Do posledného dychu

Do posledného dychu
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423183/bmid_do-posledniho-dechu-mPR-423183.png 5 2883 2883

Šaty nasiaknuté krvou, viečka násilne zatvorené. Tak vyzerá mŕtve dievča v kontajneri. Detektív séfinšpektor Erika Fosterová je síce na mieste nálezu ako prvá, prípad však nespadá do jej kompetencie. No ani tento fakt ju nedokáže zastaviť. Erika sa okamžite vrhá do práce a veľmi rýchlo odhaľuje súvislosti s inou, štyri mesiace starou, nevyriešenou vraždou. Obe obete sa našli v rovnakom prostredí a zomreli tým istým spôsobom. Navyše si obe dohovorili schôdzku cez internet... Keď za podobných okolností zmizne ďalšie dievča, musia Erika Fosterová, Mossová aj Peterson konať čo najrýchlejšie. Koľko času im zostáva, kým sadistický vraj zabije aj toto dievča? Kto sa skrýva za falošnými profilmi na facebooku a láka naivné mladé ženy na schôdzku? A ako Erika chytí vraha, ktorý vlastne existuje len virtuálne?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Last Breath , 2017

85098211
27.08.2019 5 z 5

Podle mého názoru si autor dost dobře drží svoji laťku, a proto je i tento případ hodně zajímavý ;-). Erika mi zase byla o něco méně sympatická, ale po nějaké chvíli se to zlepšilo. Tentokrát je vrah poměrně brzy známý, což ale není na škodu. Spíš naopak, protože ho tak čtenář může sledovat a nenávidět až za hrob - jak jsem to měla já ;-). Případ jako takový je opět výborný, zápletka originálně vymyšlená a kniha čtivá. Dávám - nejen ze sentimentality a sympatií :-), opět plný počet a nedočkavě se těším na další...

Fillipa
21.08.2019 2 z 5

Tohle byl podle mne nejhorší díl z prvních 4, které mám za sebou. Ano, psát o nebezpečí číhajících na sociálních sítích je určitě prospěšné, ale nemělo by to být jediným kladem detektivky.
Spoiler:
Jsem ochotná akceptovat možné i nemožné schopnosti vyšetřovatelů a pronásledovatelů padouchů, protože za nimi vidím dlouholeté zkušenosti a výcvik. Do pohádek pro dospělé patří, příběhy čteme pro zábavu, Dostojevský není pro každý den. Ovšem zkuste si bez zkušeností a nácviku odemknout spínacím špendlíkem visací zámek! Ani v pohodě u stolu na židli. Prostě autor se vrací na 40% bez ohledu na vše ostatní.

Martina23275
20.08.2019 5 z 5

Opět úžasný příběh, zápletka a hlavně poukázani na to, jak jsou sociální sítě v dnešní době nebezpečné.

konicekbily
19.08.2019 5 z 5

Velice dobře napsaná kniha, poměrně dobře sladěné soukromí halvních postav s hlavní dějovou linií. Oceňuji, že se zde prakticky nevyskytují hluchá místa, žádné odbočky s "vatou". Autor napsal skvělou oddechovku na aktuální téma a další jeho kniha mne nemine!

maxx
19.08.2019 5 z 5

Nevyřešitelní příběh, který opět byl nádherně a zajímavě ukončen mě nadchl. Tenhle autor si získal můj velký obdiv a doufám, že neukončí život Eriky protože jsem ve velkém očekávání dalších případů a zvratů …….

Audrina
18.08.2019 4 z 5

Jelikož nejsem znalec detektivek, v rámci žánru se mi kniha těžko srovnává s jinými. Na druhou stranu mi Bryndzovy knížky přijdou hodně čtivé. Možná bych více ocenila náhled do mysli vraha, abychom více dokázali pochopit, co ho k jeho činům vede.

Ivulik7
18.08.2019 5 z 5

Aktuální téma - internetova seznamka, sociální sítě aneb jak to muže dopadnout. Velmi povedenou kniha.

ZuK1
18.08.2019 4 z 5

Velmi čtivá oddychovka ... stejně, jako i předcházející díly série ...

AdelaJudasova
11.08.2019

Zavrazdeny mlade zeny, ktere byly uneseny, tyrany a pote vhozeny do kontejneru. Vrah mlady, psychicky naruseny mlady muz.

dominika83
05.08.2019 4 z 5

Jako zkušenému čtenáři detektivek mi děj přišel trochu jednodušší a nenáročný. Jednání postav občas nelogické. Kladně hodnotím vysokou čtivost, čte se to samo, stránky letí jedna za druhou. Erika je tady trochu snesitelnější. Za mě slušná oddechovka na víkend....

Jaruš7
03.08.2019 4 z 5

Jen tento díl byl náhodou dostupný, takže od středu série, autor je v kurzu zájmu a není se co divit, příjemným překvapením byla poznámka autora - " chcete ovlivnit vývoj v dalším dílu - napište mi".
UČESANÝ - takhle se mi jeví tento díl, jistý šmrnc s rebelanskou vyšetřovatelkou, se zakomplexovaným padouchem, a s příklady, jak se dostat z virtuálních radostí do skutečných problémů, které jsou většinou smrtící pastí, v níž vinou je vlastní naivita, důvěřivost a netečnost k instinktům.
Čtivé, přidala bych k zátěžovým vzpomínkám pro perlivost děje kapku humoru. ( Viz J.E.)

iška
30.07.2019 4 z 5

Opět se to velmi dobře četlo. Souhlasím se zde již napsanými názory, že téma nepatřilo k nejoriginálnějším, ale asi mi to vůbec nevadilo.

rottovat
29.07.2019 4 z 5

K odpočinku ideální, nenáročné, čtivé, leč ničím zvlášť překvapivé, od začátku do konce to jede dle syžetu žánru, téma atraktivní (mladé krásné dívky jsou unášeny a následně nalézány v kontejneru), ale děj předvídatelný a občas plný klišé.

Drahuš
18.07.2019 5 z 5

Opět velmi vydařená detektivka, čtivá, napínavá, prostě super. Doporučuji!

Leniiis
18.07.2019 5 z 5

Bryndza je prostě borec. Ty knížky se čtou úplně samy!! Škoda, že už mi zbývají jenom dvě :-(

Sarrah
09.07.2019 5 z 5

Uff, tak to byla jízda a pan Bryndza to vyjádřil v poznámce přesně: Sociální sítě jsou v mnoha ohledech skvělé - můžeme být ve spojení s příbuznými a přáteli tisíce kilometrů vzdálenými, utvářejí naše názory, často jsou pro nás ventilem vlastních pocitů. Ale existuje i jejich temná stránka, kterou se, podle mého názoru, všichni ještě snažíme pochopit. Buďte opatrní, co zveřejňujete a co ostatní můžou vidět. Nevíte, kdo vás sleduje... Kdybych mohla dát 10 hvězdiček, tak je dám.

lucieBel
04.07.2019 5 z 5

Jako každý díl super! Nemohu se od knihy odtrhnout, ačkoliv už vím kdo ke vrah... výborně napsané!!

Cuprinka
30.06.2019 5 z 5

Opět perfektní čtení, zkraje mi trochu trvalo, než jsem se začetla, ale pak už bylo těžké knížku odložit. Autor nezklamal!

Pav
30.06.2019 5 z 5

Opět jsem spokojená. Příběh má spád, dává smysl, pořád se něco děje, žádná zbytečná vata. Napínavé od začátku do konce. Prostě Robert Bryndza.

oleg
28.06.2019 5 z 5

Autor se mi dostal náhodou do ruky a vůbec toho nelituji,čtu ho jedním dechem a je super,musela jsem si koupit všechny díly,protože takové čtení chci mít v knihvně!!!