Dokonalý cizinec

Dokonalý cizinec
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287488/bmid_dokonaly-cizinec-v7X-287488.jpg 4 1176 1176

Román, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a navenek vyrovnaná žena jako by se rázem propadla do zlého snu! Kniha se sice tváří jako fikce, do nejmenších podrobností však popisuje dávný den, kdy se Catherine stala nositelkou tíživého tajemství – tajemství, o němž věděl už jen jediný člověk na světě. A ten je dnes přeci mrtvý. Minulost rázem ožívá, Catherine se hroutí svět jak domeček z karet a jedinou možností, jak z téhle pasti vyklouznout, je dokázat, co se ten den opravdu stalo...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Disclaimer , 2015

Anička.pa
28.05.2017 4 z 5

Knihu bych rozdělila na dvě části. U první jsem se nemohla zastavit, knihu jsem přímo hltala. Postupně však děj klesal a už se mi do knihy moc nechtělo a spíše jsem se přemlouvala. Konec mě, ale zas překvapil. U knihy mi také vyhovovali krátké kapitoly a styl psaní.

Suziella
19.05.2017 4 z 5

Skvělé zpracováno. V určité fázi mě začala od čtení velmi odrazovat jedna z postav.. najednou ale došlo ke zvratu, kdy jsem měla nutkavou potřebu knihu dočíst. A ten konec, těch posledních pár řádků.. no, co říct!

rubit
14.05.2017 3 z 5

Pro mě je kniha průměr, měla jsem větší očekávání. Spíš psychologický román, než thriller. Do poloviny mě to hodně bavilo, nevěděla jsem, kam se děj bude posouvat, ale pak to postupně nějak vyšumělo. Některé linky příběhu mohly být více propracované, spoustu věcí nakouslých, ale nedotažených do konce. Škoda. Nebylo to špatné, ale znám lepší knihy a thrillery.

evin84
03.05.2017 5 z 5

Me se knizka libila,dobre se mi cetla a konec me prekvapil,ze nic neni jak to vypada :-)

Misa.K1
26.04.2017 1 z 5

Mám pocit, že jsem se nechala nalákat na reklamu téhle knížky. Bohužel mě nechytla, nedokázala Jsem se začíst a některé části jsem prostě přeskočila, jen ať už se doberu ke konci. Nesedl mi styl psaní (nevím, nakolik jde o překlad, ale ten za to asi nemůže) ani střídání postav / času. Za mě nedoporučuju. :)

adevis
19.04.2017 3 z 5

Mě kniha bavila, styl psaní vyhovoval. Krátké věty se čtou dobře. Bohužel mi také trvalo, než jsem se začetla. Po čtvrtině knihy se tak stalo a pak to šlo samo. Bavila mě! Bylo to dost dobrý. Určitě tuto knihu doporučím dál :-)

Daenerys
18.04.2017 3 z 5

Povedená obálka, slibná anotace... a pak trochu rozčarování, tak nějak jsem se tím otravovala a říkala si "mnoho povyku pro nic", v hlavě mi vězelo, že tomuhle dobré hodnocení prostě nedám... no ale nakonec konec překvapil. Příjemně a tak dávám 3, jakože překvapení na konci dobré, ale znovu číst nebudu.

mirunda
14.04.2017 4 z 5

Nějak nedokážu najít slova k hodnocení knihy. Četla se dobře, kobec jsem hltala, bavila mě i nebavila. Prostě rozporuplné pocity ...

MoniLi
12.04.2017 odpad!

blbost? za mě ano

Heyhey
08.04.2017 3 z 5

Styl psaní mě nenutil pokračovat. Chybělo "to něco" co knihu povznese mezi pět hvězd. A závěr? Opravdu happyend?

acul.p
07.04.2017 4 z 5

Líbilo se mi... Napínavé, nečekaný konec, jen styl psaní mi moc neseděl :)

Aaloha
07.04.2017 4 z 5

Kniha napínavá až do konce, čte se rychle, spokojenost, stojí za přečtení.

Layss
04.04.2017 3 z 5

Knihu jsem dostala tuším k Vánocům, ale chvíli mi trvalo, než jsem se do četby pustila. Raději jsem předem nečetla žádné recenze, takže jsem moc netušila, co mě čeká. Dlouho trvalo, než se začalo dít něco opravdu zajímavého a hlavně jsem pořád čekala, až se jednotlivé dějové linie konečně prolnou a já budu vědět, v jakém jsou postavy vztahu. Nakonec jsem se dočkala a pak jsem trpělivě čekala na rozuzlení. Ke konci měla kniha opravdu spád, takové finále jsem moc nečekala. Nebylo to nakonec špatné čtení

perpe2a
03.04.2017 3 z 5

Dobře napsáno, dobře se četlo, i když to nebylo nic zase tak ohromujícího. Závěr překvapivý, a mohu doporučit ke čtení.

ajasin
24.03.2017 4 z 5

Tahle kniha ve mně vzbudila snad všechny pocity. Od "proboha, mě to vůbec nebaví" přes " má jen cca 255 stran, tak to dočtu, ať vím o co tady sakra jde" jsem se dopracovala k "wow, to nebylo vůbec špatné". Spíš než o thriller jde o psychologický román. O vyrovnání se s traumatickým zážitkem z minulosti všech zúčastněných. Hvězdu ubírám za začátek, který mě málem od knihy odradil a to by byla vážně škoda.

pastelka53
21.03.2017 5 z 5

Za mě TOP!! V tomto případě děkuji za opožděný dárek a díky, že marodím a měla jsem čas číst.
Málo kdy se mi stane, že v knize nevím na čem jsem. Málo kdy se mi také stane, že trávím vic času nad tím, že přemýšlím jak to asi všechno je - kdo, co, jak proč, do háje proč?!?
Kniha mě držela celou dobu v pozoru, hltala jsem každé slovo a snažila se rozmotat to klubko lží a polopravd.
V knihovně umisťuji na čestné místo, protože takhle jsem hlavu zamotanou ještě neměla.

PetraBery
11.03.2017 4 z 5

Skvěle zpracované psychologické drama, spíše než uváděný thrilller o tom, že ne všechno je tak, jak na první pohled vypadá. Dokážu pochopit, proč se Catherine zachovala tak, jak se zachovala. Na druhou stranu žít téměř celý život s tímto břemenem sám taky asi není žádný med. Střídání postav a času mi vyhovovalo, kniha je čtivá, takže rozhodně hodnotím kladně.

andy_nejedla
10.03.2017 5 z 5

Knížka se mi velmi dobře četla. Líbilo se mi, jak měla více dějových vln a chápu, že se v tom někdo mohl ztrácet, ale pro mě super. :-)

alena4154
08.03.2017 5 z 5

Za mě skvělé. Nemohla jsem se odtrhnout :-)

05sara12
06.03.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila, má zajímavý námět. Je psaná jednodušším stylem, ale alespoň se čtenář dobře orientuje :) Myslím, že se však spíše jedná o psychologický román než o thriller, přesto mě čtení bavilo a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Na škodu je knize reklama "nutnost pro všechny fanoušky Zmizelé a Dívky ve vlaku", nutí pak čtenáře porovnávat knihy s rozdílným námětem i stavbou a může vést ke zklamání. Za mě ale spokojenost a doporučuji :)