Gump

Gump
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533845/bmid_gump-65e9def8a9291.jpg 4 1899 1899

Gump série

Příběh vyprávěný očima toulavého psa Gumpa. Příběh o cestě plné překážek a pastí, o lásce, která má sílu až za duhový most, o psí obětavosti, která bez váhání dá za život člověka svůj vlastní. Se psem mě baví svět je organizace, která vnímá zvířata, jako nejbližší přátele lidí. A důvěra zvířat v lidi je pro nás ta největší pocta, kterou musíme chránit. Nemusíme změnit celý svět. Stačí, když zachráníme životy konkrétních zvířat, protože tím jejich svět změníme navždy. Pořádáme koncerty, výstavy, aukce, prodáváme výrobky s naším logem a mnoho dalšího. Podporujeme ty, kteří na to zůstali sami, zachraňujeme ty, které jiní odepsali, bojujeme tam, kde to už jiní vzdali. Pomozte nám prosím vrátit do života i další, kteří to potřebují.... celý text

Bubulka
12.03.2022 5 z 5

Kniha i jeji filmove zpracování je velmi pěkné.

Moncele
12.03.2022 4 z 5

Jako první jsem viděla film, docela se mi líbil a tak jsem při první příležitosti sáhla po knize. Přiznám se, že se mi to nečetlo moc jednoduše, jsem asi zvyklá na jiný styl vyprávění. Dokonce jsem ji na chvíli i odložila... Ale ve chvílí, kdy jsem si ve hlavě srovnala, kdo je vypravěčem příběhu, tak se příběh rozběhl a mé čtení s ním. Slyšela jsem velkou chválu na audioverzi s Ivanem Trojanem, po té se ještě poohlédnu, určitě to bude zážitek. A co k příběhu samotnému? Pejkaři ví...

alishek
06.03.2022 3 z 5

Přečteno za odpoledne u čaje, je to taková milá, naivní knížka, ale nějak mě za srdce nechytila, takže není důvod se k ní vracet.

Irsaf
01.03.2022 5 z 5

Další krásná kniha do seznamu přečtených knížek…
Nebýt čtenářského klubu na ČBDB, asi bych se do ní nepustila… a to by byla vážně škoda…

DuncanIdaho
25.02.2022 5 z 5

Jde o pěkný příběh psího života plného změn. To co si prožil Gump je pestrý a často krutý život. Kniha je krátká ale sdělení, které nám chtěl autor dát, to rozhodně neublížilo. Knihu si určitě přečtěte.

dencazrnu
23.02.2022 5 z 5

Opravdu krásná kniha, která mě chytila za srdce. Člověk si u čtení uvědomí plno věcí, ale musím říci, že místy mi bylo z lidské rasy opravdu smutno. Z tohoto důvodu si pravděpodobně nepustím film, protože vidět na živo některá zvěrstva asi úplně nepotřebuji. Kniha je doplněna i o nádherné ilustrace. Určitě doporučuji si ji přečíst, je to čtení na jedno propršené odpoledne :-)

Sonča2
23.02.2022 5 z 5

Na rovinu, nejsem milovník psů a po knize jsem sáhla ze zvědavosti, co je to za boom. Knihu jsem otevřela před spaním a odložila krátce po půlnoci dočtenou do poslední stránky, nejen do konce příběhu. Kniha mě naprosto pohltila a teď přemýšlím, kam bych poslala pár drobných.

Šajler
13.02.2022 5 z 5

Krásný příběh, který je zároveň velice smutný, hlavně je v něm tolik pravdy. Kolik pejsků lidem důvěřuje,miluje je a pak z ničeho nic někde skončí uvázaný nebo v útulku.

Kopretina
09.02.2022 5 z 5

Pěkné, moc pěkné a to na podobné knihy nejsem. Nikdy jsem se nezamyslela nad prožíváním psů. Snad ještě zhlédnu film.

tulipi
29.01.2022

Inspirativní síla naděje a víry v lepší svět psíma očima...
Knihu jsme objevili (a pořídili) náhodou ještě před obrovskou propagační vlnou. Zhltla jsem ji během dvou večerů.
Film jsem neviděla (a asi ani vidět nechci - popsané psí trápení si "in natura" nechám klidně ujít), ale ráda bych si příležitostně příběh poslechla v podání Ivana Trojana (audioknihu vydal Radioservis v roce 2019).

Sibel
27.01.2022 4 z 5

,,Je o síle a nezlomnosti..."
Kniha není dlouhá, zato emočně obsáhlá. Jednoduchost a lehkost s jakou je kniha psaná ještě víc podtrhuje to, jak věří i v té nejhorší chvíli, kdy už by člověk naději dávno ztratil. Osudy,které jsme my lidé, schopni zvířatům připravit jsou neskutečné. Diky za to neskutečné DOBRO a přála bych si, co nejméně neskutečného zla.

Cady
26.01.2022 5 z 5

Na první pohled mi kniha připomínala Psí cestu od našeho amerického protějšku, ale nevěděla jsem jak moc jsem se mýlila. Příběh Gumpa, i přes svůj jednoduše napsaný a rychlý děj mě dokázal dokonale vtrhnout do děje a naplno si knihu užít. Ačkoli by příběh v několika pasážích mohl působit prázdně a nedůležitě neboť se nad postavami (kromě Bedřicha), které nachal za sebou ani nepozastavil, celý děj měl takový rychlý průběh, že na tomto faktu ani tak nezáleželo. Navíc je celý napsaný z pohedu psa, který o všem nepřemýšlí tak jako člověk.

maryska09
24.01.2022 4 z 5

Kniha i film dojmou a pohladí na duši. Potěší i fotografická příloha. Doporučuji

Juvka
24.01.2022 3 z 5

Kniha je jednoduchá a velice čtivá. Kniha vyloženě nenadchne ale zároveň neurazí.

Zujaja
14.01.2022 5 z 5

Opět krásná kniha, jen mi trochu vadila hovorová mluva. Stejně jsem "trpěla" u Harryho Pottera, ale při čtení si to prostě upravím do správného tvaru Každopádně pěkný příběh, možná fajn i pro děti, které touží po čtyřnohém mazlíčkovi. I když možná lepší číst s rodiči, protože děti nemusí pochopit ve svém věku všechny souvislosti, které jsou knize obsaženy. Každopádně, krásně se četla.

Snoopi
13.01.2022 5 z 5

Všem pejskařům, kteří to své "čtyřnohé štěstí" už mají, ale i těm, kteří o pořízení takového "nadělení" uvažují.
Příběh psa, který je životem mnohokrát bit, přesto se nevzdává naděje na lepší život a nebojí se své štěstí /a za své lidi/ tvrdě bojovat. Autor zcela bez příkras líčí strastiplné putování jednoho docela obyčejného voříška. Na svět se díváme jeho očima - a rozhodně to není pohled naivního dítěte, ale zkušeného, životem protřelého citlivého tvora. Nehodí se do rukou malým dětem: ačkoliv se jedná o příběh psa, je určený dospělým, právě kvůli některým drastickým momentům a pasážím. Skvělý příběh, silné emoce, jen je škoda, že text je příliš krátký.
Poslouchala jsem jako audioknihu ve fenomenálním podání Ivana Trojana.
PS: Dodatečně pořídila i knihu - kvůli zde vychvalovaným ilustracím. Je to pravda, rozhodně nelituji, navíc jsou v ní přidané bonusy z natáčení a fotografie.

Nuttelka
09.01.2022 5 z 5

Dlouho jsem se knize vyhýbala, jak na mě skákala na každém rohu, dost mě to odrazovalo. Nyní jsem zvolila audio verzi a myslím, že díky Trojanovi jsem si Gumpa užila mnohem více, než když bych ji "jen" četla. Trojan úžasně vdechl Gumpovi život a všechno jsem s ním prožívala. Hodně se mi svíralo srdce a přiznávám, navnadilo mě to i na film. A píseň taky miluju, ta se moc povedla :-)
(Audiokniha)

tabaluga
08.01.2022 5 z 5

Dlouho jsem otalela tento příběh číst a konečně na něj taky došlo. Putování psa Gumpa, jeho myšlenky, zážitky,pohled na svět lidí... Bavilo mne to. Tuto knihu bych doporučila přečíst v podstatě všem, kdo má v plánu si nějaké zvíře pořídit, aby to pak nedopadlo tak, že někdo vyveze zvíře co nejdál od baráku a tam ho vypustí a ponechá svému osudu:-(bohužel i takové věci se stávají a jednoho takového tuláka máme doma a ten je opravdu vděčný za pohlazení..děkuji autorovi, sice Gump a jeho první páníček k tomu přišli úplně nevinně..

Evca77
04.01.2022 5 z 5

Knihu jsem koupila jako dárek pro jednu malou slečnu, která se stále vyptává ohledně mého bígla proč dělá to či ono. Právě tohle umí kniha krásně, zábavně a trefně vysvětlit.
Jen jsem do ní nahlédla a už se neodtrhla. Přečetla jsem jí na jeden zátah a pauzy jsem měla jen kdyz jsem pro slzy neviděla na písmenka, protože tohle bohužel není smyšlený doják, tohle se opravdu děje a fandím všem, co těm psím příběhům připíšou šťástný konec.

Kája_14
04.01.2022 3 z 5

Je to krásný, dojemný příběh který by si měli přečíst všichni, film je také velice krásný. Mě se líbil více film ale jen proto že mi v knize vadila ta nespisovnost.