Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463877/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-72h-463877.jpg 5 12730 12730

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

Medasek
14.08.2019 2 z 5

Harry, Hermiona a Ron mě zase přenesli do kouzelnického světa. Strhující, napínavý... příběh. Už se nemůžu dočkat toho co přinese další díl.

DancerJaneBooks
10.08.2019 5 z 5

(SPOILER) OBSAHUJE SPOILERY
Tohle je prostě mistrovské dílo.Jak?!Jak je někdo schopný vytvořit něco tak úžasného,až mi připadá,že ten svět doopravdy někde existuje?!Ty postavy,ten příběh,systém celého kouzelnického světa,kouzelní tvorové,Bradavice,Ministerstvo kouzel atd.Rowlingová je prostě génius a jde poznat,že to měla promyšlené už od začátku celé série.Jsem ještě zmatená z toho,co jsem teď dočetla,takže se omlouvám za to,že to možná půjde poznat na mém způsobu vyjadřování.Takže..ze začátku to bylo jako vždy-prázdniny u Dursleyových,ale neobyčejné bylo samozřejmě to,že se Voldemort vrátil a od toho se odvíjel většinový děj.Samozřejmě ale existovali i lidé jako Popletal,Percy nebo Umbridgeová,kteří tomu nevěřili nebo se tomu spíš báli věřit,za což jsem jim teda fakt měla chuť vlepit pár facek.Dursleyovi ale v tomhle díle byli trochu víc,než v předchozích dílech.Teď tam totiž byli ti mozkomorové.Vždycky jsem se snažila přesvědčit se,že přece Dursleyovi musí mít Harryho aspoň trošku rádi,ale v předchozích dílech jsem se nepřesvědčila.Ale v tomto díle jsem pocítila takový záblesk,když Petunie prostě řekla,že Harry musí zůstat,takže za to jsem byla celkem ráda,i když vím,že i tak ho moc v lásce nemají.Byla jsem stejně mnohem radši,když už byl od nich Harry pryč.Když teda byli v hlavním štábu Fénixova řádu,tak už se tam začala víc rozjíždět ta zápletka a už jsem zase byla mezi svými oblíbenými postavami a byl to skvělý pocit.Sirius,Lupin,Moody,Weasleyovi,Hermiona,všichni jsou prostě úžasní.Soucítila jsem s Harrym,když se musel potýkat s tou nevědomostí,jak netušil,co se děje a všichni to před ním tajili.A taky jsem pocítila trošku vztek proti Brumbálovi,ale na konci jsem zase všechno pochopila,když to zapadlo do sebe.Umridgeová je fakt pěkně odporná.Doufám,že už se v dalších dílech neobjeví.Vážně nesnáším redaktory Denního věštce,stejně jako v předchozím díle.A to už tam ani nebyla Rita Holoubková,aby se ona postarala o ty nepravdivé informace.Jsem strašně ráda,že i v tomto díle se objevil Dobby,protože je tak strašně roztomilý a hodný (třeba když Harrymu pomohl s Komnatou nejvyšší potřeby),že bych ho chtěla mít jako takového kamaráda :D.Taky mě pobavilo, ale trochu i dojalo,jak se pokusil Harryho namalovat a dát mu to jako dárek k Vánocům.Byla jsem strašně ráda za to,když Snape oznámil Harrymu,že ho bude učit Nitrobranu,protože ty scény s ním jsou prostě skvělé a je vtipné,jak někdy Harryho častuje nějakými poznámkami.Bylo mi Snapea ale fakt líto,když jsem zjistila,jaký na něho James a Sirius byl.Přitom úplně bezdůvodně.Takže celkem chápu, proč se k Harrymu takhle chová.Profesorka McGonagallová si mé sympatie získala v tomhle díle mnohem víc,než v předchozích,protože byla na stejné lodi,co se Umbridgeové týče a dávala to najevo.Třeba,když poradila Protivovi s lustrem :DLenka Láskorádová je hezky střelená,ale je fajn,hlavně na konci jsem si ji oblíbila.Brumbál je úžasná postava.Například když vzal vinu na sebe,jenom proto,aby Harryho nevyhodili.No ale to,co se dělo na posledních 119 stranách bylo prostě tak napínavé,promyšlené a úžasné..Hermiona vymyslela rychle a pohotově skvělý improvizovaný plán a Fred a Goerge to všechno skvěle zařídili..a jejich legendární odchod byl perfektní.Umbridgeová si zasloužila to,co jí provedlo stádo kentaurů,ale zasloužila si toho ještě mnohem víc.Jenže potom jsem si říkala,jaká to byla chyba s tím,co se Harry rozhodl udělat a fakt jsem netušila,že to může takhle dopadnout.Hermiona sice říkala o téhle teorii,ale říkala jsem si,že to tak nemůže být a věřila jsem Harryho teorii.Siriuse mi je fakt strašně moc líto.Měla jsem slzy v očích a v momentech,kdy na něj Harry vzpomínal ještě víc.Smrtijedy a Voldemorta nesnáším,což je asi netřeba dodávat.Hagrid je pořád super,ale fakt jsem si říkala,že se musel zbláznit,když přivedl Drápa,ale koneckonců nebyl Dráp vůbec takový,jako jiní obři a Hermy a Harrga dokázal poznat :D Cho jsem moc ráda neměla a doufám,že už se v ostatních dílech mockrát neobjeví.Kapitola,kde Brumbál Harrymu všechno vysvětlil a kde to všechno začalo dávat smysl,je jedna z nejlepších částí z téhle knihy.Vždycky jsem si říkala,proč chtěl Voldemort zabít právě Harryho a teď už to konečně vím.
Tahle série je podle mě prostě jedno z těch největších a nejlepších literárnich děl,co kdy někdo napsal.Podívám se na film,ale teď už si nebudu dávat žádné naděje,protože vím, že předchozí čtyři filmy byly strašně odbyté.Ale i tak se na něho celkem těším,protože ty rekvizity a všechno ostatní,celá ta atmosféra toho filmu,je super,ale vím jistě,že knize se to nikdy nevyrovná.Moc se těším na další díl,ale zároveň se taky bojím toho,že už jenom dva díly a potom to celé vlastně jako kdyby "skončí",protože i když si to budu moct přečíst podruhé,tak už to asi nebude ten stejný zážitek jako napoprvé.
Miluju to!

Filmu dávám 4/5.Líbil se mi o něco víc,než ten předchozí,ale i přesto mám k němu plno připomínek.Na začátku byly trochu nesrovnalosti s tím,že od těch mozkomorů neměli s Dudleyem nikam utéct,ale měli zůstat normálně na místě.Potom tam bylo hodně vynechaných částí,když někteří členové Fénixova řádu přišli za Harrym a navíc mezi nimi měl být Lupin a nebyl.Fotku původních členů Fénixova řádu měl Harrymu ukázat Moody,ne Sirius.A to,že jsou Hermiona s Ronem prefekti,tam vůbec nebylo.Ve filmu bylo řečeno,že testrály vidí jenom Lenka a Harry,ale Neville je měl přece taky vidět.Dobby tam opět vůbec nebyl,achjo.Přitom on jim měl poradit s tou Komnatou.Byl tam aspoň Krátura,ten se ale Dobbymu nikdy nevyrovná.A taky je měl Dobby varovat před tím,že Umbridgeová ví o Brumbálově armádě a Marietta jí měla žalovat a místo toho se Umbridgeová o Brumbálově armádě dozvěděla nějak záhadně sama.Ron s nimi neměl jít s Hagridem za Drápem,protože v tu dobu měl hrát Famfrpál,který se v tomto filmu ani nehrál.A tu věštbu mu měl přece prozradit Brumbál,neměl ji slyšet sám.Prostě samé takové nesrovnalosti,co mě naštvaly.Mohli si na tom dát více záležet.Ale i přesto jsem si ten film užila.

divoska1975
07.08.2019 5 z 5

Další úžasné čtení, které nastokrát předčí film. Filmy jsou krásné pro představivost jak to v Bradavicích vypadá, škoda že tam chybí spoustu věcí z knížek. Krásně to napsala " veamertl" ve své poslední větě v hodnocení, mám stejný pocit!

Pedruska01
03.08.2019 5 z 5

Po dlouhé době jsem opět naskočila na bradavický Expres a vydala se vzhůru za dobrodružstvím společně s mými několika známými - Harrym, Ronem a Hermionou. U tohohle dílu se mi stalo to, co u čtvrtého - začala jsem ho a po nějaké dvousté stránce jsem tu knihu prostě zaklapla. A nemám páru proč. Možná mě děsila ta tloušťka knihy anebo jsem v tu dobu prostě neměla náladu? Netuším. A to bylo někdy snad před třemi lety. Nyní jsem potřebovala změnu a taky jsem se styděla, že HP nemám stále dočteného, a tak jsem se na něj vrhla.
Jak rychle to začalo, tak rychle to skončilo - ani jsem nikterak nepocítila skoro 800 stránek.
Pro mě bylo hrozně fajn, že jsem si filmové zpracování nijak nevybavovala (protože jsem ho viděla opravdu jen párkrát oproti třeba prvnímu dílu a taky proto, že už to je několik let, co jsem naposledy film Fénixův řád viděla), a tak jsem si ohromně užívala vše, co bylo v knize napsané a vykreslené. Tolik věcí, tolik detailů, které rozhodně film mít nemůže.
Bála jsem se, že pátý díl bude jen samá taková "politika" - pomalý přechod k válce, že to, co bylo v dílech předchozích - nějaké to hlavní a velké dobrodružství - prostě nebude. Omyl. Našlo se tam toho dost.
Čtení jsem si báječně užila, vyvolalo to ve mě tolik emocí, stránky mi mizely pod rukama a měla jsem obtíže knihu odložit. Hrozně mě to bavilo. V tu danou chvíli mi další příběh o Harry Potterovi neuvěřitelně sedl. Tahle série je snad nadčasová - nezáleží na věku čtenáře, prostě ho to chytne a nepustí. Rozhodně se těším na další výpravu do Bradavic. :)

janka3232
02.08.2019 5 z 5

Skvělé čtení, M I L U J U !!!!

Hobo
13.07.2019 5 z 5

Autorka sleduje správně svou linii - Harry stárne a v tomto díle se chová jako dokonalý puberťák.

kuruteku
11.07.2019 4 z 5

Temné a smutné, když se rozloučíme se Siriusem Blackem. Dokonale popsaná byrokratická Umbridgeová, na táboře jsme si jí letos užili a dalo práci jednak odpor dětí vtěsnat do Brumbálovy armády a tu pak zdárně načasovat. Ale povedlo se.

denisa7400
07.07.2019 5 z 5

Můj oblíbený díl

any37
02.07.2019 5 z 5

Jak jinak to nazvat než DOKONALOST - ten svět, ty příběhy, každý dopodrobna promyšlený detail.
Upřímně mě ale Harry hodně štval, hlavně ze začátku. Jako jo, prožil toho hodně a musí mít vztek, že mu nikdo nevěří, ale tohle bylo moc i na mě.

l.e.d
01.07.2019 5 z 5

Harry roste a díl je zase temnější než ty předchozí. Pro mě to je ve vzpomínkách se třetím dílem top z celé série.
Uvidíme co napíšu až si celou sérii připomenu.

veamertl
29.06.2019 4 z 5

Četla jsem už dávno, je to Harry, k tomu asi netřeba říkat víc. Jakože když ji miluješ, není co řešit:) Ale tady si pamatuju, že jedno jsem přeci jen řešila, je to dloooouhé. Čte se to dobře, pan Galbraith prostě umí:) Ale některé pasáže byly podle mě zbytečné, kdyby se vynechaly, nestalo by se lautr nic. No ale stejně, když ten jejich zpropadenej červenej vlak zase skončil u mudlů na nádraží a já dočetla poslední řádky, cítila jsem se chvíli, jako by mi někdo vzal nejlepšího kámoše:)

Gindolfin
25.06.2019 3 z 5

Tak jsem si to po letech znovu přečetl. A musím říct, že Harryho v tomhle díle ukrutně nesnáším. Chová se jako spratek, sobec a nevím co ještě. Ale asi je to normální k jeho věku, mám doma taky 15 letého puberťáka, každý nemůže být jako Hermiona:-)
Oproti filmu je zde spousta úžasných odboček.

FilDaV
17.06.2019 5 z 5

Nejspíše nejtajuplnější a nejnapínávější díl Harryho, kdy začíná sílit moc Zla (=Voldemorta a Smrtijedů) a přijede otravná Umbridgeová, Ministerstvo čar a kouzel je zmanipulované a Hrry zakládá "Brumbálovu armádu". Ve filmech je to asi nejlepší díl, ale v knihách bychom těžko mohli nějaký označit za "nejlepší", když jsou všechny dokonalé... Konec na samotnémministerstvu je opravdu nezapomenutelný!

malazluta
13.06.2019 4 z 5

K celé sérii o Harry Potterovi jsem přistupovala opatrně. Z počátku mě hodně odrazoval ten mediální rozruch kolem knih této autorky. Celou serii od začátku až do konce jsem si přečetla poměrně nedávno a musím dodat, že jsem ji zvládla jedním dechem. J.K.Rowlingová má opravdu talent a úžasnou fantazii, stvořila příběh, který je jedinečný, napínavý a nejde se od něj odtrhnout.

Edona
13.06.2019 5 z 5

Pátý díl se posouvá mnohem dál, než díly předchozí. Ukazuje nám mnohem více tajemství, které je protkáno okolo Harryho a Voldemorta. Zároveň je to asi nejvtipnější kniha z celé série. Nechybí tady spousta vtipných momentů, např. vyhlášky profesorky Umbridgeové či útěk po Weasleyovsku.

sd1992
07.06.2019 5 z 5

Byla jsem poměrně překvapená jak moc se tento díl liší od filmu. Vážně člověk pochopí spoustu věcí, až když si přečte knihy... :-)

Cleo De Nile
06.06.2019

Spolu s Vězněm Azkabanu je to můj nejoblíbenější díl z celé série. Tady už opravdu začíná přituhovat, už to není takové dětské a nevinné - jak by mohlo, když nám Harry, poznamený hrůzným zážitkem, kdy musel sledovat Cedrikovu smrt, dospívá. V kouzelnickém světě nastávají krušné časy, a Harry ani jeho přátelé to nemají jednoduché. Ne každý věří, že se Voldemort vrátil.
Moc se mi líbily všechny scény s Brumbálovou armádou, a na konci jsem si poplakala.

Mamosvain
03.06.2019 5 z 5

Fénixův řád je ze všech sedmi dílů asi ten nejméně podobný filmu. Což bylo docela zajímavé překvapení. Tomu odpovídá i fakt, že přečíst pátý díl Harryho Pottera, který je snad i ten nejdelší, mi netrvalo ani jeden den!

PhoebePollard
29.05.2019 3 z 5

Dost dlouhá a trochu rozvlášná kniha. Přesto skvělé a vysvětlilo mi to několik nejasností z předchozích dílů. Na druhou stranu, mnoho nových otázek naopak povstalo ze záhrobí, aby mě mohlo strašit v nočních můrách. Kdo do háje vytváří ty koule s většbami?!?

micaP
28.05.2019 5 z 5

Pro mě jeden z nejoblíbenějších dílů. I když je to nejdelší kniha, vůbec se u ní člověk nenudí. Je od začátku do konce plná napětí i u těch všedních dní mladých kouzelníků a čtenáři se tu konečně dozvídají víc o minulosti HP.