Dvě kariéry Jana Třísky
Miloš Smetana
Po rozpadu socialistického tábora se otevírají informace o lidech, kteří žili za železnou oponou. Mezi ně patří i publikace o herci Janu Třískovi, který se dokázal uživit hereckou prací i v U.S.A.
Přidat komentář


Jan Tříska byl mimořádný herec. Osobně jsem ho měl a mám ve velké oblibě už od dob dabování J.P.Belmonda. Silně mě zasáhla jeho tragická smrt. Knížka zachycující fragmenty jeho osobního i uměleckého života se mně líbila.


Byla to první kniha, která vyšla po sametové revoluci,tak jsem si ji koupila ze zvědavosti, ale když jsem viděla jeden film, který byl vysílán u nás -tak to bylo východní emigrant je ten špatný. Nevim, mám z knihy rozporuplné pocity.
Autorovy další knížky
2008 | ![]() |
2002 | ![]() |
2007 | ![]() |
2000 | ![]() |
2001 | ![]() |
Mno, tato publikace mne připadla dosti nezáživná, samá suchá fakta, ale asi to tak má být. Co se týká pana Třísky, vždy mne uchvacoval jeho nezaměnitelný a krásně podbarvený hlas, především to byl ale divadelní herec, a divadlo mne nikdy nic neříkalo a neříká.