajiť svoju identitu. Čitateľ sa však už po pár kapitolách dozvie kto je vrah, ale deju to nijak neuškodilo. Vyšetrovateľom sa kráti čas, pretože za podobných okolností zmizlo ďalšie dievča. Podarí sa im ju zachrániť?
V poradí už štvrtý pribeh zo série o Erike Fosterovej a zopakujem to, čo aj pri predchádzajúcich dieloch. Veľkou výhodou knihy, ale aj celej série sú krátke kapitoly. Na základe toho, nie je ani vyšší počet strán prekážkou a autorovi sa darí udržať si čitateľovu pozornosť. S čím celkom bojujem je hlavná postava. V prvých dvoch knihách mi bola nesympatická, ale "Temné hlbiny" ma celkom presvedčili a začala som jej fandiť. Teraz som opäť na vážkach. Uvidíme, čo nás čaká v ďalších knihách. Teším sa na nasledujúci prípad. Netvrdím, že je to niečo prevratné, ale ak máte radi detektívky určite dajte autorovi šancu.

evvva
29.04.2020 5 z 5

Erika mě baví. Někdy štve. Dokáže být milá, citlivá, zároveň protivná, odměřená, na pár facek...a to je přesně ono, co u hlavního hrdiny oceňuji. Žádná jednoznačná škatulka, ale pytel plný různých stránek povahy a emocí. Tak. To o hlavní hrdince. A kniha? Bryndzovka. To mluví za vše. Je to moje pátá v pořadí za sebou a stejně jako první i tahle Vás do děje vtáhne hned od začátku a nepustí až do šťastného konce. Tedy "šťastného"...jak pro koho

Lokina
25.04.2020 5 z 5

Jako i předešlé díly mě další Bryndzovka bavila. Po několika kapitolách se dozvídáme totožnost vraha, jeho život i důvody, proč to dělá. Mě to v závěru nevadilo, řekla bych, že mě kniha tím víc zaujala. Krátké kapitoly a čtivý styl způsobily, že jsem měla knihu rychle přečtenou.
V příběhu je i obsaženo téma problém dnešní doby, sociální sítě a v jednom odstavci je pěkně popsané, jak je bereme jako samozřejmost a součást našich životů, nehledě na následky spjaté s uveřejňováním osobních údajů.

Greenfingers
22.04.2020 5 z 5

Robert Bryndza má dar doslova vtáhnout čtenáře do příběhu a nejinak je tomu i v případě této knihy. Autor v ní mimo jiné odhaluje "temnou tvář" sociálních sítí. Obzvláště pro mladé lidi by mohl být thriller hodně poučný.

Tietzovam
20.04.2020 5 z 5

Všechny knihy R.B. jsem si zamilovala a vždy se těším na další ♥️

Vevericka.eva
20.04.2020 1 z 5

Tak další knihu s touto hlavní hrdinkou už jsem nezvladla dočíst. Erika je mi nesympaticka, otravná, ba přímo nesnesitelná.

Raada
16.04.2020 5 z 5

Příjemná kniha, přečetla jsem ji takřka jedním dechem. Střídá se policejní akce s osobními peripetiemi. Příběh je vyvážený a zajímavý. Doporučuji.

katy87
08.04.2020 3 z 5

Opět další díl, který hodnotím naprosto průměrně. Erika se hned na začátek vecpe tam, kde nemá co dělat (vyšetřování vede někdo jiný) a všeobecně se (i k Petersonovi) chová nesnesitelně. Jinak dobře se to četlo, závěr mě bohužel nudil. Na těchto knížkách mi všeobecně chybí nějaká promyšlenost. Autor v závěrečných poznámkách sám přiznal, že knihu vymýšlel tak nějak za pochodu (přesnou formulaci si nepamatuji) - to odpovídá :-).