Dobrou noc z Paříže

Dobrou noc z Paříže
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515318/bmid_dobrou-noc-z-parize-661a49202dcbe.jpg 5 4 4

Paříž, 1939. Hollywoodská herečka Drue Leytonová je šťastně vdaná za Francouze Jacquese Tartiera. Když však jejího muže vyšlou do Bretaně coby spojku britské armády, ocitá se mladá žena opuštěná a ztrápená v cizím městě. Na svou slávu a kariéru teď nedosáhne, proto přijímá příležitost, která její život změní už navždy. Spřátelí se s ostřílenou válečnou novinářkou Dorothy Thompsonovou a na popud politického agenta Jeana Fraysse se zapojí do rozhlasového vysílání do Spojených států. Cílem je vyburcovat Ameriku z apatie a v době, kdy jsou nacisté na postupu, prosadit odboj a pomoc ze strany USA. Drue a Jean se však stanou podezřelými a sám Hitler jim pošle jasný vzkaz: až bude Francie dobyta, bude Drue popravena.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Goodnight from Paris , 2023

ydnac
03.06.2024 5 z 5

PŘÍBĚH AMERICKÉ HRDINKY.

Drue se vdala do Francie.
Bohužel však za válečných časů a její manžel odjel pomáhat jako překladatel, neznámo kam.
Drue je herečka a v Paříži dostává šanci pracovat v rozhlase, dělat zajímavé rozhovory, být Americkým hlasem ve Francii!
Ona to ráda využije. Je potřeba říct lidem, že Německo musí být zastaveno. Je potřeba, aby Amerika věděla, co se děje!
Francie potřebuje spojence!
Drue se tak ocitá v nebezpečí!

NĚMECKO DÁVÁ DRUE NA SEZNAM SMRTI!

Drue v rozhlase získala nové přátele.
Poznala ztrátu, lásku, soucit, porozumění. Prožila zatčení.
Nikdy se však nevzdala a zapojila se do odboje!
Zachránila stovky životů!

KRÁSNÁ KNIHA.
DOPORUČUJI.

Jenny46
09.05.2024 5 z 5

Kniha - Dobrou noc z Paříže mě hodně lákala , když jsem si přečetla anotaci. Historické romány z druhé světové války mám ráda o skutečných silných ženách, které dělají neobyčejné věci.
Příběh je hodně zajímavý a psaný podle skutečného příběhu, krásně napsané a poutavé...
Autorka napsala fascinující příběh hollywoodské hvězdy její výzkum a podrobnost detailům, který byl plný odvahy a odhodlání pomáhat bojovat s nepřítelem. Určitě si přečtěte poznámky autorky.

Dokonalá kombinace dobrodružství a romantiky, sledovat postavy v době okupace jaké dělají rozhodnutí, které by normálně neudělali. Román jsem si zamilovala od začátku do konce, vyprávění které ve vás zanechá nesmazatelnou stopu!!!!!!!!
Doporučuji 5*

Autorovy knížky