Fangirl

Fangirl
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225809/bmid_fangirl-9v7-225809.jpg 4 1300 1300

Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách – nechce s ní bydlet na koleji. Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet. Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Fangirl, 2013

lukyli154
20.12.2016 5 z 5

Kniha mě bavila,vždy jsem se těšila na tu chvilku az budu moct číst. Na autorce oceňuji,jak umí perfektně vykreslit postavy a jak už bylo řečeno, nejsou černo bílé. Trošku mě mrzí lehce uspechaný konec. A jelikož jsem se nedozvěděla,jak Cath dopsala "Nedej se,Simone je úplně jasne na jakou knihu se vrhnu teď :-)

barus_78
18.12.2016 5 z 5

Další skvělá kniha od Rainbow ♥

kacenka7206
07.12.2016 5 z 5

Fantastické, Rowellovou mám ráda, vždy se mi trefí do noty. Těším se na další knížky.

azraelka
02.12.2016 5 z 5

Jelikož kdysi jsem četla slash Harry/Draco, tak mě překvapila odvaha autorky, napsat knihu o holce, která píše fanfiction v tomto stylu. Miluju tuhle knížku. Cath je tak moc uzavřená do sebe a svého světa psaní. Její sestra Wren se do života na koleji vrhá po hlavě a bez přemýšlení o následcích. Obě jsou poznamenány tím, že je opustila jejich matka a vychovává je otec, o kterého se musely částečně starat kvůli jeho psychické nemoci, ale i když jsou dvojčata, jsou odlišné a každá svou minulost řeší jinak.
Autorka má nadání psát skvělé dialogy, většinu už někdo citoval, třeba svetrový útok.
Miluju Regan a jejich obědové drbání. Cathin otec byl skvělý, když se měl postavit k situaci s Wren.
Každá postava má co nabídnout. Zkrátka, Fangirl budu číst ještě aspoň stokrát.

SarahRoyalAss
30.11.2016 5 z 5

Knihy od Rowellové mi doporučili kolegyně v práci. Když pracujete v knihkupectví, co byste čekali.
Mám takovou radost, že jsem dala na jejich rady. Budu jim za to nadosmrti vděčná!! :)
Je to výborné oddychové čtení, zubíte se při čtení v autobuse jako tichý blázen a čtete pak po práci dlouho do noci... Vřele její knihy doporučuji :)

Tenebien
17.11.2016 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, bylo to takové oddechové čtení. Jen ten konec mi přišel takový uspěchaný. Chtělo by to nějaké zakončení... (čteno v originále)

Markéta2000
20.10.2016 5 z 5

Tuhle knizku jsem si chtela precist,protoze mela vyborne hodnoceni a jsem rada,ze jsem to udelala.Knizku doporucuju!!!

vendy6619
28.09.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Cath mi velice přirostla k srdci společně s jejím vztahem s Levim :)
Vážně okouzlující kniha, která se čte sama. ^_^
Těším se na Nedej se! :)

dragonslayer
24.09.2016 5 z 5

Zpočátku jsem se nedokázala začíst, což mi připadalo u knihy od Rainbow Rowell docela divné. Poté, co jsem jí popadla po několika odložení, jsem se překousla a na jeden dech jsem přečetla polovinu knihy a konečně mě to vzalo. Hallelujah.
Tato knížka je skvělá oddychovka. Miluju autorčinu charakterizaci postav a moc se mi líbily útržky z příběhů Simona Snowa. Mám ráda autorčin styl psaní hlavně proto, že mi vždy připadá, že čtu příběh o někom kdo je skutečný a s kým se můžu ztotožnit.
Pokud jste jako já a zpočátku se nezačtete, zkuste to vydržet stojí to za to. :)

simi28
24.09.2016 5 z 5

Úplně skvělá kniha. Pořád čtu fantasy a tohle byla super změna. Cath mi byla moc sympatická, protože jsem taky introvert a prostě jsem jí rozuměla. Wren jsem měla občas chuť zabít, ale nakonec se trochu polepšila a Levi je prostě Levi:-) . Opravdu doporučuji

Dadula118
21.09.2016 2 z 5

no,u téhle knížky jsem se trochu přehmátla:-( už jen to že je to pro jinou věkovou kategorii,mají jiné starosti,to je jasné,ale dost jsem se tam ztrácela.nevím,jestli se mám pouštět do Nedej se....

StarkSister
06.09.2016 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem tuto knihu nechtěla číst z trucu, protože ji četli všichni. Ať jsem se koukla na jakoukoli stránku, vyskočila na mě Fangirl.
Ale po začtení se do knihy (po 1. stránce) jsem si uvědomila, jak hloupá jsem byla. Je to opravdu skvělá knížka. Oblíbila jsme si ji hlavně proto, že Cath je povahou mně totožná, až mě to trošku děsilo :D A co jiného mohu říct než, okamžitě si ji přečtěte.

Anna.Ure
05.09.2016 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně, zaujala mě její obálka při čekání ve frontě.. Byla to jedna z těch šťastných náhod :) Stala se jednou z mých nejoblíbenějších knih a i když mě konec trochu překvapil (možná až zklamal) konec, určitě po knize sáhnu i v budoucnu.

AlexisG
02.09.2016 5 z 5

Na léto byla Fangirl skvělá volba. Krásně my s ní plynul čas a Cath sem si hned oblíbila. Možná proto, že v určitých věcech na tom jsme stejně a možná prostě jen proto, že je Cath dobře napsaná. Každopádně jsem si knihu užila a i když jsem očekávala od konce knihy něco jiného, možná lepšího, žádnou hvězdičku tím neubírám a knížku jen doporučuji.

Inouš
19.08.2016 4 z 5

Moc dobrá oddechovka. Čte se skoro sama :)

kalinkacz
19.08.2016 4 z 5

Pro mě takový YA základ.. Kniha se čte vlastně úplně sama... Hlavní hrdiny si všechny do jednoho zamilujete a budete s nimi prožívat každý jejich zážitek... Navíc je kniha z vysokoškolského prostředí se kterým jsem se dokonale ztotožnila a sama si zavzpomínala na své zážitky... Zkrátka a dobře Rainbow to umí a Nedej se bude určitě pecka!

NikaMirka
15.08.2016 3 z 5

Klasická oddechovka. Žádná hlubší myšlenka, či sdělení, které by nutilo k zamyšlení. Řekla bych, že to co zažívá hlavní hrdinka jsou naprosto "obyčejné" věci (pokud nebazíruji na tom, že život sám o sobě není obyčejný) a vyrovnává se s nimi po svém. Příběh byl zbytečně nastavován vsuvkami z knih, ty pasáže jsem později už přeskakovala, a taky za to dávám tři hvězdičky.Nehledě na to, že mě bylo trochu proti mysli, jakým směrem se ubírala fanfikce hlavní postavy.

Aurorita
10.08.2016 4 z 5

Toto byla má první kniha, kterou jsem od autorky přečetla, a musím přiznat, že se mi moc líbila, i když už chvíli nepatřím mezi cílovou skupinu. Ovšem nevidím v ní nic až tak úchvatného, co by neměly i ostatní young adult knihy tohoto žánru. Příběh Simona Snowa mě přestal bavit asi v třetině knihy, kdy jsem tyto pasáže přestala číst, a nemyslím si, že by mi kvůli tomu uteklo něco zásadního, navíc podobnost s Harrym je (alespoň pro mě) do očí bijící. Knize by určitě neuškodilo i menší zkrácení, některé věci tam byly zbytečné, či zbytečně zdlouhavé. Ale na druhou stranu, jako prázdninová oddechovka tato kniha posloužila dobře.

vandalka
06.08.2016 2 z 5

O letošních prázdninách jsem konečně pochopila význam sousloví “čtení na léto”. Protože je tak ohavné vedro, že se na žádnou knihu nedokážu plně soustředit – tudíž je čas knih, na které se soustředit netřeba, knih zábavných, lehkých, čtivých. To všechno by Fangirl splňovala, nebýt faktu, že je to, alespoň podle mého názoru, prostě zamaskovaná červená knihovna. Hlavní hrdinka je asociální introvertka, která nikdy nepřekonala svou vášeň ke světu Harryho Pottera (zde jako Simon Snow) a veškerý volný čas tráví utápěním se v něm a psaním o něm. V její verzi se ale Harry do Draka zamiluje (Draco aka Baz je mimochodem navíc upír) a musím říct, že ty její texty se vůbec nedaly číst. I když ony se nedaly číst ani ty úryvky z “kánonu” – původních příběhů z pera alias Rowlingové. Takže nakonec se dalo číst jen o Catherině realitě a ta se vyvíjela podle předvídatelného vzorce: všechno je špatně – zamiluje se – všechno je ještě horší – krize – vysvětlení situace a usmířené kde koho s kde kým. Tím nechci říct, že by to bylo celé špatně, takové knihy dokážou být fajn, ale žádné veledílo to není. Vrhla jsem se teď od té stejné autorky na Eleanor & Park a to zatím vypadá mnohem nadějněji :)

petatzu
03.08.2016 5 z 5

Konečně kniha, kde hrdinka není dokonalá a úžasná, navíc dělá chyby a někdy je dokonce vyloženě protivná a myslím, ze čtenář zatne občas i zuby nad jejím nemožným rozhodnutím. A právě proto je příběh opravdový a ja si ho užila se vším všudy, i s prokládaným příběhem Simona, který mě postupem času zajímal víc a víc. A člověk aspoň zjistí, jak se asi také cítí dnešní "slavní" blogeři a youtubeři.