Elita

Elita
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263649/bmid_elita-Cta-263649.jpg 4 4454 4454

Selekce série

Súboj o vysnívaný život sa priostruje! Z tridsiatich piatich dievčat v Selekcii zostalo už len šesť elitných súperiek. America spolu s nimi naďalej bojuje o lásku princa Maxona, budúceho vládcu Illey, avšak stále si nie je istá, komu skutočne patrí jej srdce. Keď je s Maxonom, srdce sa jej chveje vzrušením, no zároveň sa obáva ich spoločnej budúcnosti. Pri Aspenovi, prvej veľkej láske, zas nedokáže zabudnúť na všetko krásne, čo spolu zažili. Elitné dievčatá sú však odhodlané získať princa pre seba za každú cenu. Konkurencia je stále tvrdšia, a preto sa aj America musí rozhodnúť. Neuľahčujú jej to ani rebeli, ktorí chcú zvrhnúť vládu kráľa, Maxonovho otca, a žiadajú zrušenie Selekcie. Keď si je America už istá svojím rozhodnutím, stane sa čosi nečakané a všetko sa zmení. Vyberie si napokon rozprávkový život s princom Maxonom alebo lásku Aspena, ktorý je jej bezpečným prístavom?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

Adris
11.10.2015 4 z 5

Nechápu, proč všichni tvrdí, že je to nejslabší díl! Já si tento díl moc užila, vyvolal ve mě mnoho emocí a myslím si, že bez něj by to nešlo. Zaujaly mě úkoly, které Elita musela zvládat, jelikož to jejich příprava na princeznu vyžaduje. Také jsem si užila mnho akčních i emotivně vypjatých scén. Co mi trošku vadilo byla Američina nerozhodnost. Ale jelikož se podíváme i těm našim klukům pořádně na zoubek, ani se jí nedivím. Zhodnotila bych to jako čtivou, zábavnou knihu. Mě se prostě líbila stejně jako první díl.

Justme3
10.10.2015 3 z 5

Nejslabší díl ze série!
Pozor SPOILERY!
...............................
Proč nejslabší?
Inu odpověď je jednoduchá. Točí se zde stále a pouze 2 věci. Neustálý vnitřní boj Americy jejíž srdce se až otravně dlouho nemůže rozhodnout zda strávit svůj život s Aspenem, či prožít nekonečně šťastný, luxusní avšak života nebezpečný život s princem Maxonem. Ano, tato otázka se řeší celou knihu, na každé řádce, v každém odstavci a obávám se říci, že je nějakým záludným způsobem ukryta v každé větě! Až tak je to zlé.
Druhé hlavní téma knihy je...nebo spíše jsou- rebelové. Rebelové jižní či severní... téměř do poloviny knihy je jedno, jaké světové strany jsou. Jsou nebezpeční, nebo alespoň ti severní. Jižní jak se zdá, chtějí pomoc. A proto neustále útočí na palác.... a kradou knihy...ale v dobrém. Hmmmm. Opravdu, ať chcete nebo ne, začne Vám to lézt krkem. Během knihy se setkáte nejméně se 3 útoky, nejsou sice žádná sranda a jeden si dokonce vyžádá úprk do lesa, ale přesto se nedozvíte téměř nic nového. TÉMĚŘ.

Hodnotím 3 hvězdičkami. Jak jsem řekla, nejslabší díl série. Kdybych mohla, dala bych 2,5, ovšem na pouhé dvě to neshledávám, tak přispívám svými 3 do soudku :)

1casper
10.10.2015 4 z 5

Četlo se to samo. Pohodové, oddychové čtení na léto. Je spíš pro náctileté, i tak se mi kniha líbila.

petrzel
10.10.2015 5 z 5

Taky přečtono dost rychle,byvilo mě to a hned jedu dál.

Ditules
07.10.2015 3 z 5

Přečteno za 3 dny. Akorát mi přišlo, že se tam vůbec nic nestalo...Oproti Selekci dost zklamání...America furt váhá a už to celkem nudí. Co přinese 3?

Attia
02.10.2015 2 z 5

Uf.... Zase na pár dní zkažený čtenářský apetit.
Opravdu to je jen plochá romantika! A to bez debat. Celou dobu se vlastně nic závratně důležitého nedělo, Elita je překlenovací díl se vším všudy. Navíc mi drahá America začala neuvěřitelně lézt na nervy tím, jak byla neuvěřitelně vybíravá a nerozhodná. Na jednu stranu chápu, že se ty stránky musely něčím zaplnit, ale číst pořád dokola o tom, jak se America naštvala na Maxona a šla se líbat s Aspenem, načež si uvědomila, že je Maxon vlastně lepší a líbala se s ním... S tím na mě prosím nechoďte.

Doufám, že to haló s rebely k něčemu povede, protože jestli je tam autorka dosadila jen pro zvýšení napětí bez žádného dalšího většího odůvodnění, tak je pro mě mrtvá.

Silencia
29.09.2015 4 z 5

Selekce byla dějově asi lepší, přesto i od této knihy jsem se nemohla odtrhnout. Pokládá správné otázky a výstižně popisuje vztahy mezi lidmi. Líbí se mi, že si hrdinka musí vybírat mezi dvěma dobrými možnostmi a (zatím) není nic, co by jednu či druhou stranu automaticky vyloučilo. Jako v životě. 4,5*

nikol2178
27.09.2015 5 z 5

Kniha byla absolutně úžasná, byla ještě lepší než Selekce a jakmile jsem se do ní jednou začetla, tak jsem se nemohla odtrhnout, měla jsem jí přečtenou prakticky hned a docela mě to šokovalo. Jsem pomalejší čtenář, ale u této knihy to o mně neplatilo! Mám moc ráda Americu a Maxona, moc si přeji, aby byli nakonec spolu. Aspena nemám ráda, protože vždy nějakým způsobem brání Americe rozhodnout se pro Maxona. Ostatní dívky z Elity nemusím, ale je to takové oživení v příběhu. Král si to u mě hodně pohoršil, je krutý, a to co dělá Maxonovi mi připadá hrozné.
Knihu jsem si zamilovala a moc se těším až si přečtu další díl: První! :)

PajusenkaB
25.09.2015 5 z 5

Co k tomu říct? Opět přečteno jedním dechem ani ne za dva dny :) Opět skvělé zpracování, opět bych řekla, že to je kniha spíše pro mladou generaci. Těším se na třetí díl :)

Snow.white
23.09.2015 5 z 5

No co říct ? první dil jsem přečetla ani ne za den (včera) a dnes jsem se hned (už ve škole) pustila do druhého. Stejně strhující jako první.
Nevím jak ostatní ale lehce se dojmu a u mnoho knih .. no jak to říct abych nevypadala jako citlivka ? ehm no .. rozpláču a to přišlo u téhle knihy. (Maxon a America chvíle v ukrytu)
Hrozně lehce se vžijete do děje, to vám zaručuji. Vžijete se tak , že vám bude líto , když se Maxon bude věnovat jiným dívkám a vžijete se tak že si vypěstujete ke konci knihy nenávist ke královi.
VŠICHNI SI TO PŘEČTĚTE.
Není to jen plochá romantika. opravdu

láskyplnáTerez
23.09.2015 5 z 5

Kniha byla překrásná ale myslím si že Selekce je lepší... :/

AjinQa
23.09.2015 3 z 5

Kniha byla čtivá jako první díl, ale zato se mi tak moc nelíbila. America mi připadala nesnesitelná. Někdy mi opravdu lezla na nervy. Hlavně její nerozodnost vůči Maxonovi.U knihy se mi zdá snadno předvídatelný děj, takže mně tam nic nepřekvapilo. Ale zato mně i rozesmála. Jak už jsem napsala připadala mi o něco slabší než selekce. Ale i přesto se těším až si přečtu další díl.

Falda
23.09.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila o něco méně než první díl. Ale četla se opět výborně. Spisovatelka umí velmi čtivě psát. Jen America se mi mírně začala znechucovat. Zejména ta její nerozhodnost.

amysa
21.09.2015 4 z 5

Elitu jsem četla s větším odstupem od Selekce a nevím, zda to bylo dobře nebo špatně, každopádně Selekce se mi líbila mnohem víc, z té jsem byla doslova nadšená a Americe jsem moc fandila...
S Elitou jsem pocity nadšení marně hledala a až na pár opakovaných zvratů v ději mám pocit, že jsem se nic nového nedozvěděla a nic nového se zase až tak moc nedělo... A jak o tom přemýšlím dál, mám pocit, že snad i autorka potřebovala nějak překlenout a natáhnout děj, než dojde k samotnému závěru a k vyvrcholení trilogie, která je shodou okolností právě teď na pultech knihkupectví horkou novinkou...
Je pravda, že nejsem ta správná cílová skupina, pro kterou je tato série určena, ale myslím si, že i řada dívek nemůže být až tak naivní, aby zrovna v tomto díle Americe nějak obzvlášť fandily a že jim - tak jako mně - poleze spíš na nervy... Ty její věčné a neustálé rozmary, myšlenkové pochody, změny pocitů na každé stránce, pořád nahoru a dolů... V prvním díle na mě Amerika působila mnohem vyzráleji než teď... tady se opravdu občas chovala jak pubertální patnáctka zralá na facku... No, asi jsem už moc stará a moudrá:-), nicméně si ten závěr ujít nenechám, ale rozhodně se na něj nevrhnu hned. Ponechám si raději zase odstup, abych byla při čtení První co nejvíc objektivní a budu doufat, že se ten závěr trilogie autorce povedl a bude stejně pěkný a dobrý jako jednička...

natalie2171
18.09.2015 3 z 5

Pfff, 1. díl ohodně lepší. Elita byla jenom takový dodatek, aby jsme se nějak zabavili, než výjde 3. díl, kde odhalíme ten NEOČEKÁVANÝ konec. Neustálé hádky, Amerika opět nevěděla co chce. Obsah pěkný, ale 2. díl dost pokulhává za 1. a 3. dílem. Ale tak hrozně se to nečetlo. Naopak pěkně. Ani jsem se nenudila, ale jak říkám, jde poznat, že to je ten prostřední díl.

Misi78
18.09.2015 2 z 5

Selekce byla zabavna. Elita uz je jen nudna. Porad jsem cekala, kdy se den rozbehne, ale ono porad nic. Prvni si uz rozhodne neprectu.

Dominika73
16.09.2015 4 z 5

Z prvního dílu jsme byla daleko víc nadšená. Nemůžu říct že by se mi ta kniha nelíbila zaké jsem ji přečetla na jeden dech jako první díl. Bylo tam ale spoustu věcí který mi vadily. Hlavně tedy chování Americi. Už se ale těším na třetí díl :)

katmat
16.09.2015 5 z 5

tento dil jsem cetla v angličtině, protože ještě tato kniha nevyšla v češtin ( v době kdy jsem četla tuto knihu), bylo to trochu horší než selekce, ale i pres to doporucuji

Napůlanděl
16.09.2015 5 z 5

Trošku horší než první díl, ale i tak se četla dobře :-)

lenka608
14.09.2015 4 z 5

O něco horší jak první díl. Tady už mne trochu štvali hlavní hrdinové. Maxonovi jsem moc nevěřila. Dost se přetvařuje. A America byla furt samé ách Maxon ách Aspen a nedokázala se rozhodnout. To její dilema číst po celých 280 stran...