Elita

Elita
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498890/bmid_elita-cek-498890.png 4 4455 4455

Selekce série

Do Selekce vstoupilo 35 dívek. Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. A k tomu všemu se America nemůže rozhodnout, po kom vlastně touží. Je to Maxon, s kterým by mohla žít jako v pohádce? Nebo Aspen, její první láska? America nejvíce ze všeho nejvíce potřebuje více času, avšak zbytek Elity přesně ví, co chce. A okamžik rozhodnutí se neodvratně blíží. Nenechte si ujít pokračování této úspěšné série!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Elite , 2013

marti7729
10.07.2015 5 z 5

Druhý díl z této série pro mě byl zajímavějším, sice se tady najde pár chyb díky který mě princ nebo America velmi štvou, ale lidé nejsou dokonalý, proto pořád hodnotím kladně. I přes to, že se v tomto díle neobjevilo nic nového, musím říct, že konec se vyrýsoval dost nadějně. Po zdlouhavém začátku, mluvení o kastách a dlouhého popisování života v paláci, příběh nabírá nějaký směr. 3x hurá ! Vypadá to že další díl bude konečně zajímavý a napínavý. Tato série mě neskutečně baví. Sice je to takové spíše dívčí čtění a hlavní hrdinka je ode mě skoro 8 let, ale stejně. Člověk si rád oddechne, popřípadně zavzpomíná. Rozhodně doporučuju :)

Always a reader
09.07.2015 5 z 5

America mě strašně štve. Možná to je i záměr. Doufám, že teď už se rozhodla, děj se mi líbil i když se v podstatě nic nestalo. Spisovatelka moc pěkně popisuje. City. Doteky. A taky oči. Doufám, že budu mít možnost přečíst si i další díl/popř. díly.

kacka2794
09.07.2015 4 z 5

Je to u mě mezi 4-5*, ale... bylo to čtivé a bavilo mě to, chvíle jsem si ale říkala, že je America docela dost pitomá. Stále se dost rýpe v tom, koho si vybrat a to, že ji Aspen i opustil a do ouška jí našeptává o Maxonovi jen to špatné jí očividně nevadí. A do zpráv kritizovat celý systém země může podle mě udělat taky jenom idiot. :D
Jenže jako ještě větší idiot tu dominuje král. Sobecký a necitelný ubožák.
Marlee je mi líto, ale dopadlo to pro ni asi nejlíp, jak mohlo.

smybar

Krásná kniha

little.chemik
08.07.2015 5 z 5

Přečteno během jednoho dne. Opravdu velmi poutavě a čtivě napsáno nehledě na zajímavý příběh, samozřejmě je třeba mít trochu trpělivost s Americinou nerozhodností, ale ta se doufám prolomí a bude mít konečně jasno v tom co chce. Pokračování Selekce nezklamalo. Nemůžu se dočkat závěru.

Julia_pt
08.07.2015 5 z 5

Tato knížka je lepší než první díl !!! A to první díl byl fantastický :) Víc se toho tam dělo. Amerika mě už někdy štvala s tím, jak neví, co chce, ale nakonec jsem to přežila. Vážně mě ke konci překvapil Maxon!!! Hrozně se těším na další díl !! :)

Siu83
06.07.2015 3 z 5

O dost slabší díl než jednička. Měla jsem co dělat abych to dočetla. :-(

Karin_w
01.07.2015 3 z 5

Stále velmi čtivá kniha, sem tam mě nějaký zvrat překvapil, ale bohužel se mi zdá, že se příliš často točí na jednom místě - neustálé rozhodování se o tom samém Aspen/Maxon.. nejvíc mi však vadilo, jak se ta "silná a bojovná" America snad v každé kapitole rozbrečela.. Stejně ale tuto sérii doporučuji jako příjemné oddechové čtivo a těším se na poslední díl :-)

Alenes
30.06.2015 5 z 5

Druhý díl byl zase o něco lepší něž jednička (ale já myslím, že to je skoro u každé knihy :))
Moc se těším na trojku a jen doufám, že to níčím nepokazí :)

Bee
30.06.2015 3 z 5

Když jsem rozečítala první díl, neměla jsem tucha o co půjde a co od toho čekat a naprosto božsky mě to překvapilo... Takže když jsem se konečně dostala k dalšímu dílu, byla jsem celá natěšená, ale musím říct, že teď už to nebylo ono. Dějově mi to nepřišlo nic moc, ale nejvíc mě štvala hlavní hrdinka. America je v tomhle díle úplně na odstřel - její nerozhodnost, změny názorů, to, že se po ničem nepídí, místo, aby věci řešila, radši propukne v pláč.. Sem tam se ještě objevily chvíle, kvůli kterým jsem si ji oblíbila, ale mockrát ne. Aspen a Maxon jsou pro mě kapitola sama o sobě. Postavy se chovají nepochopitelně, nevěřila jsem jim to a děj mi nepřišel tak promyšlený, jak by mohl být. Čekala jsem od toho víc, ale oddechovka to byla supr. Další díl i tak budu číst, snad se tím autorka vrátí znovu do sedla.

Vája@
29.06.2015

Já si ji nemůžu vynachválit. K Elitě jsem přistupovola hodně odměřeně poté, co jsem přečetla komentáře, ale díl mě opět uchvátil a nedokázala jsem vůbec ty komenty pocopit a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Zaslechla jsem, že má být kolem září ( jůů to mám narozky - už vím jaký bude dárek :)). A prý má být i třetí díl - Dědička tak nevím.

Rose18
28.06.2015 2 z 5

Tahle série prostě na víc jak dvě hvězdičky nemá...

donutka01
27.06.2015 4 z 5

první díl se mi líbil víc ale i druhý byl dobrý i když se America chovala jako slepice. moc se těším na třetí

klarinka9974
27.06.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila, první díl je vždycky lepší ale i tento díl měl něco do sebe, i přesto že se hodně řeší Ameriky city, ale i určité okamžiky jsou tak zajímavé že Vás kniha pohltí do děje. Obálka je rozhodně opět úžasná.

kokina74
26.06.2015 2 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Nic méně si nemuzu pomoc, ale myslím ze by se to dalo zkrátit a nic by se nestalo.

Marisa
25.06.2015 5 z 5

Tato série je prostě skvělá :). Doporučuji :)

jana8925
25.06.2015

Po přečtení Selekce jsem neváhala a objednala jsem další díl..Elitu :)
Opět jsem se od knížky nemohla odtrhnout..Je krásně napsaná a vtáhne vás přímo do děje :)
Četla se doslova jedním dechem :)
Příběh se vyvíjí opravdu zajímavě a nemůžu se dočkat dalšího pokračování :)
Moc doporučuju!

Alexxxxx
24.06.2015 5 z 5

Hodně lidí, kteří tuhle knížku četli psali do komentářů, že první díl byl lepší. Mně se ale víc líbil tenhle díl. Děje se tam víc věcí. U něčeho jsem byla tak překvapená(ten kdo to četl ví o čem mluvím :D). Knížku jsem přečetla do dvou dní a až byla přečtená byla jsem strašně nadšená a plná očekávání na další díl. Rozhodně doporučuji všem kteří váhají jestli si ji mají přečíst. Takže dotoho.:D

Maragad
21.06.2015 2 z 5

Ačkoliv Elita představy mnoha čtenářů nenaplní, i tak stojí za to tuto sérii číst, protože čtivá je opravdu velice. A co si budeme povídat, už jen kvůli těm překrásným obálkám je ozdobou nejedné knihovny. Ovšem teď už jen můžeme doufat, že pokračování, jež vyjde pod názvem První, bude zdařilejší a konečně čtenářům poskytne tak dlouho očekávané odpovědi. Rozhodně už by bylo na čase.

KachnaN
21.06.2015 5 z 5

Od pokračování předchozího, opravdu dokonalého dílu, jsem čekala hodně. A to jsem taky dostala. Zhltla jsem tuhle knížku za dva dny a to jsem se ještě musela nutit do pomalejšího čtení. Je to velmi příjemná oddychovka, vlastně taková pohádka o dívkách, které soutěží o jednoho prince. Rozhodně všem doporučuji přečíst! :)
A netuším, jak vydržím čekání do října na poslední díl! Jak to mám sakra vydržet?!?