Dokonalost neznamená štěstí
The Beastess (p)
Vydejte se spolu s námi hledat své opravdové já! Dokonalost neznamená štěstí, stejně jako obdiv neznamená lásku. Lidé to intuitivně vědí, ale často jim chybí odvaha být sami sebou, najít si svou vlastní cestu. Co je tou hlavní ingrediencí, která dělá i nedokonalý život krásným, se dozvíte v této knize. Doba na nás klade čím dál větší požadavky: měli bychom dosahovat nadprůměrných výkonů v práci, vydělávat co nejvíce peněz, neustále stoupat po společenském žebříčku – a současně být vzornými partnery a rodiči, prožívat lásku podle hollywoodského vzoru a vypadat přitom jako vyretušované celebrity z obálek drahých magazínů. Když se nám to nedaří, neváháme si platit kouče či sebezlepšovací kurzy, abychom věděli, jak na to. Je to ale skutečně nutné? Opravdu chceme žít svůj život podle filmových hrdinů a psychologických příruček? A bude nás při tom vůbec někdo mít rád „takové, jací jsme“? To jsou otázky, na které vám odpoví tento poutavý průvodce do hlubin vlastního nitra.... celý text
Přidat komentář
Dobrá kniha. Otázka zní, zda čtenář její poselství přijme. Já už to nedokážu posoudit, protože jsem ji četl moc pozdě. Také jsem kdysi onemocněl snahou o dokonalost, ale dostal jsem se z toho už dávno.
Ale určitě bych si ji tenkrát nevybral ke čtení. Tehdy mě zajímalo duchovno a ne psychologie. Autorka křesťanství a budhismus zmíní, ale jinak se spiritualitě či duchovnu vůbec nevěnuje. To je myslím škoda. Právě oblast esoteriky je v dnešní době dost nepřehledná a zmatená.
Aby autorka předvedla nesmyslnost snahy o dokonalost, tak místy přehání. Díky nadsázce je to zřejmé. Pokud máte nadhled tak to nevadí. Jenže mám obavu, že právě lidé toužící po dokonalosti potřebný nadhled nemají.
Kdybych to četl před 20 lety, tak by mi to zesměšňující podání vadilo. Sám si pamatuji, jak mladí lidé berou některé věci smrtelně vážně. Dospívání není lehké období a tak měly být použity lepší argumenty.
V knize je jedno cvičení zaměřené na poznání své osobnosti. Přiznám se, nedělal jsem je. Nemám důvod. Pokud někdo cvičení udělá, může být užitečné.
Částečně je to příručka proti vymývání mozku. Díky cvičení s já pak rozlišíme, zda děláme co opravdu chceme a nebo se jen podvolujeme společenskému tlaku. Či plníme něčí představu nebo svou představu. Někdy je těžké to odlišit.
Nejvíc vhodné to bude pro mladé lidi mezi střední a vysokou školou. A pak pro perfekcionisty a lidi, kteří chtějí být „úspěšní a na úrovni“. A také pro ty, kdo se vyloženě nepídí za dokonalostí, ale třeba ví, že mají problém odolávat současným trendům a tomu co po nás vyžaduje okolí nebo blízcí. 85%
Kniha byla docela dobrá, začátek se mi moc líbil, popis tlaku médií na člověka i vtip, který autorka používala, ale od poloviny měla kniha již klesající tendenci.
Naprosto skvělá knížka! I když je tenoučká, její přečtení mi trvalo déle, protože jsem chtěla o každé kapitole popřemýšlet a uvědomit si jí. Autorka píše lehce, knížka se moc dobře čte, je vtipná a u všeho si člověk uvědomí, že to tak doopravdy je, jen na to zapomínáme. Proč se snažíme být dokonalí, když z toho stejně nemáme radost? Člověk má zůstat tím, čím se cítí být a ne loutkou podle časopisů. Opravdové štěstí se ukrývá v úplně jiných věcech, než nám to předhazujou média... Pro mě pět hvězdiček s hvězdičkou.
Autorovy další knížky
2016 | Osamělost aneb Kolik máte přátel na Facebooku |
2013 | Jak (pře)žít se stárnoucími rodiči |
2017 | Dokonalost neznamená štěstí |
2007 | Pravda a lež v partnerství |
2013 | Na co se ptají muži: O ženách |
Vcelku nudná kniha, skoro napsaná jak dle učebnice psychologie.