Smrť v meste anjelov

Smrť v meste anjelov
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172410/bmid_smrt-v-meste-anjelov-JeO-172410.jpg 5 189 189

Dvojnásobná vražda ve voze historické lanové dráhy, která přepravuje cestující v luxusní čtvrti Los Angeles. Jednou z obětí je proslulý advokát, druhou obyčejná žena. Jedná se o loupežné přepadení? Je mezi zavražděnými nějaká spojitost? Nebo byla naopak žena jen náhodný svědek a smrt známého muže souvisí s případy, kterými se zabýval během své advokátní praxe? Všechny tyto otázky má zodpovědět nesmlouvavý detektiv Harry Bosch, který je k případu povolán samotným náčelníkem policie. Pouští se do vyšetřování s plným nasazením, protože to pro něj znamená profesionální výzvu a zároveň mu dává zapomenout na krizi v osobním životě, kterou právě prožívá. Se svými dvěma parťáky krůček za krůčkem hledá odpovědi na stále další a další otázky vyvstávající během pátrání, vystaven tlaku veřejnosti a médií na straně jedné a svých kolegů a nadřízených na straně druhé. A nalézá nečekanou odpověď.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovart (SK)

Angel Flight, 1999

moudivlacek
19.08.2018 5 z 5

Každým dílem mě autor něčím překvapí, pro mne je jedním ze spisovatelů, co to mají v sobě a prostě psát umí o jakémkoliv závažném tématu. A že v tomto díle jich je!!! Ať už je to policejní brutalita vyslýchaného, ať je to předhození obětních beránků, ať je to zametání pod koberec. Ať je to politikaření a ustupování mocných.
Je mi líto, že v soukromém životě byl Harry tak krátce šťastný. Přesto všechno dokáže odvést stoprocentní práci. I mnohem větší. On se totiž nezastaví před ničím a nikým, dokud on sám stoprocentně není přesvědčen, že je konec. Jsem velkou obdivovatelkou Harryho a skláním se před jeho ctí a duší.
Doporučuji

minirock
27.06.2018 5 z 5

Skvělé. Musím jen obdivovat tu úžasnou fantazii a představivost autora, kdy několik linek příběhu nakonec perfektně zapadne do sebe a detektiv Bosch vyřeší další zapeklitý případ.

trudoš
23.05.2017 5 z 5

Losangeleský detektiv Hieronymus Bosch, čerstvý adept na padesátku, během které už vážně něco zkusil, patří mezi nejslavnější postavy Michaela Connellyho. Dost často jde proti proudu a jeho zatvrzelá nerudnost působí leckdy až archaicky, ovšem výsledky má skvělé, stejně jako čirý zápal pro spravedlnost. Tentokrát má na starost vraždu nechvalně proslulého advokáta, který si postavil kariéru především na tom, že žaloval policii od rána do večera a od večera do rána. Přitom v 90 % úspěšně. Jeho smrt proto vyvolá výbušné reakce u obyvatel města, což po krvavých nepokojích z roku 1992 nejsou právě dobré zprávy pro věci veřejné. Harry se tak pouští do komplikovaného vyšetřování, z něhož je naneštěstí brzy zřejmé, že míří mezi policisty. A to pro něho, jako naprostého odpůrce „krys“ z vnitřního vyšetřování, není rozhodně nic příjemného.
Andělský let je hodně dobrý a korunu mu nasazuje závěr (v dobrém slova smyslu), který poměrně drsným způsobem posunuje Boschův temný charakter zase o kus dále.

konicekbily
25.11.2016 3 z 5

Autor trochu v kritických momentech trochu trochu přehání, ale to patří k věci.

DickBach
18.07.2016 4 z 5

Velmi dobré čtení, napínavé.
Za mně ale ne plný počet, protože konec v policejním autě při demonstraci byl ... no... zcela neuvěřitelný - to by se prostě stát nemohlo, takže mi to maličko pokazilo dojem, nicméně jako kniha výborné.

kalache
03.05.2015 4 z 5

..ale měl namále,už jsem měl strach!...

dikobraz
02.12.2014 5 z 5

Dobra robota, ako vzdy.

bertrand
19.06.2014 3 z 5

Jako fanoušek Harryho Bosche hodnotím tuto knihu jako lehce průměrnou. Ne že by jí chybělo něco, co mají ostatní, průběh pátrání i rozuzlení je překvapivé. Nicméně chybí tu pro mě to podstatné - větší propojení s hlavním hrdinou. Jeho outsiderství je zde potlačeno, pracuje v týmu a vyšetřování je spíše rutinní nežli takové, kvůli kterému obracíte stránku za stránkou se zatajeným dechem.

Mako123123
09.01.2013 3 z 5

1. kniha ktorú som od Connellyho čítal a i ked musím povedať že ma svojím depresívnym šarmom trocha odradila zaujímavý dej to zachránil a o štvrť roka neskôr som už aktívne začal čítať a vyhľadávať aj ostatné Connellyho diela. Túto knihu hodnotím: celkem Good. :)