Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443902/bmid_duch-domu-ashburnu-DDv-443902.jpg 4 2402 2402

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

Noisette73
04.06.2020 5 z 5

Jo, jo bála jsem se a to docela dost i když to bylo samozřejmě trošku přitažené za vlasy tak kocourek Wolfgang to spolehlivě jistil a hlavní hrdinka byla opravdu doslova hrdinka.

Dudek25
03.06.2020 4 z 5

Kniha se hezky četla nutila mě číst dál a dál

martin.ves
24.05.2020 5 z 5

Naprosto skvělá knížka. Velmi napínavá a strašidelná, má srozumitelný děj. Prostě DOPORUČUJI!!

Sabča817
21.05.2020 3 z 5

Chvílemi strašidelnější než kdejaká kingovka, ale přesto to nestačilo, abych se bála. ( Za to jedna hvězda dolů ) Začátek mě bavil, konec taky. Prostředek však né.

Michii
17.05.2020 5 z 5

Nadšená moc se mi líbila :)

Ktecka
17.05.2020 4 z 5

Nejsem hororový fanoušek, ale na základě zdejšího hodnocení jsem si řekla, proč ne. Musím zkonstatovat, že jsem byla mile překvapená. Knihu jsem zhltla na jeden zátah. Styl vyprávění je poutavý, napětí nechybí a samotný příběh je neokoukaný, alespoň pro neznalce jako jsem já. Mohu jen doporučit.

Pavlína2019
15.05.2020 4 z 5

Rozhodně souhlasím s kladnými hodnoceními! Má druhá kniha od této autorky a zároveň druhá tohoto žánru, ačkoli čtu spíš thrillery, tuhle jsem sháněla! Velmi svižné, nedá se odpoutat, zajímavé, napínavé - nečíst večer!! To by se člověk strachy.... Doporučuji!

Arsinoe_06
13.05.2020 3 z 5

(SPOILER) Jako prvni dve tretiny knihy super, presne takove to tajemno, napeti, ktere umi autorka fakt dobre podat. Ale ten zaver, no ja nevim no...Vim ze je to ducharina, nerealne, ale tohle mi prislo pritazene za vlasy skoro az moc, i na tenhle typ knihy. Nevim proc mi to vadilo, asi dokud clovek ma jen takove ty naznaky, tak si porad rika, ze se to opravdu muze stat, ze je to takove uveritelnejsi, ale jakmile tam zacne lezt zombik z hrobu, tak tim se to proste definitivne dostane do roviny pohadka pro dospely a trochu to pro me ztraci to kouzlo...Ale i tak se to cetlo celkem dobre :)

mario.nette
11.05.2020 5 z 5

Jedním slovem SUPER! Miluju filmy o starých podivných domech a když je to v knize, je to taky skvělý. Moc krásně psaný, četlo se to fakt rychle a knihu jsem skoro nemohla ani odložit :) konec mě překvapil, nečekala jsem to. Kupuju další dvě knížky od paní autorky! :)

Martufi
09.05.2020 4 z 5

Svižná a velice čtivá kniha. Mohu jenom doporučit. Některé pasáže jsou při správném nalazení a okolí opravdu strašidelné (doporučuji číst sám nebo alespoň se sluchátky s horror hudbou). Nemohu se dočkat až se dostanu na další knihu od této nadané spisovatelky.

LaInSe
09.05.2020 4 z 5

Duch domu Ashburnů je moje druhá přečtená kniha od Darcy Coates. Stejně jako Přízraky domu Carrowů byla i tato kniha velmi čtivá, napínavá a nutila mě přečíst ji takřka jedním dechem. Darcy umí skvěle navodit strašidelnou atmosféru a zvláště v druhé polovině knihy jsem se chvílemi opravdu bála.

Trochu bych si ale rýpla. Adrienne na konci knihy si až fanaticky (není divu) snažila zajistit světlo, ovšem velice dlouho vydržela ignorovat fakt, že v podkroví má nemálo beden se svícemi, o čemž jsme všichni moc dobře věděli. To mi trochu nedávalo smysl, ovšem snažila jsem si to obhájit tím, že člověk v takovém stresu se chová ne vždy racionálně. :-)

Morgaine07
08.05.2020 5 z 5

Úžasné, čtivé, napínavé.... Lepší duchařinu jsem ještě nečetla, dokonce jsem se i místy bála.

9476
27.04.2020

Úžasná kniha. Napínavá. Chvílemi jsem se opravdu bála. Doporučuji ;-)

Iva1988
25.04.2020 5 z 5

Tak to byla jízda. Přečteno jedním dechem, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Chvílemi jsem měla i husí kůži. Doporučuji přečíst.

Končitka
24.04.2020 3 z 5

Kniha je totální bomba. Mám všechny tři a ani jedna nemá chybu. Doporučuji

dadula99
21.04.2020 5 z 5

Super kniha,děj byl zajímavý po celou dobu. Mám ráda,když se děj nakonec odehraje jinak než čekám a tady tomu tak bylo.

TerezaRůža
20.04.2020 3 z 5

Tak tady se vymknu z průměru. V první půlce se nic nedělo, to bylo ještě dobrý. Ale druhá půlka mi přišla přinejlepším úsměvná. Spíš než za horor bych to označila za takovou strašidelnou pohádku pro otrlejší děti. Popis toho strašidla, to byla fakt spíš komedie. Ještě mi přišlo, že se chová celkem nelogicky. Ale budiž - pokud už bych byla na místě hlavní hrdinky, samozřejmě bych se posrala strachy. Nicméně ona pouze činností zahání svíravý pocity okolo žaludku. Tak to smekám, má pro strach uděláno... Ani styl psaní mě nijak neoslovil. Rozmýšlela jsem mezi dvěma a třema hvězdičkama, dávám tři za námět, strašidelný baráky mi jsou blízký. :)

Ewishekk
17.04.2020 5 z 5

Moje první hororová kniha. No upřímně, jak člověk není na tento žánr zvyklý, tak jsem místy měla fakt bobky. Nastaly i momenty, kdy jsem se přemlouvala k přečtení další věty, protože jsem čekala, že tam na mě něco vybafne. Fantazie byla na plné obrátky a díky skvělému popsání prostředí a situací autorkou, jsem ty hororové situace prožívala s hrdinkou. Nejlepší byly první 2/3 knihy, poslední část, kdy už jsem věděla, kdo a co je duch a jak k tomu všemu došlo, tak jsem knihu dočítala už bez strachu, ale se zvědavostí, jak to nakonec dopadne.

Klarinecka
14.04.2020 1 z 5

Horory normálně nečtu, ale teď jsem si z čiré zvědavosti jeden po dlouhé době pořídila. No, co na to říct, hrdinka v těžké a téměř neřešitelné životní situaci ve starém strašidelném baráku s temnou pověstí, tajemný hrob v lese, to všechno bylo fajn, lehké mrazení strachu se dostavilo. Ale všecko šlo do háje, když se objevil “strašný bubák”. To jako fakt? Běhající kostra??? Musela jsem si to přečíst 2x a pak jsem dostala záchvat smíchu, děs byl pryč, dolouskla jsem to jen ze zvědavosti a to bylo asi tak vše :)

NikaSedova
14.04.2020 3 z 5

Strach byl to poslední, co mě při čtení knihy potkalo, takže jako horor bych tuto knihu určitě nereprezentovala. Zajímavě neoriginální námět, příjemně napsáno, nelituji, že jsem knihu přečetla, ale už bych se k ní nevrátila. Průměr