Švábi

Švábi
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193112/harry-hole-svabi-Zct-193112.png 4 4165 4165

Harry Hole série

2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kakerlakkene , 1998

LP113
19.01.2018

Horko těžko jsem dočetla, a to jen proto, že nesnáším nedočtené knihy. Další knihu od Nesba si určitě nepřečtu

Majkrofon
10.01.2018 5 z 5

I dont know..Mňa to bavilo, asi sa zo mňa začína stávať fanúšik Harryho Holea.

Hanulka25
04.01.2018 1 z 5

Tak tohle mě opravdu nebavilo. Nedočetla jsem.

Vlk.kh
31.12.2017 2 z 5

Má třetí a zároveň asi poslední kniha ze série o Harrym Holeovi. První jsem četl Červenku, ta se mi vcelku líbila. Druhý byl Netopýr, to už bylo horší a pak tato. Nejde ani tak o to, že by Nesbo neuměl psát, nebo tak něco, píše dobře a napínavě, ale zkrátka mi leze krkem hlavní postava románové řady. Harry Hole je pro mě vychlastaná troska a s někým takovým se nemohu ztotožnit a ani mu fandit. Nelíbí se mi.

slayeesgirl
29.12.2017 4 z 5

V prvním díle Harryho málem zabili. V druhém díle ho málem zabili dvakrát... bude to takhle růst v dalších dílech? Na úvod trošku odlehčení :). Kniha byla o kousek čtivější, než první (netopýr) a rozhodně stojí za to. Pro někoho, kdo je zvyklý na čistě kladné hrdiny je asi ambivalentní Harry trošku zvláštní. Na jednu stranu mu fandím a na druhou bych mu nafackovala. O to víc je příběh méně předvídatelný (alespoň pro člověka, který doteď četl jen fantasy pro děti ;)).

heyitsronnie
27.12.2017 4 z 5

Švábi jsem četla jako druhé v pořadí hned po Července. Musím říct, že zpětně opravdu Netopýr a Švábi působí velmi lacině, přesto je považuji za skvělá díla.

KaiShun
19.12.2017 4 z 5

Víc mě bavil opilý Harry Hole, ale tohle bylo i tak o hodně lepší než Netopýr. Těším se na další díly.

marta0912
02.12.2017 4 z 5

Má druhá Nesbøva detektivka a rozhodně hodlám pokračovat. Poslouchala jsem ji jako audioknihu, abych si zpříjemnila uklízení a rozhodně doporučuji. Kniha mě bavila od začátku do konce. Líbí se mi, že Nesbø do svých knih přidává zajímavé informace. Normálně mě severské detektivky moc nebaví, ale Nesbøvi mi přijdou jediné tak normálně příjemně napsané narozdíl od těch ostatních, divně zbytečně úchylných.

morc
22.11.2017 5 z 5

Nepopsatelný zážitek

Warty
17.11.2017 5 z 5

Dobře napsané. Napínavé až do konce. Rozuzlení jako vždy nečekané. Vřele doporučuji.

Eunike93
09.11.2017 5 z 5

Takže pocit, že mám pokračovat v příbězích HH, byl správný a jsem za to ráda. Druhý díl mě chytl hned od začátku, a četla jsem s napětím až do vydařeného závěru. Žádné zbytečné prodlevy, natahování děje ani nudné příběhy :-)

MMacicekk
06.11.2017 5 z 5

Musím říct, že Švábi mě nezklamali. Sice jsem se trochu bála thajského prostředí, přece jenom severské detektivky by se měly odehrávat na severu. Vyšetřování v Bangkocku mě bavilo, Harry Hole sršil vtipem a ač je to známý alkoholik, v tomto díle po celou dobu vyšetřování v Thajsku abstinoval. Případ byl pěkně zamotaný, ale Harry jej začal pomalu rozmotávat a na povrch vyplulo hodně zajímavých tajemství nejen z života mrtvého norského velvyslance. Nechyběly akční a nervydrásající scény, kdy šlo Harrymu o kejhák a samozřejmě nechyběly ani pořádné zvraty. Pachatele se mi odhalit nepodařilo, i když jisté podezření jsem měla. Jelikož nejsem namlsaná novějšími díly, z knihy jsem nadšená a přečetla jsem ji jedním dechem. Harry Hole je sympaťák, kterého si oblíbí nejeden čtenář, a to i přes jeho zálibu v alkoholu.

Klárka83
03.11.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, je napínavá a děj je chytlavý. Čtu knihy od prvního dílu (Austrálie), tak mi nepřijde ani tak divné, že není v zemi se sněhem odkud původem pochází. Knihu za sebe doporučuji.

St.Evelin
31.10.2017 4 z 5

HH je moje srdcovka, ale přiznávám, že pro mě bylo těžké, představit si jej místo chladného Norska v upoceném Thajsku. Vnitřně mě to strašně rušilo a rušilo v tom, abych se do knihy pořádně začetla. Nakonec se povedlo a kniha za to stojí!

Arsi
30.10.2017 3 z 5

Kniha je o trochu lepší než první díl. Dám mu ještě šanci, věřím, že další díly budou lepší a lepší. Celkem dobrá detektivka.

hroneczek
25.10.2017 3 z 5

Druhý díl Holeovské série je ještě pořád knihou, kde se Nesbo rozjíždí a rozkoukává. Další díly jsou mnohem lepší, ale ani tak není kniha k zahození.

macekkk
19.10.2017 2 z 5

Patří ke slabším knihám spisovatele. Celkově zklamání

amenufus
18.10.2017 2 z 5

MOŽNÝ SPOILER
Tak se dále doslova prokousávám Nesbem. Druhý díl bohužel nebyl moc velkým povzbuzením. Pro mě zůstal na úrovni prvního, takže poměrně nízké. Musím se přiznat, že už teď mi vadí Harryho vztah s alkoholem. To, že k němu ve slabé chvíli může vždy znovu sklouznout, aby nakonec stejně ukázal, že je pašák. Po druhé knize také zjišťuji, že každá žena, na kterou byť jen mrkne, zřejmě zemře, velmi pravděpodobně násilnou smrtí . Tak snad se těchto stereotypů Nesbo v dalších dílech zbaví. Nicméně to nevzdávám a jdu na další díl. Už se těším, až se prokoušu k těm, které jsou prý skvělé :)

amanek
16.10.2017 3 z 5

Kdybych nechtěla přečíst celou serii, asi bych ani nedočetla. Bohužel čtu díly na přeskáčku. Druhá půlka byla podstatně lepší, ikdyž si kolikrát řikám, proč vůbec čtu takové drastárny. V noci jsem z toho měla noční můru a zvažuju, zda vůbec jít do kina na Sněhuláka, drastárny číst ještě můžu, ale koukat na to ve filmu???

Eifka
08.10.2017 2 z 5

Po Netopýrovi zklamání...nevím, jestli to bylo mým rozpoložením, ale do knihy jsem se prostě nezačetla a děj mě nevtáhl. Včera večer jsem ji dočetla a ráno už si nebyla jistá, jak přesně dopadla (a neusnula jsem:))
I tak jdu na třetí díl, tam podle několika lidí, co to četli, má konečně začít pořádná jízda...doufám!:)