Dobrodružství veverky Zrzečky

Dobrodružství veverky Zrzečky
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538340/bmid_dobrodruzstvi-veverky-zrzecky-66429ad88f254.jpg 5 224 224

Obyvatelka Starého dubu vyráží na záchrannou misi Příběhy veverky Zrzečky, která spolu se svými kamarády zažívá dobrodružství v křivoklátském lese, čtou s nadšením nové a nové generace čtenářů. Zvědavost se nevyplácí! Past, nastražená hajným na kunu, sevřela nesprávnou nožku jiného zvířátka. Lesník veverku vysvobodil a v hájence se o ni postaral. Tak dobře, že se Zrzečka často vracela do pelíšku plného oříšků. V lese však měla také své úkoly. Třeba zachránit svá mláďata spící v bezpečí Starého dubu před dobyvačnými vránami, které si dělaly na její miminka zálusk. Sama by to nezvládla, proto pomohla lesní zvířátka v čele s neohroženým ostřížem. Jednoho dne Starému dubu, jejímu domovu, začnou opadávat listy. Strom je nemocný! Strakapoud umí nemocné větve prohlédnout, ale s rozumem je v koncích. Pomoci může jen profesor Datel. Bude Zrzeččina dlouhá cesta za doktorem lesa úspěšná a uzdraví Datel Starý dub?... celý text

MP17
04.02.2015 5 z 5

Nádherné ilustrace, promyšlený příběh, barvitý popis lesa a jeho obyvatel. Povedená kombinace naučné knihy a pohádky.

rašule
19.07.2013 4 z 5

Moc hezká a krasný děj.

tyzik.cejka
03.04.2013

znám jenom 1 dobrodružný to nený spíš pro menší děti ale je to super

Eneo
02.08.2012 5 z 5

Moje první knížka z knihovny... :)

pankaplan
13.02.2011 5 z 5

První knížka, kterou jsem jako malé dítko četl. Kouzelná, krásná a naprosto nezapomenutelná.