Švábi

Švábi
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193112/harry-hole-svabi-Zct-193112.png 4 4165 4165

Harry Hole série

2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kakerlakkene , 1998

krevetinka
08.10.2017 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší kniha ze série, ale to je možná i tím, že jsem začínala od Levharta a pokračovala dál. Dávám 3*, nebyla špatná.

swon
03.10.2017 2 z 5

Naprosto průměrná detektivka, která ničím nevyčnívá z řady. Moje další od Nesba a opět jsem se z toho takříkajíc neposadila na zadek. Nevím, čím to je...Jestli je potřeba ho víc načíst a propracovat se k těm lepším dílům. Anebo je to prostě jen jedná velká nafouknutá bublina a on není zas takový fenomén, jak se o něm všude píše.
Nedokážu odpovědět - dám mu ještě šanci, ale až uplyne nějaká doba.

kika 13
25.09.2017 4 z 5

Druhý díl série mě také nezklamal už mám nachystán další kousek na čtení.

Blafoun
24.09.2017 3 z 5

Přiznám se, že ani druhou knihou si to u mě autor nevylepšil. Když to tak vezmu kolem a kolem, je to to samé jako Netopýří muž. Minimálně první polovina knihy o ničem, nikdo nic neví, nic se neděje, když už se něco začne dít, někdo zbytečně umře a najde se řešení případu. Světe div se není to správné řešení, to správné se totiž najde až úplně na konci, když už to všichni zabalí a mnou si ruce, že to mají z krku, jen Harry dojde k osvícení. Měl jsem pocit, že čtu stejnou knihu jen s trochu jiným dějem a v jiné zemi, jinak jak přes kopírák. Postava Harryho mě vůbec nebere, neshledávám na něm nic sympatického. Než začnu číst další knihu v pořadí, dám si oddech s jiným autorem.

p.pavlina
22.09.2017 2 z 5

Styl autora mi vůbec nesedl. Proto jsem tuto knihu ani nedočetla a nebudu se k tomuto autorovi ani vracet. Jeho popis děje je velmi utahaný a zdlouhavý. Než se v knize dostane k nějaké zápletce, trvá to velmi dlouho a bohužel je během několika stránek vyřešeno a kniha končí. Ale je to škoda, protože kriminální případy jsou velmi zajímavé, jen to propracování vázne.

maryska09
14.09.2017 4 z 5

Nesba mam precteneho celeho, takze tuto knihu muzu posoudit v ramci cele serie. Stejne jako prvni Netopyr se trochu vymyka prostredim. Horke Thajsko je naproti chladnemu Norsku dalsich knih opravdu neco jineho. I tak se uz ale projevuji hlavni rysy Harryho Holea - zatvrzelost, urputnost, arogance, ale zaroven neha, ktere se naplno ukazi v dalsich dilech. Za me vyborna, ctiva kniha, oproti jinym severskym autorum skvele napsana a tezko predvidatelna.

ren6939
12.09.2017 3 z 5

Nesbø. Pro mě jeho třetí kniha. Nesleduju chronologii, spíše dostupnost v knihovnách :)
Kdesi jsem zahlédla názor, že už omílá jeden vzorec, a ze dvou knih to musím potvrdit.
Je zde lump, který se tváří být svatouškem. Pomůžeme mu ven a on je to opravdu lump.
Potřeba vraha zpovídat se z motivů a pak v deseti až dvaceti stranách konec...
No, zase takový zázrak to pro mě není
Možná za to mohou už i jiní autoři

Polinius
26.08.2017 3 z 5

První díl znám. Mezitím jsem poznal další díly, než jsem se dostal k tomuto druhému dílu poměrně volné série.
V pozdějších dílech se autor poměrně vypsal a tohle vnímám jako rané dílo autora.
Kniha je v první řadě detektivka a až v druhé řadě thriller, takže neumí a ani se nesnaží vyvolávat stavy ,,na zvracení" jako to umí kupříkladu Stalker od dvojice autorů pod jménem Lars Kepler.

MonicaMonique
17.08.2017 4 z 5

Rozhodně se mi kniha líbila víc než první díl. Líbil se mi popis prostředí a nemůžu si pomoct, ale i když je Harry prvotřídní ochlasta, je mi sympatický.

kannibal28
10.08.2017 3 z 5

troška slabšie ako som čakal od nesba ale je to len 2 časť. čítam to chronologický tak že neviem posudiť ale mnohy hovoria a píšu že je to najslabšia časť. Ale čítať sa to dalo

munka
03.08.2017 4 z 5

Oproti Netopierovi sa mi tento diel páčil menej, niektoré pasáže boli zdĺhavé, koniec zase veľmi rýchly. Páčilo sa mi to a určite si prečítam aj ďalší diel.

Pavlnka
28.07.2017 3 z 5

Taková klasika.

Loginus
27.07.2017 3 z 5

Lepší než první díl v tom, že tentokrát jsem měl alespoň dva možné pachatele, ale jeden měl dost nejasný motiv, takže ani tentokrát se překvapení nekonalo.
Začíná mi vadit, že pachatelé prozatím silně připomínají umírající rytíře Jedi, či Albuse Brumbála. Jejich tendence všechno vysvětlit je skoro ... Ehm.. No.. Ale to je jedno. Bavilo mě to i když myslím, že svoje velké zásluhy na tom má Hynek Čermák. Takže audioknihu mohu vřele doporučit.

rimmon
25.07.2017 5 z 5

Tohle mě hodně moc bavilo. Poslouchala jsem to jako mluvené slovo a Nesbo jako vždy nezklamal!

Taklamakan
24.07.2017 3 z 5

Když nepočítám dramatizaci Nemesis, moje první setkání s Harry Holem. Polovina nudná, dozvídáme se množství informací, které k ničemu nepotřebujeme. Pak se to rozjede, závěr baví, ale vše vyustí takovým klišoidním finále. Celkově to není špatný počin, dal bych tak 70 procent.

mysteriouslukas
24.07.2017 3 z 5

Druhý díl Harryho mě zaujal o něco více než ten první, ale byly zde pasáže které jsem si přál přečíst co nejrychleji. Nakonec příběh to byl fajn, ale někdy jsem byl až zmaten kolik tam bylo zápletek...

Rose18
20.07.2017 3 z 5

Za mě rozhodně o mnoho slabší jak Netopýr, který nasadil laťku poměrně vysoko. I tak se ale na další díl těším!

Petruse21
15.07.2017 3 z 5

O něco lepší jak Netopýr, doufám, že ta jeho série bude mít vzestupnou tendenci. Harry je mi ale pořád nesympatický.

FreckledCathy
15.07.2017 3 z 5

Osobně mi to přišlo slabší než první díl, ten se mi líbil více. Bylo to takový moc roztahaný, průběh a děj mě nedokázal nějak fascinovat, prostě mrtvola, pár nesmyslů okolo a jediný co, tak pak přišlo rozuzlení, které sice překvapilo, ovšem stejně to ve mě nezanechalo ten boom. Co ovšem cením jsou ty popisy prostředí, vždycky si přijdu obohacené o něco z kultury, kterou neznám.

Jamilily
13.07.2017 3 z 5

Lepší než první díl, ale do Sněhuláka nebo Policie je pořád daleko. Chybělo mi tu něco navíc o postavách, vztahy, více prožívání, popis práce na policii, norské prostředí... Prostě vše, co se objeví až v dalších dílech. Tady se jen objeví mrtvola a jde se na případ, vyřešeno a konec.