E-maily z pekla

E-maily z pekla
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28598/e-maily-z-pekla-28598.jpg 4 19 19

Najdou se knihy, které dovedou pobavit i poučit a zároveň poskytnou hlubší vhled do našeho duchovního života. Velice vtipný způsob, jak upozornit dnešního člověka na různá pokušení a rafinované tváře zla, předvádí i Jim Forest v knize E-maily z pekla. Navazuje přitom na svého velkého předchůdce C. S. Lewise s jeho Radami zkušeného ďábla. Pracuje se stejným východiskem: je velkou chybou popírat existenci ďábla, ale stejně tak mylné je přeceňovat přítomnost zla ve světě. Dnešní pokušení jsou v něčem jiná než pokušení před padesáti či sto lety. Vliv médií, liknavost a slabá vůle v konfrontaci se zábavami našeho věku, rádoby přátelské nové náboženské směry, vyhraněný a přehnaný individualismus, nebo naopak přenášení odpovědnosti na větší kolektiv. Jim Forest vtipně a zajímavě zpracovává řadu aktuálních témat. 30 dopisů Tasemníka jeho učedníkovi na téma pokušení tohoto času je napsáno ve formě elektronické pošty.... celý text

Literatura naučná
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství
Originální název:

Wormwood file: e-mail from hell, 2004


více info...

Přidat komentář

Boboking
22.01.2024 4 z 5

Přiznám, kniha "e-mailů" mezi ďábly či démony mne pobavila. Jde v tom sice o křesťanskou "nalévarnu", k tomu od člověka, který dle životopisu sám může být příkladem "falešného" křesťana, přesto nápad psát o boji o lidskou duši dnešního člověka s Nepřítelem z pohledu ďábla se mi zamlouval (i když jde o převzetí nápadu C.S. Lewise, což píše už na obálce). Přečteno v rámci ČV 24.

Cinik
17.12.2018 3 z 5

Kniha nikterak nezakrývá svoji inspiraci Lewisovou legendární knihou Rady zkušeného ďábla. Číst se sice dá, ale ...

1) Rady zkušeného ďábla jsou geniální kniha geniálního autora. Forest není geniální...

2) Zatímco s postoji v Lewisově knize se katolík může ztotožnit, v případě Forestovy knihy to v žádném případě nelze. Vedle těch správných myšlenek (např. odpor proti vraždění nenarozených) jsou i myšlenky vyloženě špatné (např. ultraekumenismus a turismus mezi "církvemi").


archandelka
26.05.2018 4 z 5

Kniha poměrně dobře ukazuje to, jak snadno se necháme oklamat a začneme věřit lžím, protože to je tak nějak jednodušší a pohodlnější, než věřit pravdě. Tu jednu hvězdičku ubírám pouze za neoriginální zpracování celého námětu.

Kaferano
03.04.2013 3 z 5

Našeptávání bylo místy výstižné i vtipné, ale jako celek na mě nezapůsobilo silou z pekel. Také nevím, jestli je šťastná volba použít originální nápad někoho jiného a vytvořit na něj moderní variantu. Ocenila bych mnohem víc, kdyby autor přišel s vlastním nápadem, jak vyjádřit vratkou povahu lidské mysli a životních postojů ohledně duchovního směřování.