Doba kamenná
Insa Bauer , Alexander Jung
Pět příběhů plných napětí a dobrodružství zanese čtenáře do doby přibližně před 600 000 lety. K čemu sloužil pěstní klín? Kdy se lidé naučili ovládat oheň? Jak vznikaly jeskynní malby? Na tyto otázky, ale i na mnohé další vám odpoví samotné příběhy, ale i dvojstránky plné zajímavostí a poučení. První čtení s poučením Jak již napovídá název, jedná se o edici určenou dětem ve věkové kategorii 8 až 10 let. Knihy jsou přizpůsobené začínajícím čtenářům v mnoha směrech: velikostí písma, délkou jednotlivých příběhu, volbou témat a v neposlední řadě charakterem ilustrací. Každé vyprávění uzavírá vzdělávací dvoustránka, na které se děti srozumitelnou a zároveň poutavou formou dozvědí význam důležitých historických pojmů a mnoho zajímavostí souvisejících s tématem příběhu.... celý text
Dobrodružné Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: 2010 , ThovtOriginální název:
Steinzeit Wissen, 2007
více info...
Přidat komentář
Knihu četl syn ve druhé třídě, já čtení dozorovala. V knize je 5 samostatných příběhů, které člověka přenesou do doby kamenné. Čtenář (v tomto případě asi mladý čtenář) se dozví, jaké bylo v této době žít, jakým způsobem si lidi sháněli potravu, jak bydleli, jak se museli ubránit zvířatům nebo jak se z vlka stal přítel člověka. Ostatně příběh s vlkem se mi líbil nejvíc.
Knihu všem začínajícím čtenářův doporučuji. Má velká písmenka, je doplněná o pěknou ilustraci a na konce každého příběhu je dvojstránka plná zajímavostí (ta už je psaná menším písmem a tak jsem ji synovi za odměnu četla vždy já). Kniha patří do edice "První čtení s ponaučením", což je opravdu pravda. Dítě čte a ještě se dozví něco zajímavého.
Ale jo. Tahle knížka se dala. Jedná se o kraťoučké příběhy pro mladší čtenáře, jež jsou doplněny historickými reáliemi, které o daném dějinném období známe. Vše jednoduše, stručně, s obrázky. Knížka mi přijde jako fajn materiál pro prvostupňové děti do vlastivědy, kdy příběh může tvořit úvodní - motivační část hodiny, na dvoustranu s dějepisnými fakty lze pak navázat vlastním výkladem, diskuzí apod. Způsobu využití se nabízí hromada. U šesťáků bych to použila spíš u těch, kteří jsou ještě hravější, klidnější, puberťáci by tuhle knížku zdela jistě odepsali :-)