Flandil u doktora
Barbora Hamblin
Pokračování předchozího úspěšného titulu Flandil ve školce se tentokrát zaměřuje na problematiku úrazů, zranění, na obavy z ošetření, lékařských zákroků a nemocnice. Prostřednictvím nejrůznějších příhod a "nehod" ze života malých zvířátek se děti dozvědí o různých typech zranění a jejich léčení a také jak v takto vypjatých chvílích zvládat své emoce a obavy. Kniha bude užitečným rádcem a průvodcem nejen pro děti a jejich rodiče, ale i pro zdravotníky, pedagogické profese a všechny další, kdo s dětmi pracují. I tuto knížku Barbory Hamblin doprovázejí ilustrace Kateřiny Pažourek.... celý text
Přidat komentář
U nás je to velmi oblíbená kniha, možná více než první díl. Celkově jsou obě knihy moc pěkné a čteme je už přes dva roky.
Kniha Flandil u doktora se zaměřuje na problematiku různých zranění, strachu z nemocnice a ošetření. Děti se na základě příhod šneka Flandila seznamují s nemocemi i úrazy, které se jim mohou často při hraní stát. Samozřejmě opět nechybí citlivý kontaktní přístup při řešení problémů, takže je kniha pěkným rádcem také pro rodiče, kteří by rádi podobný styl výchovy aplikovali u sebe doma.
Flandil ve školce i u doktora jsou jedny z mála knížek, které dokáže náš čtyřletý syn opravdu se zájmem poslouchat :)). A baví to i nás rodiče. Respektující styl výchovy je nám velmi blízký a není to tak dávno, co jsme byli sami dětmi a bývali bychom takové knížky tenkrát moc ocenili. Jsou totiž léčivé :)
Pecka kniha, stejně jako první díl. Syn, 3 roky, si ji neuvěřitelně oblíbil. Dobrodružství Flandila a jeho kamarádů a jejich různá zranění nás provázejí každý den. Líbí se mi citlivý přístup a vysvětlování dětem, některé situace už jsme díky Flandilovi u doktora absolvovali mnohem více v pohodě.
Skvělá kniha, která pomáhá rodičům a dětem překonat strach při vyšetření u doktora. Jak vše zvládnout bez křiku a s respektem. Doporučuju!!!!!!!
Kéž by si tuhle knížku přečetl zdravotnický personál od sester po lékaře...jako pěkná myšlenka, ale s praxí neslučitelná, ač se jako rodič myslím celkem snažím. Pak se těžko dětem vysvětluje, proč to ve Flandilovi funguje, když zažitky ze života jsou úplně jiné, bohužel negativnější. Empatie k dětskému pacientovi bohužel v našem systému dost chybí...