Dům kořenů a zmaru

Dům kořenů a zmaru
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/548727/bmid_dum-soli-a-smutku-dum-korenu-a-zmaru.jpg 4 24 24

Dům soli a smutku série

< 2. díl

Sedmnáctiletá Verity zůstala se sestrou Camille na Highmooru. Svých snů o tom, že se podívá i mimo jeho zdi se vzdala. Změní se to, když dostane zprávu od vévodkyně z Bloemu – manželka slavného botanisty si přeje, aby ji Verity navštívila a namalovala portrét jejího syna Alexandra. Verity po této příležitosti ihned skočí, ale Camille to odmítá. A protože Verity je odhodlaná nabídku přijmout, Camille nezbývá než jí prozradit tajemství – Verity stále vídá mrtvé, jen o tom neví. Šokovaná Verity z panství uteče. Protože však nemá kam se vydat – ocitne se právě na panství Bloem. Zprvu ji upoutá jedinečná bohatá krajina, a později i neuvěřitelně pohledný Alexander. Netrvá dlouho a rozvine se mezi nimi milostné pouto. Verity však začnou trápit noční můry a okouzlující fasádou Bloemu začne prosakovat jeho temné stránka… Doporučený věk 13+... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Yoli (CZ)
Originální název:

House of Roots and Ruin, 2023


více info...

Přidat komentář

LexiS
03.03.2025 4 z 5

První díl byl top strop, takže když konečně vyšel tento díl, neváhala jsem.
A vlastně, jak mi většinou trvá, než se k novým knihám dostanu, tak po této jsem chňapla hned.
A absolutně nelituju. Je to mega čtivé, atmosféra perfektní - to využití květin jako hlavního motivu? Wow pecka, která funguje naprosto skvěle.
Má to opět takový pohádkový podtón s přídavkem hororu, kterého bych ale chtěla ještě o něco víc. V tomhle nemůžu nesrovnat s prvním dílem, který byl opravdu pořádně strašidelný.
Líbí se mi ale celá zápletka a jak pokročil čas, postavy taky super navíc celé doplněné o skvělou obálku.
Říkala jsem si, že další díl určitě bude o Honor... No a pak jsem si přečetla poslední větu a zůstala zírat. To bylo panečku zakončení.
Takže trošku slabší než první díl, ale pořád parádní. Tenhle styl mi opravdu sedí a moc mě baví... Takže kdy, že bude ten třetí díl?

MíšaS.
03.03.2025 4.5 z 5

Opět skvělé čtení, plné zvratů, které jsem si užila.


Luccinda
26.02.2025 5 z 5

Dům soli a smutku byl temným retellingem pohádky Roztrhané střevíce, který vynikal hlavně ponurou atmosférou a perfektně vykresleným prostředím. Z příběhu jsem si toho sice po těch letech moc nepamatovala, Dům kořenů a zmaru je ale naštěstí jen volným pokračováním a řekla bych, že se dá číst bez jakékoli znalosti předchozího dílu.

Zpočátku jsem byla trošku vyděšená, že má tahle kniha přes 500 stran. Ale jakmile jsem začala číst, naprosto jsem se do příběhu ponořila a přečetla jsem ho jedním dechem. Autorka píše opravdu čtivě, příběh je nabitý nečekanými momenty a když už si myslíte, že jste všechny záhady a tajemství odhalili, hned se objeví další. No a ten konec? Takovýhle zvrat jsem absolutně nečekala, ještě teď jsem z toho v šoku!

Tohle bylo zkrátka perfektní! Zajímavé postavy, tajemné prostředí, pohádková atmosféra a jeden wow moment za druhým. A těch 500 stran? Přečetla jsem je skoro na jeden zátah a chtěla jsem víc. Za mě ještě lepší než první díl a jedna z nejlepších YA fantasy poslední doby!

Bookish_Adria
23.02.2025 5 z 5

Pokud jsem si myslela, že první díl byl skvělý, tak absolutně netuším, jak popsat druhý díl. Dům kořenů a zmaru je pokračováním série Dům soli a smutku. Tento díl se zaměřuje na další sestru, kterou už známe z předešlého dílu. Jsem ráda, že prostor dostala Verity, která mě zaujala už v prvním díle tím, že viděla věci, které nikdo jiný neviděl.

Verity je sedmnáctiletá dívka. Vracíme se k sestrám o několik let později a zjišťujeme, jak žijí. Verity se všeho vzdala a žije se svou sestrou. Když se ale po letech její schopnosti nečekaně projeví, je v šoku. Když dostane dopis od vévodkyně s nabídkou namalovat portrét jejího syna, vezme svůj život do vlastních rukou a tajně uteče.

Panství Bloem zpočátku působí naprosto kouzelně, ale čas postupně odhaluje pravdu. Verity začne slýchat zvláštní zvuky a nejen to – začnou se jí zjevovat i postavy. Když odhalí, co se na panství děje, může už být možná příliš pozdě.

Příběh byl skvělý a čtivý. Zamilovala jsem se do stylu autorčina psaní, protože píše jednoduše, ale zároveň poutavě a zajímavě. Miluji duchařinu i celkovou atmosféru tajemna a záhad. Sama jsem netušila, co od příběhu očekávat – vše bylo tak dokonale zamotané. Chemie mezi Verity a Alexandrem byla nádherná a já jim fandila od samotného začátku.

A co mě dostalo nejvíc? Konec! Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Tímto bych řekla, že tento díl je dokonce ještě lepší než ten předchozí.

annora_cte
19.02.2025 4 z 5

Tahle knížka byla jedno veliké překvapení. Rovnou se přiznávám, že jsem nečetla první díl série, takže jsem netušila, co od autorky můžu očekávat.
Zaujala mě zejména anotace, obálka a začátek knihy. Pak zhruba do poloviny se děj trochu táhnul a nic moc se nedělo, když nepočítám náznaky, že se na panství Bloem děje něco opravdu zvláštního.
Od poloviny až do konce to byla ale šílená jízda. V tom nejlepším slova smyslu. Nečekala jsem, k jakým zvratům může dojít a co všechno může být odhaleno. Četlo se to moc hezky, styl psaní byl příjemně svižný. Bavily mě popisy prostředí, které místu dodávaly tu správnou ponurou atmosféru. A díky nim jsem si krásně dokázala všechno představit.
Když už jsem si myslela, že odhalení skutečnosti nemůže být šílenější, ukázalo se zase něco dalšího, co mi vykouřilo mozek z hlavy. Moc se mi líbí, jak to autorka vymyslela. Nutně, ale jakože opravdu nutně potřebuji další díl. Protože jsem teď tak zvědavá, jak příběh Verity bude pokračovat.
I přesto, jak mě děj dostal, mám vítku, kterou s vámi musím sdílet. Já mám hrozně ráda očividný vývoj vztahu mezi postavami. Bohužel mezi Verity a Alexem jsem ho neviděla. Jejich láska byla taková maková. Dělo se to mezi nimi příliš rychle, což bylo trochu vysvětleno, proč tomu tak je, ale i tak chemie mezi nimi vázla. O to víc jsem ale zvědavá na další díl, protože slibuje opravdu hodně dramat a věřím, že i tentokrát hodně chemie.

Za poskytnutí knihy k recenzi v rámci #spoluprace děkuji knihkupectví Luxor.

Autorovy další knížky

2020  76%Dům soli a smutku
2023  84%Drobné protislužby
2025  85%Dům kořenů a zmaru