Slunce v plné slávě

Slunce v plné slávě
https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58234/bmid_slunce-v-plne-slave-0a6-58234.jpg 4 22 22

Dynastie Plantagenetů série

< 14. díl

V době své korunovace se Eduard IV. zamiloval do Alžběty Woodvillové, mladé vdovy po Johnu Greyovi, jenž padl v bitvě u St. Albans na lancasterské straně, která byla považována za nejkrásnější ženu Anglie. A přes varování svých přátel se s ní oženil, když odmítla stát se jeho milenkou. Ačkoli se jí celý život věnoval, proslavil se svými nespočetnými milostnými dobrodružstvími. A tak Alžběta jen doufala, že královy aféry nezničí jejich život, a rodila mu stále další a další děti. Eduard byl stejně prudký a ukvapený v politice jako v osobním životě. Stále středem pozornosti, ať se nacházel mezi přáteli či nepřáteli, měl nádherné vzezření i vystupování a byl milován svými blízkými. Podobal se svému oblíbenému symbolu – zářivému slunci obklopujícímu yorskou růži. Z cyklu Dynastie Plantagenetů.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Baronet
Originální název:

Sun in Splendour, 1982


více info...

Přidat komentář

stanislava9718
13.06.2023 3 z 5

Kniha z Dynastie Plantagenetů, o životě Eduarda IV., proslulého záletníka, kterého "uloví" z existenčních důvodů Alžběta Woodwilová, je trochu slabší. Je dobré shlédnou k tomuto období seriál Bílá královna.

Nefi
27.10.2016 3 z 5

Opět hezká kniha, která trochu přibližuje anglickou historii. Na můj vkus ovšem nebyla zas až tak čtivá a prokousávala jsem se jí poměrně dlouho. Autorka má určitě lepší knížky :)


gfdsa123
28.01.2016 4 z 5

Velmi čtivě zpracované historické téma, které nenásilně člověka zasvětí do vlády Eduarda IV. a jeho rodiny. Jen jsou občas trochu nepřehledná opakující se jména, která se v té době dědila a chvílemi je zapotřebí nahlížet na větev rodokmenů. Na tuto knihu musíte mít čas a nečíst jí po pár stránkách, protože se jinak člověk u rodových větví bude ztrácet.

mariva
06.04.2013 5 z 5

Mám ráda historické romány autorky. Čtivým způsobem přibližuje zajímavé historické postavy, v tomto případě anglického krále Eduarda IV. a Richarda III. Přiznám se, že dějepis ve škole nepatřil k mým oblíbeným předmětům a historickým románům jsem přišla na chuť až s pokročilejším věkem. Velkou zásluhu na tom má právě Jean Plaidy, protože její romány jsou poutavé a čtivé.