Gothikana

Gothikana
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540571/bmid_gothikana.jpg 4 147 147

Nezvyčajné dievča. Tajomný muž. Starobylý hrad. Čo sa môže pokaziť? Corvina Clemmová, ktorá bola celý život vyvrheľka, je po strate matky v úplných koncoch. Keď dostane prijímací list z tajomnej univerzity vo Verenmore, berie to ako znamenie z vesmíru. Lenže posledná vec, ktorú čaká, je starodávny odľahlý hrad na vrchole hory opradený tajomstvami, klamstvami a smrťou. Záhadný Vad Deverell je uzavretý muž, ktorý vie o všetkom, čo sa na univerzite deje. Ako vyučujúci na čiastočný úväzok, ktorý pracuje na svojej diplomovej práci, je na univerzitnej pôde dosť dlho na to, aby poznal hrozby, ktoré hrad predstavuje. A vie, že v momente, keď sa jeho cesty skrížia s Corvinou, dievča bude predstavovať nebezpečenstvo pre všetko, čo si kedy vybudoval. Nemali si padnúť do oka. Nikdy. No storočná záhada ich prinúti zoznámiť sa. Za posledné storočie miznú na univerzite ľudia každých päť rokov a Corvina postupne získava indície, aby záhadu rozlúštila, a Vad na ňu musí dávať pozor. Tak sa začína príbeh o tajomnej, morbídnej, strašidelnej a hlbokej láske, ktorá prekvitá na tých najnepravdepodobnejších miestach.... celý text

Literatura světová Fantasy Erotika
Vydáno: , Motýľ

Gothikana, 2021

Lutzinka
včera 3 z 5

Co je na téhle knížce fakt skvělé, je gotická ponurá atmosféra. Mlha, lesy, vraždy, starý hrad...
Detektivní zápletka je ale slabá, nedomyšlená a hlavně na konci dost uspěchaná.
Osamělou školu daleko od civilizace bych zasadila spíš do středověku, než do moderního světa. Telefony, internet, moderní auta na gotickém hradě? Děkuju - NE.
A pokud vážně někdo považuje vztah Vada a Corviny za "romantický", mám trochu obavy o jeho duševní zdraví...
Ty jejich sexuální scény nejsou můj šálek čaje, možná je to i překladem, možná ne. Každopádně šly proti proudu, takže aspoň originální.
Ale bohužel jsem absolutně té jejich velké lásce nevěřila, ten vztah se nijak nevyvíjel, nebudoval...žádný hrad důvěry se postupně nestavěl...

A celkově mám na konci víc otázek, než odpovědí. Přesto moc nevím, jak to hodnotit jako celek. Čtivé to svým způsobem rozhodně je, obálka je super, ale nakonec je to jen další kniha, která promarnila svůj potenciál...

kirstinrau
předevčírem 5 z 5

Táto kniha je ako stvorená na sychravé jesenné dni. Kniha ma chytila od prvej strany. Čítalo sa to veľmi dobre, ale nič iné u Runyx ani nečakám. Tú temnú a strašidelnú atmosféru vykreslila úžasne. A chémia medzi postavami? Dokonalosť. Študentka a učiteľ. Malá vrána a ďábel.

Corvinu som si zamilovala okamžite. Bola síce zvláštna, ale práve to ma na nej bavilo. Povedala by som, že ani odvaha jej veru nechýbala, pretože tie niektoré situácie? Brr. Behal mi mráz po chrbte. Určite nevynechajte varovania na začiatku knihy a aj keď podľa mňa to nebolo nič také strašné, no to ako to autorka dokázala vykresliť, bolo fascinujúce. V knihe sa riešia rôzne záhady ako zmiznutie či úmrtie študentov. Najväčšou záhadou však pre mňa bol Vad. Miestami krutý, neustále záhadný, no úžasne vášnivý. Spicy scén si užijete naozaj až až. Všetko to dokonalo fungovalo a ja som naozaj stále tŕpla, čo mám od neho očakávať. Bála som sa ako to celé dopadne. Zápletku som vôbec nečakala a aj keď sa nachádzajú v knihe vážne témy, koniec bol skvelý a ja som si Nikdyvíce zamilovala asi rovnako ako naši hrdinovia.

Úprimne, jedinú vec, ktorú by som vytkla, by bol opäť nešťastný preklad pri spicy scénach. Češtinu milujem a čítam prevažne v tomto jazyku, ale toto občas dokáže zážitok pokaziť. Kniha bola našťastie skvelá a mne to až tak moc celkový dojem nepokazilo, ale...

Books_by_Dee
předevčírem 5 z 5

5 hvězd 4 plameny
dark romance | zakázaná láska | učitel-studentka | tajemství | magie | nemoc v rodině |

DOPORUČUJU! Tohle jednoznačně doporučuji, pro mě to bylo jasných 5 a samotnou mě překvapilo, jak mě kniha překvapila a její čtení jsem si neskutečně užila a nemohla přestat číst.

Kniha je krásná už podle obalu a nádherné fialové ořízky – to musím mít doma, říkala jsem si, předobjednala, ani jsem nečetla anotaci (ale to já málokdy dělám ) a už od prvních stránek jsem se do příběhu zažrala a vlastně si říkala, tak počkat tohle je tak trochu i fantasy? Jako trošičku je – máme tam nějaký magic skills a tak

O co tedy v knize jde – Corvina Clemm nastupuje na tajemnou univerzitu Nikdyvíc (miluju ten překlad). Vad Deverell je tamním tajuplným učitelem. Sám ví, jak je na univerzitě nebezpečno a od chvíle co se setká s Corvinou, fialovookou žačkou, ví že přichází problémy. Jejich neuvěřitelná chemie je k sobě přitahuje i když ví, že jejich vztah nemůže fungovat. A aby Corvina neměla málo problémů se svým vztahem, řeší, proč se na škole každých pět let ztrácejí studenti.

Celé to prostředí i na čtenáře působí velmi ponuře, je to celé takové temné, ve vzduchu je cítit něco nekalého, temného, možná i kouzelného. Ústřední dvojici jsem si zamilovala, přesto že jejich vztah nemá zrovna na růžích ustláno, jejich chemie je cítit i z těch běžových stránek knihy. Je to v tom celém temném světě takové světýlko, ale zároveň dá se mu vlastně vůbec věřit?

Kdo milujete tyhle temné a dramatické prostředí, rozhodně si knihu pořidte. Kniha je dosti žhavá, udělila jsem jí 4 plamínky, protože průměrné to tam rozhodně nebylo, ale nějaká velká divočina na 5, to taky nebyla. Kdo se bojíte toho pojmu dark – tady je to opravdu spíš o tom temném prostředí, takže bych se toho tak nebála a dala se do čtení.

petraLI
01.10.2024 3 z 5

Z knihy mám smíšené pocity. Corvina byla na můj vkus až příliš přírodní. Trochu mi vadilo, že autorka všechno jen naťukávala, ale nic nevysvětlila, takže po dočtení knihy vlastně nic nevíme. Co ale autorka zvládla skvěle, je hrůzu nahánějící atmosféra, já prostě nesnáším horory:D Takže námět to byl dobrý, jen by to chtělo trochu lépe zpracovat.

Ekniha.
29.09.2024 4 z 5

Chystáte sa? Tak určite čítajte varovania na začiatku knihy. bola som zvedavá keďže sama autorka spomenula že čerpala zo skutočnosti…

Ale k príbehu .. zvedavosť zvíťazila mala som očakávania.. a ja neviem ale mám z nej rozporuplne pocity..a veľká časť z toho môže žiaľ preklad
———-
Vitajte v nikdyvic vo svete zachmurenych “drsnaku… jedna škola... záhadne úmrtia.. v jeden deň … v jeden ples… zmizne vždy jeden študent… vyzerá to zaujímavo, že? A ono to aj je
~~~~~
„Je o démonovi, který zije v prastarém hrade a podlehne sile
lásky. Nevim, co muze být zajímavējsi.
~~~~~~
Musím povedať že tento svet ma pohltil mala som otázky a pomaly rozuzlovala odpovede.. niečo mi na jednej osobe nesedelo a odhadla som ju správne, čo sa stalo ale s ozajstnou holkou som nečakala bravo a tlieskam autorke ten koniec
~~~~~~~
Bylo na case poddat se silenstvi. I kdyby jen jednou.
~~~~~~~~
Corina a Vad.. vrana a dabel.. ja som im úplne prepadla fialka a stribrooky dabel … tak oni dvaja na začiatku boli super.. chémia.. tajomnost… vibe… vyhýbanie sa jeden druhému.. cítite to.. aj silu ktorá ich k sebe tiahla… doslova cítite ten oheň a čakáte kedy bude
~~~~~~~
„Chováte se velmi nezvykle, slečno Clemmová. Začínáte mě zajímat.“ Vrátil se pohledem zpět k ní. „Což není dobře pro nikoho z nás.““
~~~~~~
CZ preklad- Ale keď prišlo k nevyhnutnému.. namiesto prišlo schladenie ..preklad sex.scen ma doslova schladil.. a fakt som tuto časť preskakovala.. pretože z toľkej “šťavy .. asi snáď mne vytiekla tiež ale z mozgu a to nezmienujem fakt ďalšie žhavé výrazy

A toto tu spôsobilo moje rozporuplne pocity.. na jednej strane temnota / zahada / máte zimomriavky krásna grafika/obalka/ oriezka a na druhej strane preklad zabil všetku iskru a vy sa na knihu ako celok pozeráte inak..
——-
Skoda no

Terezzie
27.09.2024

Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední. Miluju dark, miluju pochmurno, temno, tajemno a tenhle příběh mě naprosto pohltil.

Corvina vyrůstala sama se svoji matkou v lesích, odstřihnutá od civilizace. Chtěla by poznat lásku, najít přátelství, chtěla by vystoupit ze své běžné denní rutiny. Když dostane přijímací dopis z univerzity Nikdyvíce, naskytne se ji příležitost na nový začátek. Netuší ale , co ji na tajemném hradu čeká. Najde tam to, co hledá ? Nebo se jí život převrátí vzhůru nohama?

Tohle si prostě musíte přečíst i když byste nechtěli !!!!

Nikdyvíce jsem si okamžitě zamilovala. Miluju stará gotická sídla a tady autorka popsala prostředí hradu spolu s pochmurnou atmosférou naprosto dokonale. Četla jsem hlavně večer při svíčce a při scénách v lese jsem měla kolikrát fakt nahnáno.

Corvina je samotářka a životě to neměla jednoduchý. Vyrůstala jinak než ostatním děti, slýchává a vídává věci co ostatní ne a lidem je dost trnem v oku. Oblíbila jsem si jí od prvních řádků a přála jsem si víc nakouknout do tý její záhadný hlavinky.

Vad Deverell…tak tomu jsem úplně bezmezně propadla. Hltala jsem každý slovo, který vypustil z pusy a milovala jsem to pouto mezi nim a Corvinou.

Celý příběh je velmi tajemný , záhadný , místy děsivý a vy se proplétáte hustou mlhou těch všech záhad a tajemstvích až k samotnýmu konci, který ve vás zanechá spousty otázek. Bála jsem se, byla jsem vzrušená, zaskočená a hlavně naštvaná a rozhozená z toho, že je prostě konec a já nevím co teď dál.. MILUJU TO!

SaintHana
27.09.2024 2 z 5

Jsem možná náročnější čtenář, ale tohle prostě nebylo ono. Je to takové "neurazí (i když vlastně někoho by mohlo), nenadchne. Za mě to bylo hrozně rychlé, takže atmosféra nulová. Erotické scény v knihách mi nevadí, ale tohle byl hroznej cringe. Co mi vadilo nejvíc bylo romantizování toxického chování od Vada a neustálé opakování frází a slov. A taky chování postav. Opět asi nejsem cílová skupina. Potenciál to mělo, ale bohužel to moc nevyšlo.

bupilla
26.09.2024 2 z 5

Pre mňa veľké sklamanie.
Nádherná obálka a oriezka a to je asi tak všetko.
To, čo by mohlo byť v príbehu veľmi fajn a zaujímavé (prostredie, záhada...), bolo spracované tak nejak povrchne a neúplne.
Hlavná náplň knihy je vulgárny sex v toxickom vzťahu... ktorého premenu na romantický som autorke akosi neuverila.
Ani jedna z postáv na mňa nepôsobila plasticky, všetky boli ploché a nijako sa nevyvíjali. Nikto mi neprirástol k srdcu :(
A je to škoda, lebo autorka píše naozaj pútavo, kniha sa čítala veľmi dobre, až na ten obsah, no.
A český preklad má toľko chýb! Čakala by som, že za tú nemalú cenu dostanem knihu s naozaj dobrým prekladom, ach jo.

Bookish_Adria
26.09.2024 3 z 5

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s @knihkupectvi_luxor za účelem recenze #spoluprace
RuNyx má jedinečný styl psaní,který mě šíleně baví,ale přiznám se,že tady tomu tak úplně nebylo.Nápad na příběh gotického románu je sice zajímavý,ale dle mého názoru nebyl zcela využit.Číst příběh po večerech za deštivého počasí je ideální. Je tajemný a místy dokonce lehce strašidelný. Negativem, které bych chtěla v první řadě zmínit,jsou postavy.Postavy v příběhu pro mě nebyly tak zajímavé a autorka nám mohla nabídnout víc,abychom je poznali a zamilovali si je.Proto ve mně určité situace nevyvolávaly žádné emoce,a to je škoda. Dále mi ani nepřišlo,že bych četla román. Nádech gotiky to rozhodně mělo,a to se mi strašně líbilo!Ale romantická linka mi nepřišla přesvědčivá.Cítila jsem mezi nimi jen chtíč,ale žádnou lásku.Tu jsem začala pociťovat až na úplném konci příběhu.Přišlo mi také,že jim jde jen o fyzické uspokojení, než aby se navzájem poznali do hloubky.O Corvině se sice pomalu dozvídáme něco o její minulosti, ale u Vada mi to tak nepřišlo.
Koncept školy byl pro mě také zvláštní.Z jakého důvodu se na tu školu dostanete? Kdyby to byla nějaká soukromá prestižní škola,ale takto nechápu, podle čeho vybírají.V českém překladu bylo spousta chyb,ať už pravopisných,nebo stylistických. Mnoho slov se opakovalo stále dokola,ale to není chyba autorky.Příběh vypráví o dívce, která má fialové oči a slyší v hlavě neznámé hlasy,stejně jako její matka.Corvina žila celý život v ústraní se svou matkou.Když nastaly nečekané události a Corvina dostala dopis, že je přijata na školu Nikdyvíce,rozhodla se udělat krok vpřed.Škola se nachází na vrcholku hory,kde jste izolovaní a nemáte ani signál.Corvina zjistí,že škola je plná tajemství a smrti.Když se její fialové oči střetnou se stříbrnými očima,jako je rtuť, začne v ní probouzet dosud nepoznané pocity.Na škole je zakázáno mít jakýkoli vztah s učiteli,to ale Vada ani Corvinu nezastaví.Vad není žádný princ na bílém koni,spíše je to svým způsobem ďábel,který má dle všeho mnoho tajemství(což mi ale nepřišlo).V příběhu se má vyšetřovat vraždy a zmizení studentů,a také je plný pikantních scén,které bych klidně omezila.Trochu mi to kazilo požitek.Postavy se nevyvíjely a až do konce působily naprosto stejně jako na začátku.Zápletka mi nevyrazila dech,jak jsem očekávala.Spíš mě hodně zklamala. Kdo četl,víte.Prostě mi to tam vůbec nesedělo.Úplně na konci,kdy máme vyprávění z pohledu Vada,mi to konečně přišlo zajímavé!Škoda, že jsme jeho pohled neměli už dřív.Ten konec ve mně vyvolal další otázky a byl by to skvělý nápad na další díl,ale co už.Není to špatný příběh,jen bych tam osobně ocenila více chemie, poznávání,vysvětlení a hlavně více pátrání po těch vrazích...

Salvatoreanne
25.09.2024 5 z 5

Musím říct že temný ponurý příběh , se záhadou a s dušemi které se hledali přes osud . Bylo to nádherné děkuji .

Dizzy3
24.09.2024 4 z 5

Za překlad Nikdyvíce bych někomu nejradši utrhla hlavu! Myslím, že jsme se dost poučili u Rowana/Jeřába, že doslovný překlad není vždy dobrý překlad.. a to, že se "opanovala" jsem četla tolikrát, až to nebylo hezký a určitě by šlo vymyslet něco vhodnejšího, kdyby se někdo trošku víc snažil..takže překlad nebyl uplně nejsilnější stránka této knihy...
Co se týče příběhu, na knihu jsem se neskutečně těšila, ale žádný extra boom v mé hlavě nenastal, Corvině s Vadem jsem tu lásku začala veřit skoro až na konci knihy, zápletka byla skvělá, ale mám trochu víc otázek než odpovědí, tudíž bych klidně uvítala druhý díl.
A jak tu někdo zmiňoval přehršel sexualních scén.. tak za mne jich bylo po skrovnu a nic extra peprnýho u čeho bych se musela červenat, takže kdo má v tomhle žánru načteno vůbec ho to neurazí :-)
Celkově byla knížka fajn, měla přesně tu správnou gothickou atmosféru, ale měla jsem větší očekávání. Na autorku však nezanevřu a doufám, že v češtině vyjde i Predátor.

Jaymay
22.09.2024 3 z 5

Kdo má rád erotické příběhy, tomu kniha sedne.Koho příliš velké množství sexu v knize odpuzuje, ten se téhle knize vyhne.
Upřímně čekala jsem temný román s prvky nadpřirozena, něco ve stylu seriálu Wednesday, se špetkou zakázané lásky. Ve výsledku jsem četla laciné porno s množstvím vulgarismů, které mi sem opravdu nepasovaly (šukat, kundička, aj.)
Připadá mi, že autorka nevěděla,co píše. Spicy scény jsem už přeskakovala, upřímně nechápu, koho baví číst jedno a to samé pořád dokola (ne nejsem opravdu žádný puritán!!). Příběh je ve výsledku taky zmatený a trochu nelogický.
Hlavní hrdinové mi taky nijak nepřirostly k srdci, Corvina jenže začátku fajn, ale jak přičichne k sexu, stává se z ní nadržená dvaadvacítka (myslím), která by jen šu*ala, a Vad je místní playboy, který zas pro změnu ošu*al už kde koho. Kolem nich se to hromadí mrtvolami, ale oni myslí jen na sex.
Kniha má i světlé stránky, bohatou slovní zásobu, scény, které jsou opravdu napínavé a vzbuzují zvědavost a i napětí.
Neodsuzujte, že pořád zmiňuji sex,. protože ta knížka je bohužel z 90% jen o tom.
Bohužel ale právě ony spicy scény zabily celý příběh, který se stáhl do pozadí, což je škoda. Přitom se z toho dalo vytěžit mnohem víc, kdyby autorka alespoň změnila slovník. Tady se mi to zkrátka vůbec nehodí.

Bryel
21.09.2024 4 z 5

Gotický román odehrávající se v mysteriózním prostředí vyšší odborné školy Nikdyvíc. Z příběhu je cítit skvělý šmrnc Drákuly a Krásky a zvířete. Zpočátku jsem si nebyla jistá, zda se nebude jednat i o fantasy, místo toho je Gothikana fascinující produkt reality.. Reality trošku přitažené za vlasy, nebo halucinací a představ hlavní hrdinky, která má dědičné předpoklady pro závažnou duševní nemoc?

Tajuplná škola pro problémové studenty: a v ní nadpřirozeno, záhady, vraždy, pronásledování, mizející studenti, krev, sx, napětí, zvraty. Gothikana má takovou ponurou, tajemnou až gotickou atmosféru a všudypřítomné nebezpečí, že nebudete vědět, čemu nebo komu máte věřit. Je přímo elektrizující a pohlcující.

Corvina je velice zajímavá hlavní postava (typově mi připomíná Wednesday). Hlavní hrdina Vad je záhadný jako hrad v Karpatech a se svými majetnickými výstupy se do tohoto pochmurného prostředí skvěle hodí. Jejich zakázaná přitažlivost a jiskřivost jsou úžasné.

Největší problém jsem měla se spicy scénami. Některé (dost opakující se) výrazy by podle mého názoru měly být v romantické knize zakázané, protože dokážou scénu úplně zazdít, jako se několikrát přesně stalo. To je výtka mířící k překladu - taková škoda.

Zpočátku se mi příběh četl skvěle, ale postupně jsem narážela na přibývající otázky, ke kterým kniha poskytuje jen omezené nebo žádné odpovědi. Finální rozuzlení mě úplně neuspokojilo, přišlo mi trochu useknuté.

I když je Gothikana uzavřený příběh, autorka si nechává lehce pootevřená vrátka. Třeba někdy ještě najdu své odpovědi...

Přesto musím připustit, že mě Gothikana moc bavila a považuju ji za ideální podzimní čtivo pro všechny, kdo se nezaleknou tajemna, místy strašidelného prostředí se zaprášenými andělskými sochami a temné školy, kde lidé trošku ztrácejí rozum.. Chcete se bát spolu s nimi? Kdo by odolal?

katasokolov
17.09.2024 5 z 5

5/5*

“To ty jsi horou, na které cihlu po cihle postavím svůj hrad. Dokud budeš stát, já přetrvám. Pokud padneš, padnu s tebou."

Strašně dobrý! Atmosféra, jež vám poskytne blaho husí kůže.

Takhle si představuju moderní gotický román, okořeněný a zamíchaný. Tuhle delikatesu rozhodně chcete číst. Zamilovala jsem se do prostředí Nikdyvíc, do tajemného pana Deverella a odbojné Corviny.

Na stránkách Gothikany naleznete tajemství, lži, neočekávané zvraty, nadpřirozené vsuvky, vraždy, kult, dědičnou nemoc, nebezpečí, únosy, tabu, lásku a erotické pnutí. Vše, co vaše hrdlo ráčí. Geniální kniha na podzimní dny, hezky někde s dekou a červeným vínem.

Hlavní postava Corviny je velmi zdařilá a získala si mne okamžitě. Její neduhy, obavy a především šatník s doplňky byly topovky. A ten nádherný, dojemný, láskyplný vztah s matkou, ještě teď jsem v dojetí ze závěrečné scény.

Neměla jsem po přečtení autorčina Predátora, který mne příliš neoslovil, žádná očekávání a jsem velmi mile překvapena. Doporučuji a doufám, že na tamní univerzitu ještě v budoucnu zavítáme. Konec je takový uzavřený/otevřený a pro jednou jsem tomu ráda.

Tesset
16.09.2024 3 z 5

Nebudu lhát, knížku jsem si pořídila kvůli krásné obálce a ořízce. Obsah už tak dobrý není. Spíš než temná romance k tomu sedí gotický mysteriózní román. Ten vztah byl celkem podivný, ale zase ani úplně nestandardní taky nebyl. Celkově jsem očekávala něco lepšího. Občas to tíhlo k tomu, že jste si mysleli, že se příběh odehrává v 19. století a pak najednou přišlo připomenutí v podobě internetu nebo auta a moderní mluvy - tohle za mě takový kočkopes. Nebylo to vyloženě špatné, ale ani nic extra. Nebo jsem jen měla velká očekávání. Škoda

Jita160
15.09.2024 5 z 5

Ponurý příběh zahalený tajemstvím, prokletím, dávným proroctvím a magií....prostě divnokniha.
Odehrává se na temném hradě ,,Nikdyvíc" z kterého vám budou stát chloupky po celém těle. Číši z něho čiré zlo,ale i v něm se odehrává utajovaný, milostný ,bouřlivý vztah mezi profesorem ,, ďáblem Vadem" a duševně nemocnou studentkou ,,čarodějkou Corvinou". On se stává jejím přístavem v moři šílenství,protože ona potřebuje ďábla,který se postaví jejím démonům,protože sama jim čelit nechce.
Budete se cítit zmatení, frustrovaní,podráždění ale i vzrušení protože v Nikdyvíc je tolik tajemství,že je možná lépe když některé z nich nikdy nevyjdou najevo.

kolacky
14.09.2024 4 z 5

Nádherně vypravená knížka!
Co se děje týče - klasické klišé "nezkušená kráska a démonicky zajímavý muž" je netradičně a dobře pojaté. (Jenom ty detailně zpracované erotické scény nemusely být až tak detailně zpracované, mně, starší osobě, působily dost rozpaků... ) Pachatele jsem tedy neodhalila, hodně mě to překvapil. A přiznejme si, chtěli bychom se podívat a do posledního koutku proslídit Deverelovic hrad!

Terie
13.09.2024 2 z 5

Připadá mi, že jsem četla jakousi goth fanfikci nadrženého teenagera. Čas od času se vyskytla chvíle, která působila tak trochu mimo, nevím no.

Sexuální scény radši nebudu komentovat. Netuším, jestli za to může plně autorka nebo překladatel (nebo oba), ale to byla hrůza a děs, až mi bylo za oba aktéry trapně.

Nejsem schopná se vyžvejknout, jaký z toho mám pocit, něco je na tom "jinak" (a nemyslím dobře jinak), něco tomu chybí nebo co... Ale celkem slušně to odsýpalo a bylo rychle hotovo.

Jedna hvězda za boží obálku a ořízku, druhá za obsah.

TeaPeter
13.09.2024 3 z 5

Docela dobrá kniha. Sice to byla taková rozháraná variace na mnoho podobných knih včetně Harryho Pottera, ale pobavila.

NikyTaky
11.09.2024 4 z 5

- Kdyby měl Vad seznamovací aplikaci, tak jehi pickup line by bylo “Čau šťávo, kam tečeš?protože šťávy tady teklo až až. Čímž se dostávám k tomu, že překlad ten příběh jako celek trochu kazí. Příběh sám o sobě se mi libil. Byl poutavý, atmosféra dobře vykreslená. Ale zůstalo mi víc otázek než odpovědí. Nějaké věci mi nedávaly vůbec smysl, jako to, že Vás přijmou do školy, kam jste se vůbec nehlásili? Nebo že je to škola pro zvlášť nadané studenty, ale nikdo se tam nijak zvláštně neprojevil? Corvina byla zřejmě na určité jevy citlivější, ale to přisuzovali její nediagnostikovanel schizofrenii? Zvláštní. Byly tam další a další věci. “Detektivní linku jsem čekala trochu živější třeba i vysvětlení s ohořelou mrtvolou a to, že nikdo nepoznal, že ta dotyčná není ona ale někdo jiny? Je tam spoustu tajemství s nedořešených věcí, které by mě zajímali.
- Hlavní postavy jsem si zamilovala. Corvina byla prostě malá kouzelná čarodějka a Vad byl typickej nedostupnej “bad boy s tajemstvím, které chcete rozkrýt spolu s tím co má v kalhotech. Trochu toxický typ, na kterej se snadno namotáte, protože Vám to ze začátku imponuje. Na mě možná moc hrr a moc drsný scény ze začátku, pak už jsem to kousala. Nicméně chemie mezi nimi byla skvělá.
- Přes všechny ty mouchy se mi atmosféra knihy líbila a určitě se k ní vrátím.