Švábi

Švábi
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193112/harry-hole-svabi-Zct-193112.png 4 4213 4213

Harry Hole série

2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kakerlakkene, 1998

novina
19.04.2017 5 z 5

Díky prvnímu dílu série jsem počítala se zdlouhavým začátkem, takže mě nepřekvapil. Opět zajímavá zápletka, kdy do poslední chvíle nevíte kdo je vrah. Určitě si přečtu i další knihy ze série o HH.

Niu
18.04.2017 3 z 5

Vždy, když začínám číst tuto sérii, říkám si, že to nebude ono (on Lincoln Rhyme od Deavera je prostě Lincoln Rhyme :-D). Mýlím se, protože Harry, i když je takový jaký je, přiroste k srdce. Bohužel, začala jsem snad nejlépe hodnoceným Sněhulákem a Levhartem a pak jsem to vzala od prvního dílu. Švábi mě překvapili o malinko více než Netopýr. Bylo to dobře propracované. Můj typ ohledně vraha byl správný. Určitě mě to nakoplo si přečíst další knížky.

Driftersoul
14.04.2017 3 z 5

Můj třetí Nesbo. Listy se obrací zase téměř sami :-). Opět spousta zajímavých místních reálií, spousta dobrých psychologických postřehů. Thriller plus time-killer rozhodně stojící za přečtení. Knihu ale bohužel (u Nesbeho již tradičně) sráží jen do lepšího průměru častá nepravděpodobnost zápletky. A zejména úporné vkládání instruktážních dialogů a úvah v místech, kde je to naprosto v rozporu se spádem a logikou děje, což tedy vypadá velmi nevěrohodně. Pořadí hodnocení: (1) Spasitel - OSLO, (2) Netopýr - SYDNEY a (3) Švábi - BGK.

Alex.rrr
13.04.2017 4 z 5

Druhý díl ze série HH byl o poznání lepší než první, více jsem se bavila, zápletka byla napínavější a celkově to víc mělo spád. Frekvence používání značek výrobků napříč knihou je taky nižší, což oceňuji. Doufám, že touto vzestupnou škálou se spisovatel bude ubírat i dál. Uvidíme, co přinese další díl. Zatím vytvávám, že mě zajímá, jak dopadne Harry :).

DoDidDone
10.04.2017 3 z 5

Tímto dílem jsem začal HH sérii a nebyl jsem rozhodně zklamán. Zamiloval jsem si detailní popisování postav a hlavně prostředí. Celkem mě bavil i děj a bavilo mě, že jsem dokázal říct, kdo je vrahem. Nelíbilo se mi přehnané množství postav, kterých tam mohlo být klidně i méně, neboť spousta z nich tam vlastně ani nijak nic nedělá a s případem moc nesouvisí. Dál mě trochu mrzelo, že se kniha vlekla, a pak najednou máte ve dvou stránkách vysvětlené téměř vše. Nejvíce mě ale štval americký konec a tradiční honička, kdy už stejně víte, jak to dopadne. I tak to pro mě bylo příjemné čtení.

JIVaJaH
06.04.2017 3 z 5

Na knížku od Jo Nesba jsem se těšila. Četla jsem nejen příběhy, které vyšetřuje H.Hole, ale i další. Musím napsat, že toto byl nejslabší článek. Nejsem schopna popsat čím a proč, ale kniha mě nebavila! Z celkového poctu 392stran mě bavila snad jen stovka...a to je u Jo Nesba málo!

Drgajda
28.03.2017 3 z 5

Jednoznacne nejslabsi dil z rady o HH. Mozna to ovlivnilo u me osobne i to, ze nemam rada asijske prostredi. Cetla jsem jako 5.knihu v poradi, a mozna uz me zacalo vycerpavat i stale stejne schema - pomalu se odvijejici dej, ve kterem nas autor vsemi moznymi naznaky a stopami vede k pachateli, nahly dramaticky zvrat a ejhle, pachatel je uplne nekdo jiny, o kom bychom si to vubec nemysleli...

kkristynaa
20.03.2017 2 z 5

Já nevím, nějak mě to nenadchlo.. čím více starších knih od Nesba čtu, tím více mě nudí.. možná je chyba, že jsem začala Sněhulákem a ten se mi tak líbil, že jsem si řekla, že přečtu všechny ostatní případy Harryho Hola, ale teď jsem měla už opravdu někdy chuť knihu zavřít a nedočíst ji.. Děj se hrozně vlekl, měla jsem zmatek v postavách, kdo je vlastně kdo, někdy jsem i zapomínala o co tam vlastně jde.. bohužel, opravdu jedna z horších knih.

knihamouder
16.03.2017 3 z 5

Neříkám, že se mi knížka nelíbila, ale tentokrát jsem se místy nudila, děj se vlekl, natahoval a já už se těšila, až vše skončí. V postavách jsem se občas ztrácela. Nápad na místo, kde vyšetřování probíhá super.

KvF
16.03.2017 4 z 5

Nevím, jak to ten Nesbø dělá, ale jeho knížky prostě čtu jedním (maximálně dvěma) dechy. Sérii HH čtu postupně. Spousta lidí tu píše, že jsou Švábi slabým odvarem dalších dílů, tak mi nezbývá než se těšit, co přijde. Každopádně (možná proto, že nevím, jak moc dobré jsou další díly) považuju Švábi za super detektivku, která vůbec není zdlouhavá.

P.S.
Po přečtení Červenky musím souhlasit s ostatními, že jsou teda i lepší detektivky, než jsou Švábi. Ale pořád trvám na tom, že stojí za přečtení.

Smiragl
15.03.2017 3 z 5

Dobré, ale na mě chvílemi příliš zdlouhavé...

Doubravka1975
14.03.2017 5 z 5

tak další příběh s Harry je za mnou. Je to super i když se taky ztrácím ve jménech ale dělám si poznámky kdo je kdo a seznam jmen používám jako záložku.

RyxiraAmyGinger
10.03.2017 3 z 5

Od knih Jo Nesba se obvykle nemohu odtrhnout a tato nebyla výjimkou, přesto jsou Švábi zatím nejslabším příběhem Harryho Holea, se kterým jsem měla tu čest se seznámit.

Wyder
07.03.2017 3 z 5

Upřímně musím říct, že zklamání. Nesba jsem nejprve četl od těch dílů co začínala vydávat Kniha Zlín, toto tedy teď dočítám zpětně až po Policii a všech ostatních dílech (kromě 1 a 2 ze série). Vůbec mi nesedlo to Thajsko, severskou detektivku mám rád právě pro ty místní reálie (mimo jiné) a tohle je silně postrádá. Vlastně jsem rád, že to čtu až na konec série, kdybych s Holem začal od prvních dílů, kdo ví, jestli bych vydržel k těm skvělým...

Jahoda197
06.03.2017 1 z 5

Tenhle díl pro mě byl ještě větším zklamáním, než ten první. Zhruba před rokem jsem četla Sněhuláka a z něj jsem byla nadšená, takže doufám, že další díly budou více jako Sněhulák.

Ran
04.03.2017 5 z 5

Kniha se četla dobře a děj byl napínavý, ale občas jsem se musela chvíli zorientovávat v ději.

loudomar
04.03.2017 3 z 5

Kniha je čtivá, ale chvílemi jsem se nudila. Skoro 400 stran a všechno podstatné snad až na posledních 80 stránkách. Ke konci samozřejmě musí přijít rozuzlení ale mě to přišlo přeci jen přehnaně vyhrocené.

natkaf
22.02.2017 5 z 5

Kniha se mi opět moc líbila. Čtivý, napínavý a neskutečně promyšlený děj mě nenechal ani chvíli vydechnout a hltala jsem slovo za slovem. Na konci jsem jenom zůstala s otevřenou pusou jakože cože? Rozuzlení je dle mého názoru geniální. Tohle by mě ani ve snu nenapadlo. Doporučuju a těším se na Červenku.

rekon
22.02.2017 5 z 5

Opět skvělá kniha, Nesbo nikdy nezklame.... Je to již má čtvrtá kniha o HH a už se těším na další. Harry je svůj a prostě mě dostal.

Dant76
13.02.2017 5 z 5

Pěkně napsaná detektivka, Harry Hole tentokrát v Thajsku.