freejazz
19.03.2024 5 z 5

toto bola povinná jazda, bez ktorej by sme vyzerali ako neandertálci. našťastie je to veľmi dobre napísaný príbeh, žadna na efekt vypočítaná komerčná jazda. a tým, že to má autobiografické črty, to bolo ešte silnejšie.
samozrejme, knihu mi niekto „odobral“. nech mu padne na úžitok.

Elea
24.07.2021 5 z 5

Nesmírně silný příběh.

Silmarien
20.11.2018 5 z 5

Nečítala som to už asi 15 rokov, ale v čase dospievania to bola jedna z mojich najobľúbenejších kníh, ktorou som sa týrala stále dokola. Nevedela som vtedy nič o jazyku, štýle a po rokoch ho ani neviem zhodnotiť, viem len, že som ju vedela takmer naspamäť. Až takmer váham, či na ňu po rokoch siahnuť a riskovať, že si pokazím tú zapamätanú bázeň a obdiv k celej rodine, ktorá sa spolu s Erikom trápila i radovala, aby nakoniec dospela k nevyhnutnému.

Vicusss
21.09.2016 5 z 5

Čítala som ju veľmi dávno, niekto mi ju odporučil a ja som netušila do čoho idem. Bola to prvá kniha, pri ktorej som plakala. Neľutujem však, skôr cítim obdiv k sile chlapca a jeho okolia, a obdiv k jeho matke, že sa takto dokázala podeliť s celým svetom o svoj príbeh a zároveň aj o príbeh iných matiek v podobnej situácii. Veľmi, veľmi smutné, ale zároveň pekné a citlivé.

BUBO26
12.04.2015 5 z 5

Obľúbená kniha mojej sestry. Mne trval dosť dlho, kým som sa k nej dopracoval, ale neľutujem. Je krásna, citlivo napísaná a inšpiratívna. Len ma trochu prekvapil štýl písania. Na to, že autorka je profesionálna spisovateľka, mi tá kniha neprišla nejak umne napísaná a krásna je skôr príbehom a samotným Erikom, než štýlom písania. Popravde, autorka ma svojím správaním skôr štvala.

mgraja
23.06.2013

užasný príbeh, čítala som viac krát a určite ešte budem :)

macer1991
06.03.2013 5 z 5

Prvy krat som knihu citala asi pred 25 rokmi ..... pred dvomi fokmi znovu .Skutocny pribeh .....

Autorovy knížky

Doris Lund