Dům na samotě

Dům na samotě
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434995/bmid_dum-na-samote-t8L-434995.jpg 4 1712 1712

Josef Bergman série

Další napínavá detektivka od dvojnásobné držitelky Ceny Jiřího Marka Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah?... celý text

mekkejla
10.10.2024 5 z 5

(SPOILER) Detektivka, kde řešení případu není to hlavní a mně to vůbec nevadí - naopak! Je to spíš společenský román okořeněný tajemstvím, podrazy, naivitou a sem tam nějakou vraždou. Autorka má velký talent pro popis svých postav, všechny je mám v hlavě jako živé. Líbí se mi, jak Bergman chce být hrozně vlk samotář a přitom mu pomotá hlavu jakákoliv žena v jeho věku Zaujalo mě, že se tu opakuje motiv s energizující pyramidou a s venkovským penzionem.

katka134
04.10.2024 5 z 5

Opět skvělé čtení. Krásné vesnické prostředí, koně a mílí obyvatelé, kteří jsou ovšem všichni potencionální vrazi. Detektivové byli v pozadí, ale vůbec to nevadilo.

ellypusik
29.09.2024 4 z 5

Další díl knižní série opět nezklamal a Klevisová patří mezi mé oblíbené autory české scény. Tento díl se podle mne trochu lišil mezilidskými vztahy, kterým se věnovala velká část příběhu. Klevisová vždy (po)řádně představí čtenáři všechny hlavní postavy, ale zde se tolik nesetkáváme s detektivním týmem jako spíš s vesnickými intrikami a tajemstvími. I tak kniha skvělá a vřele doporučuji. Pečlivá charakterizace postav, které nejdou rozdělit na jen kladné či záporné. Každý má své tajemství a vrtochy. Líbí se autorčin postoj, který nabízí vidět svět z několika úhlů! Dějová zápletka i náhlé zvraty byly napínavé a zajímavé.

janastok
26.09.2024 4 z 5

Oddechová, pomalá detektivka plná mezilidských vztahů a tajemství.

Luigi1
23.09.2024 5 z 5

Při čtení této knihy jsem se ani trochu nenudil

Solei
17.09.2024 3 z 5

Celkem příjemná oddechovka.
Nečekejte popis detektivní práce, spíš sondu do mezilidských vztahů na malé vesnici, kde si lidé vidí až do talíře, ale současně úzkostně střeží svá tajemství.
K tomu nahlédnutí do života v dostihových stájích a věcí s tím souvisejících.

Vyslechnuto jako audiokniha.

Jíťa307
10.09.2024

Milá detektivka ze světa dostihového sportu a skvěle popsaného prostředí vesnice, kde si sice všichni vidí do talíře, ale každý má svá tajemství. Inspektor Bergman řeší vraždy mladých žen. Podezřelých je hned několik, takže těžko před dočtením odhadneme vraha. Autorka pěkně popisuje postavy i mezilidské vztahy. Poslechnuto jako audiokniha v podání Jany Strykové, která svým přednesem skvěle doplnila celkový dojem.

tamara1351
31.08.2024 5 z 5

Velmi příjemná oddechová detektivka se spoustou kostlivců ve skříni a spoustou zašmodrchaných vztahů . Čtivé a pohodové letní čtení.

L.Ady
29.08.2024 3 z 5

Fajn knížka, pořádnou detektivní práci ale nečekejte. Spíš spoustu vztahů a zápletek.

PetrKral
23.08.2024 3 z 5

Vlastně mohu napsat úplně stejný komentář jako u předchozích knih.
Podobné vztahovým ženským knihám jako od Třeštíkové. Nebylo to špatné, ale po třech knihách si dám pauzu, ale s detektivkou to nemá moc společného a detektiv je tam jen pozorovatel do počtu...

peeetta
19.08.2024 5 z 5

Příběh zasazen na vesnici, v blízkosti koňských stájí. Všichni o všech vědí vše, žádné tajemství... I když... Krásně propletený děj. Trochu vydírání, nezákonné sázky...

lenkaabooks
17.08.2024 4 z 5

Třetí setkání s šéfem oddělení vražd Josefem Bergmanem. A opět mě nezklamalo. Vesnice, kde všichni vědí všechno o všech, s kostlivci pečlivě schovanými se ocitne v zájmu pražské policie.

Warty
15.08.2024 5 z 5

Dobře napsaná detektivka, četlo se to samo.

Madi
15.08.2024 4 z 5

Opravdu kvalitní česká detektivka ktera vás chytne hned od první stránky a nepustí dokud nemáte dočtenou poslední stránku. Velice dobře vykreslené postavy, zajímavá lokace okolo stáji a dostihů.

Jitka822
13.08.2024 4 z 5

Detektivka "tak akorát". Žádný krvák, ale přesto to má spád. Konec je překvapivý, ale ne vyumělkovaný. Fajn kniha. Škoda, že nejsou knihy autorky delší:)

mila2411
12.08.2024 4 z 5

Za mě devátá kniha od MK. Opět kvalitní, česká krimi, vraždy dívek, uzavřené prostředí a spousty zajímavých a patřičně zamotaných osudů několika lidí. Každý něco ví, každý něco kdysi způsobil, každý ví něco o tom druhém. Takže klasika, hezky se to čte, má to napětí, má to spád. Ničím mě to nepřekvapilo, nešokovalo, ale je to asi vlastně dobře!

FoxFox
05.08.2024 5 z 5

Příběh se odehrává v prostředí malé středočeské vesnice uprostřed lesa, kde všechno působí tajemně, atmosféra příběhu je skvěle vypracovaná. Autorka se snaží čtenáře zmást až do posledních stránek. Tento záměr se jí povedl, každou chvíli jsem podezřívala jinou postavu, ale vraha jsem neodhadla. Nakonec do sebe všechno zapadlo a dávalo smysl. Milovníkům detektivek doporučuji celou sérii s hlavním vyšetřovatelem Josefem Bergmanem.

ErikaKej
29.07.2024 5 z 5

Opät jedna super kniha. Michaela Klevisová má veľký talent vtiahnuť čitateľov do deja a dokáže vytvoriť postavy, ktoré su prinajmenšom zaujímavé a chcete poznať ako sa ich príbeh bude odvíjať ďalej. Dum na samote je síce staršia kniha, mne sa ale veľmi páčila, autorka bola už vypísaná a perfektne načrtla atmosféru dediny a jej obyvateľov ako aj vzťahy. Hlavné postavy sú ako býva zvykom rôzne s dobrými i horšími povahnovými črtami- ako sám život.
Bergmann a jeho tím dostali celkom priestor a vraha som veru neuhádla.Ako zvyčajne motiv malo dost postav.

Chajda69
29.07.2024 3 z 5

Z mého pohledu nejlepší Klevisové kniha ze čtyř, které jsem četl. Tahle měla konečně atmosféru, malá komunita vesnice byla ideální pro pátrání po vrahovi. Ale že tak ukrutně málo prostoru dostalo pátrání po sériovém vrahovi (kterých máme v České republice - naštěstí - jako šafránu) a tak hrozně moc péče o koně a polorozbité vztahy, to mě poněkud iritovalo.

Blanc2301
23.07.2024 4 z 5

Tož pěkné, rychle přečteno. Jen mě mrzí, že jsem viděla dřív film. Nebylo to pro mně teda tak napínavé.
Knihy Michaely Klevisové mám ráda.