Rembrandt

Rembrandt
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142848/geniove-umeni-rembrandt-142848.jpg 5 2 2

Každá z knih této velké kolekce přináší kompletní informaci o jednom velikánovi světového výtvarného umění: životopisná data, původ, popis a fotografie děl, ohlasy kritiků i ukázky z literární tvorby. Kolekce se řadí k největším svého druhu a na český trh bude postupně uvedena celá řada, obsahující 47 titulů.

Literatura naučná Umění
Vydáno: , Sun

Rembrandt, 2006

esma
09.12.2021 5 z 5

Krásná publikace, životopis zpracován citlivě, vše podstatné řečeno s přehledem jeho nejvíce ceněných děl, výjimečné jsou mimo jiného jeho portréty a „rozpohybované“ skupiny. Rembrandt dosáhl svou tvorbou vrchol malířského umění baroka, kunsthistorici vyzdvihují jeho osobité v upřímném a hlubokém módu zpracované lidské emoce.
V osobním životě musel zvládnout ztrátu manželky Saskie a jediného přeživšího syna Tita, čekal na něho i finanční bankrot se všemi důsledky. Trajektorii Rembrandtova života nám přibližuje velké množství jeho autoportrétů. Vidíme, jak šel čas : půvabný mladík, zralý, úspěšný muž na vrcholu svých sil, zadumaný myslitel a nakonec stařec smířený se svým osudem.
(1606-1669)

Fanfanka
27.01.2013 5 z 5

Prekrasna kniha spojena so životopisom maliara a v knihe doloženymi obrazkamy z jeho prelomovych obrazovych diel.

2008  93%Leonardo Da Vinci
2008  100%Van Gogh