Drasticky děsivý Dexter

Drasticky děsivý Dexter
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207/drasticky-desivy-dexter.jpg 4 586 586

Dexter série

Dexter Morgan není právě typ člověka, kterého byste si přivedli domů a představili ho své matce. I když je zábavný a má nádherně ironický smysl pro humor, jedna z jeho charakterových vad (má vražedné sklony) může působit dost odrazujícím dojmem. Ale v jádru je Dexter dokonalým gentlemanem a skutečnou oporou své sestře Deb, miamské policistce, a zajímá se jen o odklízení lidí, kteří si jeho zvláštní návštěvu skutečně zaslouží. Dex je dost pohledný, ale naprosto nevšímavý (upřímně, i trochu zmatený) k zájmu, který o něj projevují ženy. Přes skutečnost, že nemůže vystát pohled na krev, pracuje na oddělení miamské policie jako specialista na analýzu krevních vzorků; tato práce mu umožňuje sledovat zprávy o nejnovějších zločinech a mít oči otevřené k vyhlížení své nové oběti. Dexterův dokonale uspořádaný život je náhle narušen, když se v Miami objeví druhý, mnohem nápadnější sériový vrah. Dexe fascinuje, dokonce i přivádí k nadšení, že tento druhý vrah má styl připomínající jeho vlastní. Přesto se nemůže zbavit pocitu, že tento tajemný nový příchozí se nejen pohybuje na jeho území, ale obrací se přímo k němu. Tento nový vrah totiž nejen kopíruje Dextera - ale jako by ho vyzýval: „Pojď si se mnou hrát." Dexter si svůj tajný dvojí život vytvořil pro osamělou existenci... ale i roztomilého netvora může zaujmout výhled na nalezení přítele. Jde o svěží, překvapivý a brilantně napsaný román, který si jistě získá širokou čtenářskou obec.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Darkly Dreaming Dexter, 2004

evafort
24.06.2012

přidávám se k většině názorů, seriál jsem viděla dříve a kniha mě zklamala, seriál je mnohem lepší..

Wea
22.03.2012 4 z 5

Seriál jsem neviděla,tudíž nemůžu porovnat s knihou,přesto musím upřímně říct,že tato kniha mě nenadchla.Při čtení jsem něco postrádala,ten pocit,že knihu nesmím ani na okamžik odložit..ne že by mě přímo nudila,to ne!Jen si myslím,že tam něco chybí,proto dávám čtyři hvězdy:-).Každopádně si určitě přečtu další díl a pak uvidím:-)

THERISA
10.01.2012 3 z 5

Skvělý námět, horší už je jeho knižní zpracování. Aneb jak z vynikající myšlenky udělat naprosto průměrnou knihu, jejíž seriálová verze je na druhou stranu naprosto dokonalá. Osobně mě tento první díl celé série nepřesvědčil, abych pokračovala v dalším čtení (což by asi měl, ne?!).

Vera.sarance
01.01.2012 4 z 5

Myslím si, že panu Lindsayovi se musí prostě uznat, že napsal obdivuhodné dílo, zajímavé se spoustou nečekaných věcí, které člověka zaujmou a vtáhnou do děje, ale ve chvíli, kdy se člověk nejprve podívá na to, co z jeho díla udělala stanice Showtime, tak prostě nemuže dát dle mého názoru 5 hvězdiček, poněvadž si stýská za trochu větší porcí napětí. A to byl bohužel i můj případ.

netty.vanity
23.10.2011 3 z 5

Dexter je pro mě tak trochu posedlost, ale pouze v seriálové podobě. Pro mne určitě nejzajímavější a nejpropracovanější série všech dob. Kdo by to čekal?Že se příběh nebude věnovat hrdinným policistům a strážníkům, kteří jdou úpěnlivě po stopách zločinu.Že se zaměří na druhý břeh-tudíž sériového vraha. Vraha,který se řídí přísnými pravidly kodexu a tudíž zabíjí jen padouchy. A vraha, který čerpá informace o svých budoucích obětech hned z první ruky-právě proto,že je krevní analytik a pracuje u policie.Příběh vskutku úžasný,ale v knize mne tolik nenadchl, nejspíš proto,že znám všechno dění již ze seriálu a tudíž mě ničím nepřekvapí. I kdyř i ta skutečnost by se dala přehlédnout, jenže.. Dexter je tu tak nesmírně jiný než v seriálu!A to mě opravdu rozčiluje..Z milosti tři hvězdičky.

swamp
04.05.2011 4 z 5

Seriál mi vskutku přijde o něco propracovanější a důmyslnější - ovšem nebýt knihy, asi by žádný nevznikl. :P V knížce mi Dexter přijde mnohem větší egoista a zvláště pak tedy v první knize (další nemůžu zatím hodnotit) ho dokáže jeho temné JÁ mnohem více převálcovat. Kvalitní počtení a nečekaný závěr!

Mikarda
09.03.2011 3 z 5

Vtipné, sarkastické, čtivé, zkrátka zábavné.

Fiza
11.02.2011 4 z 5

Jelikož jsem napřed viděl seriál, tak se po přečtení cítím trošku ochuzen... ale knížka se četla velmi dobře...

migun
03.01.2011 3 z 5

Kniha nebyla vůbec špatná.Teď už se těším na seriál.

Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

Srovnávat film a knihu je někdy hodně těžké. Jsou knihy, které jdou na stříbrné plátno převést v nezměněné podobě a knihy, u kterých to nejde tak snadno, nebo u kterých to nejde vůbec. A pokud se jedná o seriál, tím spíš. Víc času nabídlo filmařům prostor pro přidání scén a větší polidštění hlavní postavy. Některé vztahy a skutečnosti úplně překopali - nemohu říct, jestli je to na škodu nebo ne. La Guerta je v knize sice hezká a ambiciózní, ale taky blbá jak troky a na konci zemře. Nekoná se žádná love story mezi Deb a Brianem a Brian mizí, zatímco v seriálu je jeho pouť ukončena rukou vlastního bratra. V knize je Debora svědkem Dexterova duševního zápasu, když leží připoutána na stole (mimochodem v kontejneru v přístavu, žádný domeček) a Brian přesvědčuje bratra, aby ji zabil, takže zjistí, co je Dexter zač a vyrovná se s tím. Seriál postrádá většinu Dexterových myšlenkových pochodů a ty, které tam vyslechneme, nejsou ani z poloviny tak vtipné. Navíc kniha má pro mě další nespornou výhodu - mohu se do ní zakousnout a mám-li čas, přečíst ji na jeden zátah - nemusím x dílů netrpělivě čekat, jak to vlastně dopadne.
VELKOU POKLONU SKLÁDÁM JAK AUTOROVI, TAK PŘEKLADATELI - KNIHA OPLÝVÁ VÝBORNÝM SUCHÝM A ČERNÝM HUMOREM A NÁDHERNOU ČEŠTINOU!!!

Mari
30.11.-0001 3 z 5

Ze seriálu jsem byl nadšený a ve srovnání s knihou se mi zdál mnohem propracovanější. Je to asi poprvé, co jsem ve filmovém zpracování toho viděl více, než bylo napsané v knize. Možná to bude tím, že to je seriál.

majmo
30.11.-0001 3 z 5

Abych pravdu řekl tak jsem byl docela sklamaný ... ale myslím si, že mě spíše ovlivnil seriál.