Dopisy od Sisi – Dosud nezveřejněná korespondence císařovny

Dopisy od Sisi – Dosud nezveřejněná korespondence císařovny
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520473/bmid_dopisy-od-sisi-dosud-nezverejnena-k-dqq-520473.jpg 5 34 34

O rakouské císařovně Sisi bylo napsáno mnoho knih. Jen málo z nich ale vychází z autentických primárních pramenů. A ještě méně se jich opírá o její vlastnoručně psané dopisy. Dopisy od Sisi nabízejí jedinečnou možnost začíst se do 24 Alžbětiných dosud nepublikovaných osobních psaní, která pocházejí z Tajného domácího archivu rodu Wittelsbachů. Jedná se o nesmírně vzácné dokumenty, umožňující čtenářům poznat císařovnu osobně. Co svěřovala jejich adresátům? Jaký k nim měla vztah? Co o ní vypovídá její osobitý rukopis? Jak se její korespondence měnila v čase? Kniha představí Alžbětu v různých životních etapách, se všemi jejími radostmi i starostmi. Český překlad dopisů doplňují skeny vybraných originálů a erudovaný výklad autorky.... celý text

ladyfromskye
25.08.2023 5 z 5

Knížku jsem začala číst s představou, že mi bude krátit večery přicházejícího víkendu. No... nepovedlo se. Přečetla jsem ji na jeden zátah. Jak jsem začala číst, už jsem nedokázala přestat.
Dopisům od Sisi není co vytknout. Je to knížka krásně graficky zpracovaná; oceňuji množství fotografií a ilustrací a hlavně mám radost z několika skenů Sisiných dopisů. Je psána čtivým stylem, není přehlcená informacemi, zároveň ale vždycky naprosto přesně víte, o kom a o čem je řeč. Autorka je opravdu skvělý kormidelník, který s vámi bezpečně přepluje vody spletitých rodinných vztahů. Skoro ani nepotřebujete ten rodokmen na konci ;-)
Velkou pochvalu mají také řádně zpracované citace zdrojů. Mám pocit, že i když tu máme tu super věc jménem Citační norma, většina autorů na to zvesela kašle. A já jim ty jejich řeči pak prostě z principu nevěřím. To se u paní Beňakové stát nemůže.
Ačkoliv knih o Sisi je (nejen na našem) trhu hodně, určitě se nebojte po této knížce sáhnout. Jistě vám i ona prozradí zase něco nového, co jste o císařovně dosud nevěděli.