Elita

Elita
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263649/bmid_elita-Cta-263649.jpg 4 4505 4505

Selekce série

Súboj o vysnívaný život sa priostruje! Z tridsiatich piatich dievčat v Selekcii zostalo už len šesť elitných súperiek. America spolu s nimi naďalej bojuje o lásku princa Maxona, budúceho vládcu Illey, avšak stále si nie je istá, komu skutočne patrí jej srdce. Keď je s Maxonom, srdce sa jej chveje vzrušením, no zároveň sa obáva ich spoločnej budúcnosti. Pri Aspenovi, prvej veľkej láske, zas nedokáže zabudnúť na všetko krásne, čo spolu zažili. Elitné dievčatá sú však odhodlané získať princa pre seba za každú cenu. Konkurencia je stále tvrdšia, a preto sa aj America musí rozhodnúť. Neuľahčujú jej to ani rebeli, ktorí chcú zvrhnúť vládu kráľa, Maxonovho otca, a žiadajú zrušenie Selekcie. Keď si je America už istá svojím rozhodnutím, stane sa čosi nečakané a všetko sa zmení. Vyberie si napokon rozprávkový život s princom Maxonom alebo lásku Aspena, ktorý je jej bezpečným prístavom?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite, 2013

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

O trošičku slabší, ale stejně je to nádherná kniha

liftye4774
29.12.2016

Nemyslím si že by tento díl ze selekce byl nějaký oslabený...Naopak si myslím,že v něm bylo více akce než v prvním dílu a to i romantiky....Tedy štvalo mě ,že jsem do Americi tak vžila,že pokaždé když byla s Aspenem měla jsem pocit,že každou chvílí je někdo nachytá...Ale určitě pět hvězdiček

Emíša
29.12.2016 3 z 5

Druhé díly v trilogiích bývají nejslabší, protože jde o spojovací knihu mezi začátkem a koncem. Je to i tady, v celé knize šlo vlastně jen o to, že se America rozhodovala - Aspen nebo Maxon? Maxon nebo Aspen?

klarinet02
28.12.2016 5 z 5

Úžasná

NNNikolkAAA
25.12.2016 3 z 5

Druhý díl mi přišel slabší ale i tak stále čtivý :) což je myslím to hlavní...

Magdyla.8
21.12.2016 3 z 5

Druhý díl je napinavy, ma spad a v pribehu jde do tuheho.. Prestavalo me bavit přemýšleni hlavni hrdinky, když šlo jenom o to jestli jeji srdce dobije Aspen nebo Maxon. Jde z toho hlava kolem, nicméne jako prostredni kniha nema zadne velke nedostatky a donuti vas precist si dalsi dil, tak jako me :)

Kačkaknihomol
18.12.2016 5 z 5

Tato kniha je fakt strašně čtivá. Nechci spoilerovat, ale America mně štve tím jak vždycky, když ji Aspen nebo Maxon naštvou utíká za tím druhým. Neuvěřitelně dojímavá scéna byla, když trestali Marlee.
Taky se nám pěkně vybarví krutý král Clarkson... No každopádně kniha stojí za přečtení. :D

Mark.
14.12.2016 4 z 5

Nepřišlo mi to natolik dějově zajímavé abych dala 5 hvězdiček, ale zase 4 si nezaslouží, protože se kniha četla opravdu jedním dechem. Sice zde bylo méně děje a již z názvu knihy bylo jasné co bude dál.
Vůbec se mi nelíbí, že si z Aspena dělá zadní vrátka!

SunshineGirl
02.12.2016 5 z 5

Když se nad tím na chvíli zamyslím, knížka vlastně nebyla ničím pořádně zajímavá. Přesto je to velice napínavé čtení a knížku jsem nemohla odložit, rozhodně tedy doporučuji.

-Dekra-
02.12.2016 5 z 5

Trochu slabší než dva ostatní díly, ale přece opět úchvatné.

koki.veru
21.11.2016 5 z 5

V porovnání s prvním dílem, je tento rozhodně slabší. V prvním díle jsem si Americu velmi oblíbila, v druhém díle jsem si o ní nebyla už zas tak jistá. Naprosto souhlasím s uživatelkou "Iluliacross" - i když není tato kniha nějak literárně vyspělá, člověk se do ní začte během chviličky a nemůže přestat. Člověk si někdy musí odpočinout od pořádné literatury a sáhnout po oddechovém čtení :)

iluliacross
17.11.2016 4 z 5

Na podobné knihy se cítím být velká a po celou dobu čtení jsem se za knihu tak trošku styděla. Protože literárně se rozhodně nepohybujeme vysoko. Předvídatelné, trapné, průhledné,... ALE! velmi čtivé. To této sérii prostě nemůžete odpárat. A víte co? Chtěla jsem si číst o princeznách a o princích a o královně a prostě jsem na to měla chuť. A protože jsem holka a protože mě to bavilo, hodnotím velkým počtem hvězdiček. Při čtení jsem si odpočinula. Neřešila jsem nic hlubokého, zabavila jsem se.
Oddechovka pro holky, co se chtějí zase číst o princeznách.

Etvel
13.11.2016 2 z 5

Už je to hrozné...

AbigailM.M.
08.11.2016 4 z 5

Kniha je napínavá a nemá zase tak špatné téma. Po prvním díle je to dobré pokračovaní. Místy jsem měla pocit, že knížku odložím, a dám si pauzu a jednou jsem to udělala, ale už od poloviny jsem se od toho nemohla odtrhnout. Zajímalo by mě, jestli ve třetím díle bude něco o rebelech.

MotorkaN
07.11.2016 5 z 5

Pro knihu jsem si šla hned, jak jsem dočetla Selekci. Skvělé napínavé pokračování.

Deni136
01.11.2016 4 z 5

Kniha zase nezklamala. Přečetla jsem ji asi za půl dne a vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Sice je mi je jasné, jak to skončí, America vyhraje, ale kupodivu si autorka umí s dějem pohrát, takže to rozhodně není nuda. Se stupňováním děje se stupňují i útoky rebelů, které jsem si zamilovala. Kniha se nebojí být brutální, což mě nesmírně bavilo. A tak jsem vždycky s radostí čekala na další útok!! :D. America opět neomrzela a svým rozhodováním a chováním často pobavila. Další úžasný díl a já už se nemohla dočkat na další díl.

HannaFuchs
28.10.2016 5 z 5

Nemohla jsem přestat ve čtení. Na konci každé kapitoly jsem musela vědět, jak se příběh bude vyvíjet dál. Král mě dost znechutil. Hned se pouštím do pokračování!

oolinkaa
24.10.2016 5 z 5

super, vrhám se do 3.dílu. fakt mě tato serie baví, tak snad nebudu dalšímí díly zkamaná. a vůbec nechápu, proč plna lidem vadí Aspen. kdyby tam nebyl, tak by to nebylo tak napínavé a ppůsobilo by to nudně.Aspen to trochu ,,rozmíchal,, . jen se mu teda divím, že tak o americu bojuje, když mu sama řekne, že asi miluje jiného :D on ji fakt musí mít moc rád.. a já navíc Americu chápu..když člověk miluje bohužel 2 chlapy, je těžké se rozhodnout, který je ten lepší. s každým bude mít ten vztah nějaké ,,grády,, . takže tak..:)

ivca3710
23.10.2016 5 z 5

Série Selekce je úžasná. Těším se na další díly.

Nattalí
21.10.2016 4 z 5

Americe bych za tu nerozhodnost někdy vážně nafackovala. V jedné kapitole už je skoro První a v druhé fňuká u Aspena. Přestože začátek byl zbytečně zdlouhavý, pak se to rozjelo. A pravdou je, že jsem se nemohla odtrhnout a zjistila jsem, že dovedu číst rychleji než si myslím :D A pak i America měla chvilky kdy jsem ji nechtěla uškrtit:D Za ten začátek to na 5* není, ale celkově jsem s druhým dílem spokojená.