Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130267/bmid_snehulak-2rS-130267.png 5 7101 7101

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem Sněhulák, a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen, 2007

Huvra
08.10.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, autora mám ráda. Ale pro mě to není ta nejlepší ze série, favoritem je zatím Spasitel.
Napsaná je výborně, ale nějak jsem nebyla napnutá jako u předchozích, logický řešení tam bylo, ale napětí mi trochu chybělo. Takový to, že už nutně potřebuju vědět, jak to dopadne, na mě přišlo až k posledním padesáti stránkám.
Menší zklamání na mě přišlo, když už v polovině měli podezření na vraha. Ne, že bych kvůli tomu rovnou celou knížku odepsala, ale věděla jsem, že to přece nemůže být tak jasný, a bála jsem se, že se po zbytek knížky budu trochu nudit, pokud to tak bude polračovat dál.
Konec mě ale mile překvapil, těším se na další případ Harryho.

Mangi
07.10.2017

Skvěle napsaná detektivka.

IvanaB
28.09.2017 3 z 5

No... prý nejlepší ze série... nevím, mně to přišlo až překombinované.

Tereziee
28.09.2017 5 z 5

Sněhuláka jsem právě dočetla a jediný, co se mi teď hodí hlavou je - wow! Po Nesbově sérii s Harrym jsem koukala už nějakou tu dobu a pořád ne a ne se k tomu dokopat a teď lituju, že jsem nezačla dřív. Sněhulák je zatím nejlepší severská detektivka, co jsem četla. I když je kniha zasazená někde v půlce série, lehce jsem se orientovala.

Hlavní postava kriminalisty Harryho je sympatická od začátku knihy. Trochu mi některými rysy připomíná Mikaela ze série Milénium. Celý příběh je napínavý od samého začátku až do konce. Nemohla jsem přestat číst a chtěla jsem vědět, co bude dál. Abych pravdu řekla, vůbec jsem neměla ponětí, kdo se skrývá za tajemným sněhulákem, protože to Nesbo dokázal dokonale zamotat a zároveň logicky propojit. Za mě jedno velké JO! Už teď doobjednávám knížky z této série a těším se na další příběhy. A zároveň jsem zvědavá na film, který se chystá do kin, protože podle traileru vypadá taky parádně.

Pokud ještě váháte jestli sáhnout po této knize, tak není na co čekat. Za mě nejen nejlepší severská detektivka, ale i jedna z nejlepších knih, kterou jsem přečetla.

Gregorie
24.09.2017 4 z 5

Dostala jsem chuť na detektivku a udělala jsem dobře, že jsem sáhla po Sněhulákovi. Napínavé od začátku až do konce. Nedařilo se mi knížku odkládat a věnovat se svým povinostem. Příběh mě přilepil je stránkám a pustil až bylo hotovo. Trochu jsem se ztrácela v postavách, ale to ta skandinávská jména..., nijak zvlášť mi to ale navadilo. Myslím, že až napadne sníh budu mít ze sněhuláků trochu vítr :-)

FishMac
24.09.2017 5 z 5

Moje první "Nesbovka" a detektivka celkově. A musím říct, že to bylo skvělé čtení, napínavé, spousta zvratů, psané čtivě a s lehkostí. Harry je sympaťák a určitě se si jeho další případy nenechám ujít :-)

ewkat
23.09.2017 4 z 5

Zajímavá a napínavá až do konce :-)

AdamH1235
23.09.2017

Opět úžasná tvorba od norského krále detektivek. Těším se na zfilmování.

SilvieDee
22.09.2017 5 z 5

Za mě určitě nejlepší od Nesba, jakou jsem četla. Některé části byly možná trochu zbytečné a zdlouhavé, ale celkově super! Napětí, vzrušení. Moc doporučuji. :)

KuroHaru
22.09.2017 4 z 5

Zatím nějak nevím, kolika hvězdičkami knihu ohodnotit. Nevyvolala ve mě takové nadšení jako u 99% ostatních čtenářů, takže uvažuju, jestli mi to prostě sedlo méně nebo jestli nejsem schopna docenit kvalitní dílo.
Jenže ona ta kniha kvalitní bezesporu je - po jazykové stránce i po stránce naratologické, protože příběh je promyšlený a kvalitně vystavěný. Přesto mi tam chyběla nějaká "šťáva". Začátek mě sice zaujal (je večer, sněží, na zahradě se objeví sněhulák, o kterém nikdo neví, kdo jej postavil), navodil takovou mysteriózně chladivou atmosféru, pak se to ale přehouplo do čisté detektivky, která mě prostě nedokázala nijak zvlášť strhnout. Uvidíme, jaký z toho vznikne film.

Adriane
21.09.2017 4 z 5

Knihu jsem právě dočetla a moc se mi líbila, sice jsem od začátku tušila, kdo je pachatel, ale nevadilo mi to, protože mi i tak Nesbo dokázal několikrát trošku zamotat hlavu. Opět se projevilo, jak skvělou představivost autor má ,a že každá jeho kniha je 100% originál. Jediné obavy mám z filmu podle této knihy, který zanedlouho vyjde. Podle trailerů sice nevypadá úplně zle, ale myslím, že k jeho předloze má hodně daleko. Dám mu šanci, ale moc nadějí tomu nedávám.

karbulka
19.09.2017 5 z 5

Díl od dílu lepší :)

lukozminova
15.09.2017 5 z 5

stejně dobrá jako všechny knihy autora

kululinka
11.09.2017 5 z 5

Tato kniha cca nějaké 3 roky zpět prolomila mé "Holeovské panictví". Doporučila mi ji kolegyně a já ji zhltala za 2 dny, nejedla, nespala, nejraději bych četla i v práci. Prostě jedna z mých top a důvod, proč člověk miluje literaturu. Od jejího přečtení jsem detektivkový maniak a nemůžu si pomoct. Nesbo prostě má skvělý styl, píše čtivě, napínavě, je to prostě fascinující. Asi jediná z jeho knih, u které jsem si alespoň na chvíli dobře tipla vraha. Bohužel mi závěr knihy zkazila kamarádka, které uklouzl malý detail a vrahovi, takže jsem věděla, že můj tip je správný a žádné překvapení se nekonalo.

ujunka
07.09.2017 3 z 5

Já prostě nejsem detektivkový typ. Sněhuláka jsem si vybrala v rámci čtenářské výzvy a taky na doporučení jedné známé. Neříkám, že by mě chvilkama nezaujala, ale že bych se od ní nemohla odtrhnout, to ne. V podstatě jsem ji přečetla při cestách MHD, doma jsem se nemohla do čtení dokopat. Konec byl ale super.

SadUnicorn
04.09.2017 5 z 5

Rozhodně nejlepší kniha od Nesba. Nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Úžasná atmosféra norské zimy. Odhalení vraha byl šok, i když se to asi dalo odhadnout. Ale já jsem neměla vůbec žádné podezření. A ten závěr byl naprosto skvělý. Moc se těším na film.
Edit: Film byl vyloženě zklamáním. Asi po dvaceti minutách jsem pochybovala, jestli tvůrci filmu knihu vůbec četli nebo se jenom podívali na obal. Po půl hodině jsem měla chuť odejít z kina. Ztráta peněz i času.

omgjako
02.09.2017 5 z 5

jo, líbilo se mi to. Příjemně napínavé :)

AnnaBa
24.08.2017 5 z 5

Nesbo píše čím dál víc lepší knihy. Každé nové zjištění v případu mě neustále překvapovalo a já koukala s otevřenou pusou, jak to jen vše mohl tak vymyslet. Napínavé, přečtené jedním dechem. Zatím nejlepší díl ze série, tak jsem zvědavá na další. Moc se těším i na film, tak snad to nepos....

moncakovinka
22.08.2017 4 z 5

Nikdo mi neřekl, že nemám číst první Sněhuláka, protože je to někde uprostřed příběhů o Harrym. Nevadí. I tak to stálo za to, Harryho jsem si dokázala vykreslit velmi rychle a celé jsem to hltala jedním dechem. Po přečtení jsem vášnivě doporučovala dál. A já sama se vrhnu na další Nesbovy knihy, tentokrát však od jedničky.

Brembelik745
22.08.2017 5 z 5

Nejlepší kniha jakou jsem kdy četla. Perfektně mrazivá. Nedoporučují jí číst v zimě :) S filmem nemá vůbec nic společného. Harry Hole je prostě miláček. A vrah je dobře chladný a temný. Knihu jsem přečetla na jeden zátah, je skvělá. Nejsou v ni hluchá místa a zbytečné řeči kromě vyšetřování. Škoda že mám jen 5* pro hodnocení, dala bych víc....