Švábi

Švábi
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193112/harry-hole-svabi-Zct-193112.png 4 4213 4213

Harry Hole série

2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu – za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kakerlakkene, 1998

Lucina88
04.06.2014 4 z 5

Krimi příběh moc neupoutal, ale Nesbo píše prostě perfektně, takže sem ji s chutí přečetla :-)

miman
30.05.2014 3 z 5

Pro mě o kousek zajímavější než Bat, ale slabší než Snowman, Police and Headhunters. Jo a těch švábů tam mohlo být více;-)
Za mě 3,5

Spark
24.05.2014 3 z 5

Sérii jsem začala číst od začátku, Netopýr mě příliš nenadchl. Švábi o něco lepší, ale ne o moc. Nedá se říct, že by mi děj vyrazil dech, chvílemi jsem se musela nutit, knihu číst, také mi přečtení trvalo celkem dlouho. Zatím se mi nechce moc pokračovat, ale až se to trochu odleží, tak si určitě přečtu další díl. Ale kdybych neustále nečetla, že další díly jsou lepší a skvělé, asi bych dále nečetla.

Modrina
14.05.2014 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší Nesbovka.

Karcoolka2210
20.04.2014 3 z 5

Ale hej, zasa celkom slušný príbeh z pera Jo Nesba. Harry Hole sa mi čím ďalej, tým viac pozdáva. Len neviem, že čím to je, že ženy v jeho blízkosti stále umierajú. Ale celkom zaujímavý prípad a thajské prostredie ho len okorenilo. AJ

kuřátko
19.04.2014 3 z 5

První kniha od tohoto autora nenadchla, ale ani výrazně nezklamala.

lucifrid
18.04.2014 3 z 5

Řekla bych, že to bylo slabší než první díl. Řekla bych, že trochu moc překombinovatelné (a to mám kombinování ráda) a v podstatě žádná normální postava. Jasně žádný člověk není normální, ale přišlo mi to už trochu moc. Nějak pořád nevím, co s tím. Nebylo to špatné (jen víc Harryho, jeho pocitů a minulosti), ale odvařená jsem z toho nebyla.

LenkaKa
18.04.2014 3 z 5

Tak nevím, nějak mě tahle kniha neuchvátila. Spasitel a Lovci hlav byly určitě lepší. Sněhulák byl už na mě moc morbidní. Dám si od Nesba raději chvíli pauzu.

DennisMoore
13.04.2014 4 z 5

Čtivější a přístupnější než těžkopádný Netopýr, jen vraha není až takový problém odhalit a příběh vůbec mi přišel o něco slabší než v předchozí knize. Harry Hole je ovšem bezkonkurenční postava a těším se, až se s ním zase setkám.

keselylenka
11.04.2014 1 z 5

Poprvé jsem Nesboa nedočetla. Nebavilo mě to, děj mě nenadchl. Snad to příště bude lepší.

crazyjuan
01.04.2014 4 z 5

Nesbo prostě psát umí, o tom žádná. Příběh zajímavý, byť dost podobný jako v Netopýrovi. Knížky od něj jsou dobrou volbou, ale stejně jako v Netopýrovi mi i tady prostě chyběl "sever".

cie
31.03.2014 4 z 5

Možná se mi to líbilo hlavně proto, že jsem byla v Thajsku a připomněla jsem si tamější atmosféru (hlavně popis místní dopravy :-D), ale strhávám jednu hvězdu za to, že příběh je nachlup stejný jako v prvním díle.

Dixinka
30.03.2014 3 z 5

Začátek knihy-dobrý, střed-nutné zlo, konec-exelentní. Ale stejně hodnotím knihu, jako zatím nejslabší dílo spisovatele.

mysiacik
26.03.2014 4 z 5

Niektorí tvrdia, že prvé knihy od Nesba nie sú tak dobré ako tie ďalšie, ale mne sa páčil aj Netopier a teraz aj Švábi. Fakt mi nevadí, že dejová línia nie je napätá od začiatku až do konca, dáva to knihe trochu literárnejší ráz.

mechulka
25.03.2014 5 z 5

Super kniha, krásný počteníčko do konce.

Alca007
23.03.2014 5 z 5

Opět krásná detektivka.
na konci hodně strhující, Harry mě baví čím dál tím víc.
Už mám za sebou Sněhuláka, Spasitele. začínám Levharta.

Roman04
12.03.2014 4 z 5

Hodně dobrá věc, od počátku jsem dumal o tom, kdo je vrah, ale autor opět překvapil. A nedal mi šanci.

beetlinka
07.03.2014 5 z 5

Super napínavá knížka, skoro do konce se mi nepodařilo odhalit vraha :-) po Sněhulákovi druhá nejlepší

anoti
04.03.2014 4 z 5

Další vydařený kousek . . .

DejnaDee
03.03.2014 4 z 5

Děj mě zase vtáhnul, škoda jen, že autora čtu napřeskáčku, přeci jen by bylo lepší číst jeho detektivky z této serie popořadě. V určitých slouvislostech, byť zanedbatelných na sebe navazují. Ale Harry Hole mě baví čím dál tím více.