Gump

Gump
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533845/bmid_gump-65e9def8a9291.jpg 4 1874 1874

Gump série

Příběh vyprávěný očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu až za duhový most, o psí obětavosti, která bez váhání dá za život člověka svůj vlastní. Se psem mě baví svět je organizace, která vnímá zvířata, jako nejbližší přátele lidí. A důvěra zvířat v lidi je pro nás ta největší pocta, kterou musíme chránit. Nemusíme změnit celý svět. Stačí, když zachráníme životy konkrétních zvířat, protože tím jejich svět změníme navždy. Pořádáme koncerty, výstavy, aukce, prodáváme výrobky s naším logem a mnoho dalšího. Podporujeme ty, kteří na to zůstali sami, zachraňujeme ty, které jiní odepsali, bojujeme tam, kde to už jiní vzdali. Pomozte nám prosím vrátit do života i další, kteří to potřebují.... celý text

LeserDe
25.04.2022 5 z 5

Jednoduché, ale milé čtení. Proč ne....

MadlenkaM
24.04.2022 odpad!

Tak tahle kniha je nejhorší kniha, kterou jsem kdy četla. Tohle prvoplánové emoční znásilňování přímo nenávidím! A ještě je to tak špatně napsané… Gump neví, co jsou peníze a říká tomu papírky, ale ví, co je to ryba, nemocnice, maso? Kde to všechno vůbec zjistil? A když rvete psa do batohu, vůbec nezačne štěkat / vrčet / kňourat? Celkově je příběh děravý a nedomyšlený. Z autora je mi zle, týrání zvířat je vážná věc a zneužívat toto téma pro své vlastní obohacení a ještě takhle je hyenismus.

monushka
17.04.2022 3 z 5

Milý příběh na jedno odpoledne.

JoMia
16.04.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Kniha měla silný a dojemný příběh, který chytne za srdce nejen milovníky psích mazlíčků.

DeKo1996
15.04.2022 5 z 5

Silný a dojemný příběh vyprávěný očima psa o nelehkém psím životě.
Ukázka toho, jak někteří lidé dokáží těmto bezbranným tvorům ubližovat..

Bafy
07.04.2022 5 z 5

Kniha o životě psa vyprávěná z pohledu psa velmi nápadně připomíná dnes již legendární příběh "Černý Krasavec", který byl pro změnu vyprávěn z pohledu koně. A i tato kniha přináší leckdy dost syrový příběh, který my lidé dokážeme zvířatům přichystat. Také ale přináší spoustu životní moudrosti a poselství..... za mne je velmi povedená.
"Někteří lidé prostě jen nechápou svůj život, proto ničí životy těch druhých."

lachtan77
05.04.2022 5 z 5

Se vším co Gamp v příběhu říká a cítí souhlasím a věřím, že to tak je. Doma máme taky jednoho chlupáče, který to neměl v životě jednoduchý a chytnout toho kdo ho týral, zlámu mu všechny kosti. Tímto děkuji a smekám před prací Dočasek paní Pullmannové. Už přes čtyři roky má Marley díky nim rodinu. Nesmím zapomenout i na ostatní jako jsou útulky, záchranné stanice které odvádí tak potřebnou a nelehkou práci.

bbara155
03.04.2022 5 z 5

Film jsem neviděla a ani vidět nechci, protože z toho určitě udělali romantický cajdák. Knížka je syrová a fakt dobrá.

Monike
01.04.2022 5 z 5

Pribeh, ktery chytne u srdce! Diky CV!!

MarNe
29.03.2022 4 z 5

I když nejsem pejskař, knížka mě vzala za srdce. Smutný příběh o hledání psího štěstí, aneb čeho jsem my lidé schopní. Krásné ilustrace. Jen mohl být příběh delší.

Mistři
26.03.2022 5 z 5

Napínavá, dojemná, krásná

Monni
23.03.2022 5 z 5

Dlouho jsem se odhodlávala, jestli si ji mám nebo nemám přečíst, protože knihy, které jsou psané z pohledu zvířete mi prostě přijdou divné. Jak může nějaký člověk vědět co se honí zvířeti v hlavě?
Nakonec jsem tomu dala šanci, protože to má jen něco málo přes 100 stran. Musím říct, že to byla moc pěkná kniha. Po chvilce jsem si zvykla na styl psaní a čtení jsem si užila. Na konci mě kniha i dojala, což jsem opravdu nečekala.
Ze začátku se mi zdálo až neuvěřitelné co vše dokáže jedno malé zvíře zažít a hlavně přežít. Nakonec naštěstí vše dobře dopadlo a chystám se i na film. Už mám i audioknihu, kterou budu v autě pouštět dětem. Zvířátka mají rádi, ale vždy je to baví jen chvilku, takže si snad uvědomí, že to není hračka na chvilku. kousek jsem poslechla a s Ivan Trojan to čte super, úplně se mi na to hodí.
Přemýšlela jsem jestli dát 4 nebo 5 hvězd, ale nakonec vyhrálo 5 hvězd :)

Eliška063
19.03.2022 5 z 5

Krásná kniha, která mě opravdu oslovila. Působivý příběh, čtivý, pěkně napsaný. Určitě doporučuji přečíst.

Lili
18.03.2022 2 z 5

Bohužel mi neseděl přihloupě-naivní styl vyprávění, ale to, že jakékoliv zvíře dokáže změnit život člověka a proměnit ho v šťastný, o tom není pochyb.

Síma031
17.03.2022 3 z 5

Čtivá knížka, která splnila svůj účel. Lidé se začali víc zajímat o život zvířat, utrpení psů z množíren, útulků, atd... Jazyk je velice jednoduchý, konec nedotažený. Série o psích dobrodružstvích např. Psí poslání nebo Zákon smečky je mnohem povedenější.

NikolOt
17.03.2022 5 z 5

Moc krásné, ale zároveň smutné když si člověk uvědomí, že v knize je popsáno jen pár psích krutých osudů. Přitom taková nespravedlnost na zvířatech je páchaná dennodenně. Ale nápad napsat něco takového je skvělý.

Jana512
13.03.2022 5 z 5

Knížka, ve které popisuje Gump svůj psí život, který, i když není jednoduchý, přináší nové zážitky a poznání.
My, čtenáři, si můžeme uvědomit, jak pejsek, a vůbec každé stvoření, náš život obohacuje, a máme se k němu chovat s láskou a vděčností.

Bubulka
12.03.2022 5 z 5

Kniha i jeji filmove zpracování je velmi pěkné.

Moncele
12.03.2022 4 z 5

Jako první jsem viděla film, docela se mi líbil a tak jsem při první příležitosti sáhla po knize. Přiznám se, že se mi to nečetlo moc jednoduše, jsem asi zvyklá na jiný styl vyprávění. Dokonce jsem ji na chvíli i odložila... Ale ve chvílí, kdy jsem si ve hlavě srovnala, kdo je vypravěčem příběhu, tak se příběh rozběhl a mé čtení s ním. Slyšela jsem velkou chválu na audioverzi s Ivanem Trojanem, po té se ještě poohlédnu, určitě to bude zážitek. A co k příběhu samotnému? Pejkaři ví...

alishek
06.03.2022 3 z 5

Přečteno za odpoledne u čaje, je to taková milá, naivní knížka, ale nějak mě za srdce nechytila, takže není důvod se k ní vracet.