Evropská unie
Petr Fiala , Markéta Pitrová , Ondřej Krutílek
Nejprodávanější a nejkomplexnější publikace o Evropské unii v České republice, jejíž první dvě vydání nechybí v žádné z odborných knihoven. Autoři – renomovaní badatelé v oblasti evropské politiky – seznamují čtenáře s historií evropského integračního procesu, s vývojem, současnou podobou a funkcemi jednotlivých evropských institucí a s tím, ve kterých oblastech (politikách) a jakým způsobem Evropská unie působí. Kniha je zdařilou kombinací politologické analýzy a velkého množství informací. Formou srozumitelně napsaného a přehledně členěného textu nabízí kvalitního průvodce problematikou Evropské unie. Publikace vychází ve třetím, aktualizovaném, výrazně rozšířeném a doplněném vydání. Zahrnuje události až do konce roku 2017 a čtenáři v něm rovněž naleznou řadu nových dat, grafů, tabulek, schémat a infoboxů a navíc praktický jmenný a věcný rejstřík. Kniha je určena nejen odborníkům, vysokoškolským studentům a profesionálům zabývajícím se z různých hledisek evropskou integrací, ale také širší veřejnosti, která má zájem získat co nejvíce kvalifikovaných informací o Evropské unii v širším historickém a politickém kontextu.... celý text
Přidat komentář
![pistalka pistalka](https://www.databazeknih.cz/img/users/17_/1710/1710-zTI.jpg?v=1416741885)
![4 z 5 4 z 5](img/content/ratings/4.png)
Tuto knihu jsem začal číst v květnu 2013 během přípravy na zkoušku z kurzu Evropská unie (na Masarykově univerzitě), slavnostně jsem ji dočetl v listopadu 2019.
Umanutost knihu dočíst pramenila z pocitu důležitosti tématu, avšak samotná délka dočítání výmluvně svědčí o její ,,zábavnosti".
![Lukyn96 Lukyn96](https://www.databazeknih.cz/img/users/95_/95321/m_lukyn96-eq6.jpg?v=1668693134)
![5 z 5 5 z 5](img/content/ratings/5.png)
Poučná kniha o vývoji evropské integrace. Obsahuje spoustu informací, takže jsem si během četby vypisoval témata a termíny, ke kterým se chci vrátit a lépe jim porozumět.
Vynikající kniha o EU.