Elita

Elita
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263649/bmid_elita-Cta-263649.jpg 4 4459 4459

Selekce série

Súboj o vysnívaný život sa priostruje! Z tridsiatich piatich dievčat v Selekcii zostalo už len šesť elitných súperiek. America spolu s nimi naďalej bojuje o lásku princa Maxona, budúceho vládcu Illey, avšak stále si nie je istá, komu skutočne patrí jej srdce. Keď je s Maxonom, srdce sa jej chveje vzrušením, no zároveň sa obáva ich spoločnej budúcnosti. Pri Aspenovi, prvej veľkej láske, zas nedokáže zabudnúť na všetko krásne, čo spolu zažili. Elitné dievčatá sú však odhodlané získať princa pre seba za každú cenu. Konkurencia je stále tvrdšia, a preto sa aj America musí rozhodnúť. Neuľahčujú jej to ani rebeli, ktorí chcú zvrhnúť vládu kráľa, Maxonovho otca, a žiadajú zrušenie Selekcie. Keď si je America už istá svojím rozhodnutím, stane sa čosi nečakané a všetko sa zmení. Vyberie si napokon rozprávkový život s princom Maxonom alebo lásku Aspena, ktorý je jej bezpečným prístavom?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

Ailee
24.03.2016 4 z 5

Pořád mi tam něco chybí, ale je to napsané tak dobře, že prostě musím číst dál!

martina5069
21.03.2016 5 z 5

Uf musím říct že tenhle díl byl ještě lepší než první sem zvědavá jak to celý dopadne. Co se mi nelíbilo tak chování Maxona ptž se choval jako cassanova ale zase pro změnu byli vyjímky za který sem ho obdivovala viz Marly. Královo chování bylo strašný a nechápu jak se mohl dat dohromady s tak hodnou královnou. No a Aspen já vím že chce Ameriku ale jak si tím může být jistej když nezkusil žádnou jinou. No a nečekaně Celesta se chovala jako vždycky tudíž jako totální kráva nechápu jak s ní Maxon mohl něco mít ale co de přece o hru. A nakonec se mi líbilo že americe konečně došlo že Aspen není to pravý ořechový už jenom kvůli tomu jak se jí furt snaží získat a nenechá ji ani n chvilku vydechnout a promyslet si to. No hltala sem stránku po stránce a myslím že se třetím dílem tomu nebude jinak a knihu určitě doporučuju :-)

Kris@
20.03.2016 3 z 5

Oddechovka, která se dá přečíst za jedno odpoledne. Oproti prvnímu dílu výrazně slabší. Přijde mi, že se tam vlastně ani nic nestalo, America mě neustále rozčilovala a vše bylo absolutně předvídatelné. Kniha na mě působila tak, že autorka to nemá moc promyšlené - spousta věcí působila buď nepropracovaně (historie země i její momentální uspořádání) nebo jako by autorku napadla někdy v půlce knihy (charakter krále). Moc práce si s tím podle mého nedala - jen spousta citových výlevů Americi. Dávám tři hvězdy - to protože tahle série je jedna z těh lepších, ale reálně to jsou spíš dvě hvězdy.

Petra17
14.03.2016 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, stejně jako první díl, ale je pravda, že v tomhle díle mě začala America trochu štvát, neustálé odmítání prince a protivné nálady.... To mi fakt vadilo a přála jsem si, aby o něj taky trochu bojovla a chovala se jako dáma. Naopak Maxon zde vychází jako pravý gentleman. :-)

KacenkaS
13.03.2016 4 z 5

Tento díl mi přišel slabší než jednička. Ale i tak to bylo skvělé a moc se těším na třetí díl :D

Jass
13.03.2016 3 z 5

Po prvním dílu mi to přišlo výrazně slabší, mezi prvním a druhým dílem jsem měla delší mezeru, takže mi některé postavy příliš neutkvěly v paměti, to ale vůbec nevadilo, protože příběh je jednoduchý a pomalý, za co musím autorku pochválit, je ta pohádková atmosféra, musím říct, že to bylo na knize nejlepší a asi jediný důvod, proč jsem dala 4*. Amerika se tu totiž začíná chovat jako kráva, nelze to říct jinak. První polovinu knihy to ještě celkem jde, chce čas, je pochopitelné, že si nemůže zvyknout na život v paláci, že nechce být princeznou, to všechno chápu. Chápu i to, že se nechce vzdát Aspena, je to její velká láska, a i když mi vadilo, že "chodila" s oběma najednou, i to bych dokázala skousnout, čím mě ale královsky nakrkla bylo to, že ona se může meliskovat s kým chce, ale když najde Celestu, jak se líbá s Maxonem je hned oheň na střeše a ona ho nenechá ani cokoli vysvětlit, a pak se ještě divý, že se díky tomu sblížil s jinými dívkami, no, do háje, jak může být tak blbá! Maxon má opravdu jednoduchou a pochopitelnou psychologii, chce někoho, kdo ho bude mít rád, s korunou i bez koruny, jeho osamělost na mě ze stránek úplně čišela a já nedokázala pochopit, že to Amerika nevidí...

Cocina
12.03.2016 5 z 5

Další dil,opět nadšeni. Nenapadlo by ne,ze taková knížka by me mohla tak nadchnout,ale moc se mi libi a doufam,ze nakonec vse skončí happyendem :D :)

Angels1
11.03.2016 5 z 5

Jedním slovem SUPER! I když to bylo chvílema pořád dokola, i tak jsem si knížku užila :-)

Ulrika
10.03.2016 5 z 5

Opět sem se nechala vtáhnout do děje a přečetla sem ji jedním dechem:) Teď již hltám třetí díl!

nicest
09.03.2016 5 z 5

Krásné pokračování pohádkového románu. I když jsem si myslela, že děj bude jednotvárný a že mě už nic nepřekvapí, spletla jsem se a děj mě opravdu vtáhl. 5* za to, že se krasně četla i v angličtině, doporučuji pro pohádkové duše, které chtějí odpočinkovou knihu.

lharka13
07.03.2016 3 z 5

Odpočinková pohádková série pokračuje, Amerika je stále stejně protivná, ale ostatní postavy se zajímavě profilují. Závěr sice nikoho nepřekvapí, ale ruku na srdce přála bych si aby vypadla? Rozhodně ne a o tom to je.

Renate
04.03.2016 5 z 5

Kniha s pohádkovým motivem :) Tak jako první díl jsem si i ten druhý moc užila.
Druhá kniha je pro odpočinkové odpoledne jako dělaná. Po dlouhém dni jsem si k ní sedla a relaxovala v pohádkovém příběhu. :)

Zebraz
04.03.2016 5 z 5

Je to krasna serie a uz se tesim ma dalsi dil. :-)

vandalindakova
02.03.2016 5 z 5

Sice hodně lidí píše, že je to jenom knížka, která to protahuje: ale no a co? :D je to úžasná série a i když se tam toho moc neděje, tak mě baví číst o životě na zámku, vztahy mezi soutěžícími a problémy. Opět jsem jí měla přečtenou během jednoho dne. Na odpočinek je to skvělé.

AnetaM
28.02.2016 4 z 5

Tak tady nebudu spoilerovat, alespoň to bude krátké:
Elite musím dát jenom 4 hvězdičky, abych oddělila to ze První a Selekce jsou trošku lepší.

Tady se řeší pořád jen jestli Aspen nebo Maxon a Amerika si nemůže vybrat. Kniha me dokázala stejně jako obě další rozbrecet. Hlavně u Marlee a na konci. Kdo četl tak vi co myslím. Celou trilogii si určitě prectete-je úžasná!
PS: tak to zas tak krátký neni; )

zuzka23
26.02.2016

První díl byl WAU! Ale druhý mě zklamal, jak říkala Aspenovi i Maxonovi, že chce jen jeho tak jsem měla chuť knihu zavřít a nechat ji tak. Ale pořád jsem čekala až se Maxon dozví, že Aspen je v paláci a nic tam zatím nebylo. Ale neodradí mě si přečíst další knihu. Ale druhy dil se moc nepovedl!

Kateřina10
24.02.2016 4 z 5

Příběh byl zajímavý a skvělý jako první díl, ale Americino věčné fňukání mi lezlo na nervy.

zavadilka24
23.02.2016 3 z 5

Z hlavní hrdinky, kterou autorka v prvním díle vylíčila jako inteligentní volnomyšlenkářku s vlastními názory se mávnutím proutku (především na konci 2. knihy) stane obyčejná holka, která se za své nápady stydí a omlouvá se na každém rohu, nikdo (kromě komorných) a překvapivě ani její vysněný princ ji v tu chvíli nebere vážně a ona to jen tak přechází místo toho, aby se vztyčenou hlavou a plná sebedůvěry odkráčela.
Maxon na konci knihy vyzní jako strašpytel, který se nechá tyranizovat od svého otce.
Také bych ocenila výraznější povahové rysy u Maxona a Aspena, protože popravdě nevím, čím se od sebe ti dva tak markantně odlišují...

petra4080
23.02.2016 4 z 5

Krásné pokračování Selekce, nemá však takové grády jako první díl. Myslím si že některá rozhodnutí nebyla od hlavní hrdinky úplně fér, to mi k ní moc nesedělo.

DeniskaD
22.02.2016 4 z 5

O něco slabší než první díl. Celkem mě štvala hlavní hrdinka, tím, jak neví co (koho) chce.