Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130267/bmid_snehulak-2rS-130267.png 5 7101 7101

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem Sněhulák, a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

Ďumbierka
06.11.2017 4 z 5

Moja prvá kniha. Áno, prosím ešte mi napíšte, aby som to čítala postupne 50x a asi začnem :) .
No prečítala som si ju prvú, kvôli boomu s filmom a kinom a mám radšej keď prvú čítam knihu ako vidím film. No nepocítila som veľkú ujmu, že som si vybrala Snehuliaka ako prvú knihu. Neviem možno všetko na 100% o živote hlavného vyšetrovateľa, ale a to málo mi stačilo . Príbeh sa nejako nebil s iným príbehom, za mňa sa to dá v poho čítať aj tak, u neviem posúdiť ďalšie knižky. Žiaľ som pomalý čitateľ a kníh je TAK VEĽA a ešte a málo času :/, no raz sa určite dostanem k ďalším Nesbo-ovkám. Za mňa dobrá kniha, mrazíva, napínavá, mínus môj - odhalila som potencionálne možný koniec do zavčasu (a bolo to správne tušenie), no a tak ma kniha bavila, peknú surový štýl písania aj tých nechutností, to mne v knihách nevadí a radšej , nech je to napísané tak, ako obalené v priehľadnej fólii a dojem to stratí :). Takže pre mňa veľmi príjemné čítanie a milujem prostredie severských krajín ♥

Chesterton
06.11.2017 3 z 5

První kontakt s autorem - detektivka slušná, zápletka mrazivá, napětí, spád, ale všeobecnou super chválu nesdílím. Ani nevím proč. Nějak mi lidsky úplně nesedí Harry. Už jsem přečetla i nějaké další a nejvíc mě zaujali Lovci hlav. Nicméně před Jo Nesbo dávám přednost Dominiku Dánovi :)

černá puma
05.11.2017 5 z 5

Jo Nesbo Jo.Sněhulák se čte dobře,když jste nejlépe pod peřinou..je napínavá ale ne tak moc..

Kicka
04.11.2017 5 z 5

První Nesbovka a velmi mě bavila! Určitě se pustím do další a zkusím i jiné severské detektivky. Do poslední chvíle jsem netušila vraha :)

Vladísek
04.11.2017 5 z 5

Od tohoto autora jsem zatím žádnou knihu nečetla a dílo Sněhulák bylo pro mě vlastně první setkání s ním. A musím přiznat, že příjemné. Severské detektivky mě moc neberou, takže jsem si knihu koupila s nulovým očekáváním, zaujala mě anotace k ní a já byla prostě jen zvědavá. Nelituji vynaložených financí, mě to prostě bavilo. Jedno vím jistě: okolo žádného sněhuláka už v zimě neprojdu bez povšimnutí, radši si ho pořádně prohlédnu. Co kdyby... ;)

silhavaemilka
03.11.2017 4 z 5

Pro mně první kniha od Jo Nesba. A i přes mé (ne)očekávání se mi hrozně líbila. Teď bohužel vím, že si musím přečíst i ostatní.

petym
02.11.2017 3 z 5

No žádná sláva. Ten sněhulák toho moc nepředvedl. To znam teda lepší knihy. Druha kniha od autora a bída. O trošku lepší než syn ,kde se furt jen kecalo a kecalo a tisíce nových jmen. Takže zatím konec s knihama od Joa. Snad film co teď natočili bude o dost lepší.

jaruva
01.11.2017 5 z 5

Chystala jsem se na tu knížku dlouho, doufala jsem, že ji stihnu přečíst před tím, než do kin přijde film jí inspirovaný. Nestihla. Po přečtení některých reakcí jsem si její přečtení nechala až po návštěvě kina. A jsem ráda. Film se mi líbil. A knížka ještě víc, ale do filmu by se to všechno jen těžko dostalo. A bylo pro mě zajímavé sledovat, jak motivy z knížky byly použity ve filmu. Levharta jsem už četla (moje první setkání s Nesbo), tak se těším na další pokračování.

Terez25
01.11.2017 5 z 5

Mistrně napsaná detektivka. Víc netřeba dodávat. :-)

St.Evelin
31.10.2017 5 z 5

Naprostá dokonalost. Četla jsem v zimě a JO! Fakt jsem se bála, když jsem procházela kolem sněhuláka. Brrrr! 5*

MorriconeTheGod
31.10.2017 3 z 5

Moje první setkání s Nesbem. Dá se říct, že to bylo čtivé a celkem zajímavé, ale na to, jaké kolem toho bylo haló, to zas kdovíjaký zázrak nebyl a čekal jsem víc. Solidní detektivka, nic víc, nic míň.

eLeR
31.10.2017 4 z 5

Detektívky skoro vôbec nečítam, takže nemám s čím porovnať kvalitu tejto. Pre mňa je podstatné to, že sa dobre čítala. Dokonca pred koncom som knihu skoro vôbec nepustila z rúk. Či tam boli nejaké nejasnosti, prípadne veci, ktoré sa nedali uskutočniť, mne je úplne jedno. Aj to, že vrah sa dá časom odtušiť. Mám rada, keď časť príbehu vidím aj očami samotného vraha. Takisto mi absolútne nerobil problém v orientácii ten veľký kopec mien a udalostí. Harry H. je veľký sympaťák, kľudne by som s ním zašla na jeden do jeho obľúbenej krčmy, ale či sa niekedy pustím do jeho ostatných príbehov, povedať neviem ... však píšem, že detektívky skoro vôbec nečítam.

lea6493
31.10.2017 5 z 5

moje první "nesbovka" . Harryho jsem si celkem oblíbila a těším se na další knihy s tímto detektivem. Kniha má spád, zajímavý závěr.

aji
30.10.2017 5 z 5

Absolutní pecka. Knihu jsem přečetla za 3 dny, což se mi už dlouho nestalo, abych se nemohla od děje odtrhnout.
Byla jsem velice příjemně překvapena, jelikož od tohoto autora jsem nejdřív četla Nemesis a byla jsem velmi zklamaná.
Za mě rozhodně 5*

Lenkakolar
30.10.2017 5 z 5

Moje první detektivka a vůbec jedna z prvních knih, které jsme přečetla. Jelikož nejsem vášnivý čtenář (zatím), bylo zde na mne dosti postav, myšlenkami jsem se vracela k tomu, kdo to je. Jinak mne bavila od začátku do konce, hlavně posledních 100 stran, kdy jsem díky dovolené mohla číst až do půlnoci, prostě jsem se neodtrhla :-) Výborný základ pro natočení filmu, na který se schválně podívám (vzhledem k jeho "úspěšnosti"), protože jsem nikdy nemohla srovnat knihu s filmem (nikdy jsem nečetla). Jinak knihu opravdu doporučuji :-)

gabriela-r
29.10.2017 5 z 5

První knížka od Nesba,kterou jsem dočetla až do konce. A byla perfektní. Zkoušela jsem už několik jeho knih, ale nenadchly mě, až Sněhulák... Doporučuju!

SuperSojka
28.10.2017 4 z 5

Četla jsem od něj ještě Nemesis a Levharta. Sněhuláka rozhodně hodnotím jako nejlepšího z této trojice. Pět hvezdiček nedávám jen proto, že to zas není detektivka, která by měnila literární svět. Ale velmi slušná kvalita

Milča66
28.10.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších Nesbovek...

Schamila
28.10.2017 5 z 5

Četlo se to samo, až byl konec. Moje první kniha od tohoto autora Spasitel mě neoslovila. No ale tahle, tak to byla jízda, už se těším až si v zimě postavím sněhuláka, asi se tak lehce této knížky nezbavím .... Samozřejmě doporučuji a moc. Doufám, že i ten film bude skvělý

Kateřina1011
28.10.2017 4 z 5

Už jsem od Nesba něco četla a moc mě to nevzalo. Sněhulák mě celkem bavil, tak znovu zkusím i ty další. Nicméně cca od strany 220 jsem na 100% věděla, kdo je pachatel a dost mě štvalo,že detektiv pátral ještě dalších 250 stran, když dostal naprosto jasnou indicii.