Gothikana

Gothikana
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540571/bmid_gothikana.jpg 4 147 147

Nezvyčajné dievča. Tajomný muž. Starobylý hrad. Čo sa môže pokaziť? Corvina Clemmová, ktorá bola celý život vyvrheľka, je po strate matky v úplných koncoch. Keď dostane prijímací list z tajomnej univerzity vo Verenmore, berie to ako znamenie z vesmíru. Lenže posledná vec, ktorú čaká, je starodávny odľahlý hrad na vrchole hory opradený tajomstvami, klamstvami a smrťou. Záhadný Vad Deverell je uzavretý muž, ktorý vie o všetkom, čo sa na univerzite deje. Ako vyučujúci na čiastočný úväzok, ktorý pracuje na svojej diplomovej práci, je na univerzitnej pôde dosť dlho na to, aby poznal hrozby, ktoré hrad predstavuje. A vie, že v momente, keď sa jeho cesty skrížia s Corvinou, dievča bude predstavovať nebezpečenstvo pre všetko, čo si kedy vybudoval. Nemali si padnúť do oka. Nikdy. No storočná záhada ich prinúti zoznámiť sa. Za posledné storočie miznú na univerzite ľudia každých päť rokov a Corvina postupne získava indície, aby záhadu rozlúštila, a Vad na ňu musí dávať pozor. Tak sa začína príbeh o tajomnej, morbídnej, strašidelnej a hlbokej láske, ktorá prekvitá na tých najnepravdepodobnejších miestach.... celý text

Literatura světová Fantasy Erotika
Vydáno: , Motýľ

Gothikana, 2021

Verunylek
10.09.2024 2 z 5

Jako vždy, když se nechám nalákat tím balastem co je kolem knihy samotné...
Chápu, že dark romance teď táhnou ale co proboha na tomhle bylo dark to nevím.
Polovina knihy se vlekla tak, že jsem skoro cítila jak stárnu. Druhá polovina, spíše konec, byla zas tak odfláknutá a rychlá, že člověk měl pocit, že má přijít něco víc, až byl na konci. Hromada věcí co tam byla nalepená pro atmosféru nakonec nebyla vysvětlena, nebo vůbec neměla smysl.
Ve finále je to jen další zapomenutelná kniha.

Kiwicatko
06.09.2024 4 z 5

Pribeh se mi libil, hodne. Jen jsem vzhledem k varovani autorky na zacatku cekala neco skoro az ve stylu Amo Jones a tohle byl takovy hodne slaby odvar. I kdyz teda situace se zrcadlem me vylekala. Budiz mi omluvou, ze jsem zrovna tuhle cast cetla uz po pulnoci a to se bojim i vlastniho stinu :)

Postavy Corviny a Vada se mi libily, i kdyz i tady bych mela pripominku, ze me Vad nijak zvlast nerozciloval, jak bylo opet autorkou zmineno. Porad jsem na jeho postave cekala neco jeste vic temneho.

Takze bud uz jsem nejaka hodne otrla, ze bych tam zadne varovani nepotrebovala, nebo nevim. Mozna slo toho prostredi jeste vic vyuzit k te temnote.

A strasne moc se mi libil vztah mezi Corvinou a jeji matkou. To me zasahlo.

Takze se mi celkove knizka libila, ale bez toho, ze by byla zarazena mezi temne romance. Tohle je tak jeste lehce pred sedou zonou :)

evineckY
06.09.2024 5 z 5

Kniha se tváří jako fantasy a s tím jsem do ní šla. Ani nevím, proč mi hned
v začátku připomněla knihu Pád, která se mi moc líbila.
Ale tato je zvláštní, tajemná, napínavá a originální.
Zprvu se mi jevila jako fantasy, ale co je vlastně SCHIZOFRENIE ???
Chudák Corvina, kterou matka nemocná schizofrenii učila a ukrývala v lesích
před lidmi mimo civilizací, jen s vědomím, že ji může onemocnět taky.
Na druhé straně úžasný Vad, který své dětství strávil v dětském domově,
kde jej našel dědeček, který žil na hradě, ve kterém je internátní škola
a přiznal se, že s partou vraždili.
Dějí se zde podivné věci a žáci mizí dále a Vad tomu chce přijít na kloub.
Téměř do konce nevíte, kdo ta tím vším stojí.
Autorka se nechala inspirovat vlastními nevysvětlitelnými příhodami z doby,
kdy sama studovala na strašidelném místě.
Knihu jen doporučuji a těším se na pokračování.

„Nechci tě zapomenout,“ zašeptala a chytila ho za klopy saka.
„Nechci tě takhle opustit.“
Láska, kterou choval k této drobné, štíhlé ženě, která ho okouzlila svýma očima
a přivedla do jeho světa barvy, mu zaplnila celé srdce až po okraj…
a pak přetekla. Políbil ji na třesoucí se rty, potom na piercing v nose, přesně jak
to měla ráda. Byl ze stříbra, jako by do světa hlásal, že patří jen Vadovi.
„Moje malá čarodějko.“ Znovu ji zlehka políbil.
„Tohle vydrží, dokud na mém hrobě přestanou kvést růže…“
„… které sdílí kořeny s růžemi na tvém hrobě,“ dokončila za něj; tenhle slib
od něj za několik posledních měsíců slyšela tolikrát, že ho znala nazpaměť.

„Jsi můj ďábel,“ zamumlala.
„A?“
„A moje posedlost.“
„A?“
„A moje hora.“

„A co budeme dělat teď?“ zeptala se ho a hypnotizovala ho svýma
fialovýma očima. Nikdo mu nevymluví, že v nich vězelo nějaké kouzlo –
a kdykoliv je na něj upřela, věděl, že je ztracený, okouzlený a prokletý.
„Teď budeme žít,“

Zara22
06.09.2024 3 z 5

Podle komentářů se zdá, že jsem asi četla jinou knihu a nebo jsem moc stará, protože:

Kniha není vůbec temná, a kdyby v ní nebylo na můj vkus až příliš sexu, tak je příběhem určena spíš pro mladší čtenáře.
Vztah Corviny a Vada byl komicky toxický a já ho teda nežrala.
„Padouch“ je jasný od začátku.

Za čtivost dávám 3/5.

Pitbullka
05.09.2024 4 z 5

Pomalý temný příběh s plno krásnými detaily a citáty. Ovšem popisy pikantních scén jsou naprosto otřesné a tady zřejmě dost selhal překlad.

Verunka4444
05.09.2024 5 z 5

Po dlouhé době jsem se opravdu zamilovala...do postav,příběhu i prostředí. Naprostá fantazie!!!Tajemství, záhady, láska a prostě všechno to,co moje čtenářská dušička chce a potřebuje. Motýli v břiše....to je důkaz, že kniha si mě opravdu získala ;)

Anet_jan_book
01.09.2024 4 z 5

Tak tohle byl mazec. Něco takového jsem četla poprvé a o to víc mám rozporuplné pocity. Je to gotická dark romance. Bylo to velmi tajemné, vášnivé ale taky strašidelné a záhadné s detektivní zápletkou a plno otazníkama.

Kniha mě zaujala především nádhernou tajemnou obálkou a nádhernou ořízkou, která krásně doplňuje celek. Co bych ale na začátek chtěla dodat je, že i autorka sama varuje na začátku knihy, že tento příběh není určen pro každého a to hlavně pro citlivé duše a nejen ty. Jsou tu dost témata sebevražd,psychichiatrie atd...

Tahle kniha je o mladé dívce jménem Corvina Clemmová, která má oba rodiče kteří trpí schizofrenii a paranojou. Tatínek už nežije a teď přichází i o maminku, jediného blízkého člověka, který ji vždy rozuměl. Ona sama strávila nějakou dobu na psychiatrické léčebné, nicméně u ní se nemoc neprojevila. Jednoho dne dostane ručně psaný přijímací dopis od tajemné univerzity Nikdyvíce. Tato univerzita je hlavně pro studenty, kteří mají mimo jiné i psychické problémy.

Pak tu máme ještě tajemného, charismatického a velmi sexy profesora Vada Deverella. Profesora a zároveň studenta, který na teto univerzite dokončuje svou disertaci a zároveň učí. Zde se setkává s Corvinou a jakmile ji uvidí, je mu jasné, že ho tato dívka neskutečně přitahuje. A ikdyž je vzájemná přitažlivost a sympatie na této univerzitě mezi profesorem a studentkou zakázaná, nelze tomu odolat…ani za cenu, že je tento vztah od začátku odsouzen k nezdaru. Jediné co ví je, že ji musí ochraňovat.

A tak začíná příběh plný tajemství, lásky, vášně, duchařiny, strachu, samoty a záhad, který najdete tam, kde byste je opravdu nikdy nečekali…

Závěr mě dostal do kolem, prostě tohle jsem nečekala ani za mák. Zůstalo mi plno otázek na které jsem nedostala odpovědi, plno tajemství, které bych ráda odhalila ale nejspíš zůstanou skrytá a to nemluvím o hlavě plné myšlenek, které jsou spojené s příběhem.

,,Tohle vydrží, dokud na mém hrobě přestanou kvést růže, které sdílí kořeny s růžemi na tvém hrobě.

Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi tajemná místa, milují takový podzim, kde je mlha a ponurá atmosféra, gotiku a především dark romanci.

Jaklová.katka
01.09.2024 4 z 5

Super kniha. Krásná ořízka.
Jen ten překlad školy. To mi úplně ničilo a kazilo dojem z příběhu.
Hlavní hrdinka je zajímavou a velmi originální postavou. Další díl by určitě stal za to

Hatshepsut
01.09.2024 4 z 5

Nechci se opakovat, ale tady musím stejně jako lenka7679 vyzdvihnout krásný obal, který čtenáře naláká a skvělý playlist. Na spotify je uložený pod stejnojmenným názvem a opravdu stojí za to. Co k samotnému příběhu? Je to záhadné, s lehce hororovými prvky. Co se týče erotiky, tak v tomto konkrétním případě, mi nějak rušila samotný příběh. Nemyslím, že by tam neměla být, či že by ji autorka neuměla čtenáři ztvárnit, jen mohla lehce ubrat, aby to nepůsobilo tolik komerčně a více to zapadlo do děje, který byl zajímavý se správnou dávkou napětí.

lenka7679
30.08.2024 5 z 5

Super vizuální lahůdka. Krásná obálka s ořízkou dělají z knížky něco, co si čtenář musí pořídit a vystavit.
Z počátku lehce vláčný příběh, kdy mi chyběl spád, pro mne osobně i lehce předvídatelný konec. Příběh bych si představovala klidně i temnější, těšila jsem se, že bude trochu víc. Nicméně kniha je velmi čtivá a skvěle zde funguje i chemie mezi hlavními postavami. Sexuální scény nepůsobí rozpačitě ani trapně, ale skvěle zapadají do děje. Ostatní postavy jsou velmi dobře vykreslené. Popisy okolí barvité až je chvílemi máte před očima. Co je mi v posledních letech velmi sympatické jsou zároveň i playlisty, kdy hudba dokresluje celkový dojem ze čtení. Tady je to přímo skvělá ukázka, propracované do posledního detailu.
Bez debat pro mě za 5 hvězd jako celek.

Holubka
30.08.2024 5 z 5

No dobrý den pane Deverelle.

Naprosto úžasné. Miluju to. Na knížku jsem se moc těšila, a naprosto splnila má očekávání. Bylo to temné, chvílemi děsivé a naprosto žhavé.

KajinaH722
30.08.2024 5 z 5

Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední. Miluju dark takže mě to sedlo hned od začátku. Už ta obálka knihy vás upoutá a přitáhne. Je to dost tajemné, erotické scény, napínavé a zajímavé. Jsem zvědavá na další knihy od autorky.

vintage_soul
28.08.2024 5 z 5

(SPOILER) Příběh mě úplně pohltil. Miluji gotické prostředí a pochmurná místa, takže tohle mi sedlo. Akorát ten konec mi přišel takový, já nevím. Asi by bylo lepší, kdyby trochu více popracovala tu psychiatrickou léčebnu a skončila tam, to bych byla spokojenější.

sebemi
28.08.2024 4 z 5

Autorka mě zaujala už v předmluvě a musím říct, že to bylo skvělé čtení. Záhadné, erotické, trochu duchařiny, hrad v horách, no já už bych balila kufry nejradši. Corvina jako hlavní hrdinka zajímavá a na to,co se jí dělo,tak se držela ještě dobře, mě už by vezli. Vad mě moc nenadchl, jeho chování bylo místy přehnané na mě.

Závěr s plesem a wtf momentem top, opravdu jsem zůstala zírat, vůbec jsem netušila.

Spousta otázek nezodpovězených, že by další díl??

Doslov autorky třešnička na dortu, že na podobném místě studovala a čerpá z toho,co tam zažila, no wow.

Ewe291
28.08.2024 4 z 5

Gothikana ma doslova pohltila. Autorka hned na zaciatku varuje, ze kniha nieje pre kazdeho a mala pravdu. Nastastie pre mna kniha bola. Sla som vsak do nej opatrne lebo ma uz vela noviniek sklamalo. Ale Gothikana bola teda riadne prekvapenie. Nevedela som co mam cakat a to na mna vyskakovala vsade ale aj tak som necitala recenzie.
Sama som bola prekvapena, ked som knihu zacala citat. Bola prepracovana, bola zahadna. V knihe bolo vsetko zahada, napätie, erotika, laska ....
Corvina skvelo opisana a hlavne sa mi pacilo, ze sa aj spravala na svoj vek a vobec sa nezmenila aj ked sa zamilovala. Niekedy som az bola prekvapena s toho co som sa dozvedela lebo som to vobec necakala
Vad bol presne taky ako autorka hned na zaciatku knihy povedala. Bol zahadny a niekedy to slo az na nervy ale potom som pochopila preco.
Koniec mi prisiel trocha rychli a ja som podvedome cakala nieco ine ale aj tak som velmi milo prekvapena celou knihou. Za mna mozem povedat ze kto ma rad v knihe tajomstva temnotu napätie a trocha hororu tak smelo do toho

Rudana
27.08.2024 5 z 5

Tajemné, napínavé, erotické, kriminální
Zas něco jiného. Určitě stojí za přečtení.

Matri
27.08.2024 4 z 5

Gotická dark romance, ktorá pohla knižným svetom. Ako obstála u mňa?
Corvina je vlastne čudáčka, samotárka, ktorá najviac na svete túži po láske a osobe, ktorá ju bude bezpodmienečne milovať. Jej postava je strašne komplikovaná, prepracovaná, veľmi sympatická a jednoducho jej od začiatku fandíte.

Vad, jej profesor, je charizmatický, tajomný a nehorázne sexy. Od začiatku netají svoj záujem o Corvinu, hoci sa snaží tejto príťažlivosti vzdorovať, nakoľko ich vzťah nedovoľujú pravidlá školy. Bolo to však márne. Dávno za nich rozhodol sám osud.

Tento príbeh je iný. Na jednej strane je ako mnohé iné knihy - o láske, túžbe, erotike, o dvoch ľuďoch, ktorí hľadajú toho pravého. Zároveň je však plný tajomstiev, pochybností, samoty, strachu, duchariny, či dokonca psychických problémov a smrti. Do toho pridajte ešte prvky hororu, desivé záhady a kriminálnu zápletku. A táto všehochuť ako celok dokonale funguje.

K čomu mám výhrady je jednoznačne preklad (čítala som v češtine), ktorý mi akosi "zhodil" spicy scény, ktoré mohli byť inak naozaj výborné. Jednoducho už dvadsiaty krát vás nebaví čítať o jej šťavách a mokrých stehnách. Bolo toho až tak moc, že som začala mať obavy o jej zdravie. :-)
Okrem toho mi tam niekde na pozadí, jemnučko čosi chýbalo. Sama to neviem identifikovať čo konkrétne, ale čosi... TO, vďaka čomu by som knihe úplne podľahla.

Záver je veľkolepý, mrazivý a prekvapivý. Avšak nedostaneme odpovede na všetky otázky. Veľa tajomstiev zostáva neodhalených. A práve to nevypovedané ma bude asi ešte dlho sprevádzať v myšlienkach. Čím viac času od dočítania ubehlo, prichádzam dodatočne na to, že aj napriek nedokonalostiam vo mne ten príbeh zanechal pomerne silnú emóciu a páčil sa mi!

Kniha je čosi, čo si jednoducho musíte prečítať!

hana1039
27.08.2024 5 z 5

Nóó,tak už dlouho jsem nic takového nečetla a už se těším na další díly:-))

alexvera
26.08.2024 5 z 5

Fialovooká Corvina má krásný a poklidný život, naplněný sbíráním bylinek, věštěním z karet a péčí o svoji trošku ztřeštěnou matkou. Všechno se pro ni ale mění ve chvíli, kdy dostane dopis o přejetí ke studiu na tajuplné Verenmorské univerzitě. Nachází si tu kamarády a studentský život ji velmi baví. Dokud se nezačnou dít podivné věci a tak trošku se nezaplete se svým charismatickým profesorem Deverellem, kterému říká stříbrnooký ďábel.

"Steer clear of me, little crow. You might be a luring siren but Im no ordinary sailor. Im mad pirate and Im trying to resist your call"

Před mýty opředeným Černým bálem se podivnosti stupňují a Corvina je nucena se jimi začít zabývat. Jsou to ale jen podivnosti co tu vzrůstá? Nebo je to i zakázaný vztah studentky s učitelem, co není jen učitel? Kdo myslíte, že za všemi zvláštnostmi stojí? Nebo je to jen tím, že hrad stojí na zvláštním místě?

"I will have you even in death, little witch. I am your madness, And you, youre my afterlife."

petra1396
22.08.2024 5 z 5

To bylo dokonalé, skvělé!
.... temné, romantické, zamotané, drsné a ten epilog ???? !!!!
Že je to chaos - ano - ale skvělé čtení, kdy prostě nemůžete přestat - protože prostě potřebujete vědět jak tohle dopadne - to přesně musí kniha mít !!!
Toto si rozhodně musíte přečíst - kdo má rád temnotu, sex, naději, že všechno dobře dopadne ... ano to vše v této 300 stránkové knize najdete
Rozhodně doporučuji a jestli se to někdy dočká dalšího dílu, tak jedině dobře