Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480490/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-iBZ-480490.jpg 5 12840 12840

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix, 2003

Mixxa
23.02.2016 odpad!

Knížka neuvěřitelná bichle a poté se ukázalo že i zbytečná. Když jsem byla v půlce, tak místo aby se tam už něco dělo, tak se Harry po pěti letech v Bradavicích diví, že tam mají živé obrazy na stěnách v hradu. -_- Tímto jsem ji ani nedočetla, protože prostě do té půlky knihy se nic nedělo a nic nenasvědčovalo tomu, že se tam něco dít začne.
Nechápu, proč je tato knížka tak populární, když jsem se později do toho čtení vysloveně musela nutit. Knížka se má číst sama a ne abych se koukala kolik stran už zbývá! A proto i přes velké hodnocení ostatních mi nezbývá nic jiného, než dát odpad!!!

simona5r
14.02.2016 3 z 5

Zatím nejslabší díl. Zbytečně zdlouhavé popisy, místy velmi nudné.

Liliana2006
08.02.2016 5 z 5

hezké moc dobrá autorka miluji knížky od Joanne Kathleen Rowling

tynka65
26.01.2016 5 z 5

K celé sérii jsem se dostala až teď ve svých 22 letech a hltám jeden díl za druhým, a nejvíce mě baví doplňování mezer, které ve mne zůstaly po shlédnutí filmů. Těším se na další díl ;)
P.S. Trucující Umbridgeová na ošetřovně, pro mne byla naprostou perličkou k závěru knihy :D

ayra
20.01.2016 5 z 5

Nejlepší kniha série!!!
. Opravdu fantastická

pejty
19.01.2016 5 z 5

Podle mě nejlepší díl série, který jsem si hned oblíbil. Umbridgová pro mě byla absolutně ta nejlepší nová postava, kterou jsem hned od začátku nenáviděl, ale bylo to právě díky ní a její povaze, proč tento díl je pro mě ten nejlepší. Všechny ty její zákazy a nařízení, studenti co se před ní skrývali a vedli tajné schůzky a kluby, to bylo něco, co mě nesmírně zaujalo a já se po celou dobu čtení dokonale bavil. A opět musím vyzdvihnout závěr, který byl neskutečně napínavý a strhující.

sosna
18.01.2016 5 z 5

My s dcerou Harryho milujeme.
A tenhle díl s Umbridgovou je prostě top!

vandalindakova
17.01.2016 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl celé série. Přijde mi, že je nejvíc ze všech zaměřený na Bradavice. Zbožňuju Freda a George, kteří tam vymyslí nejednu lumpárnu proti té ropuše Umbridgeové. :D

Terezkaa69
09.01.2016 5 z 5

Napíšu k tomu jen jedno: Nesnáším tu růžovou mrchu!:D

Benjiki
01.01.2016 5 z 5

Odjakživa můj nejoblíbenější díl. Tlustý, plný politických machinací, nejlepšího záporáka Ámbridžové - byrokracie! Vláda! Cenzura! -, nespravedlnosti a nejlepšejší lady celé série - Lenka Láskorádová na scénu! Harry samotný je dost otravný, ale já to beru tak že konečně to není chlapec bez chyb. Jen za neustálou nedůvěru vůči Severusovi bych mu dal facku, za ubrečenost taky. Zhroucení iluzí o dokonalém Jamesovi je super!

Anoell
31.12.2015 5 z 5

Tak tenhle díl byl pro mě zatím asi nejlepší, což dokazuje už jen to, že jsem to četla až do tří do rána. Ta dětinskost se vytratila snad už úplně, nic mi v čtení nepřekáží... A filmy mi kniha zatím také nezošklivila. Jsem spokojená. Jen snad to Harryho chování... To bylo samé já, já, já. Být Hermionou, jen bych před ním vyděšeně neustupovala a nemírnila své výroky, ale jednu mu vrazila, aby se vzpamatoval. :D (P.S.: Strýc Vernon je sice příšerná postava, některé jeho hlášky mě ovšem opravdu dostaly. P.P.S.: Oproti Umbridgeové se Voldemort zdá být téměř k pomilování.)

Denisa_a
27.12.2015

Jsem velice zklamaná z toho, že jsem nejdříve viděla všechny filmy a až potom četla knihy. Když jsem viděla filmy, byla jsem z nich unešená... Když jsem ale potom začínala číst knihy, vůbec jsem nechápala, jak se mi mohl film líbit... Kniha je prostě kniha a krásný příběh Harryho a jeho přátel to opět dosvědčuje :)

magda.sabela
13.12.2015 5 z 5

Trochu horší díl, než předchozí, ale myslím, že konec byl velice dobře napsaný. Trochu přehnaná reakce Harryho u Brumbála v pracovně. Jinak klobouk dolů.

Arya25
07.12.2015 5 z 5

Byla to moc skvělá knížka o přátelství i nepřátelství!

Slávka 1970
30.11.2015 5 z 5

Moc pěkné, paní Rowling toto prostě umí :-)

angloumene
25.11.2015 4 z 5

Pátý díl pro mě představoval určitý zlom v kvalitě. Možná to bylo tím, že jsem už trochu dorostla a i když byl Harry vlastně stejně starý jako já, už se nedokázal rovnat s dalšími světovými klasikami, které se mi v té době dostaly do ruky. Atmosféře temna prostě něco chybí a navíc mě neskutečně otravovalo neustále fňukání hlavní postavy. Na druhou stranu i tato knížka nabízí typické kouzlo kouzelnického světa a vyniká svojí čtivostí.

spojka
15.11.2015 5 z 5

Pátý díl je (společně s šestým a sedmým:) můj nejoblíbenější z celé řady.

Poprvé jsem tuto knihu četla kdysi (asi v roce 2004 nebo 2005) o parných letních prázdninách.
Přečteno za jeden den, kdy jsem četla až do rána, páč od knihy se nedá odtrhnout, hltám každou stránku, navíc v překladu Pavla Medka je kniha až moc dokonalá. A tak jak má někdo oblíbené knihy, které čte rád v létě/v zimě, já mám HP 5, kterého čtu ráda v létě, možná také díky samotné první kapitole.

Když jsem tedy knihu poprvé četla (na druhém stupni), dokázala jsem se přesně vcítit do oněch rozbouřených emocí, kterými je kniha nabitá. Smrt jedné z důležitých postav na konci mě zasáhla, dodnes jsem z ní nešťastná a Harryho následné vyrovnávání se s touto zdrcující skutečností (plus HP 6, AB) je velmi výstižné. Odbor záhad a paralelu se závojem považuju za jednu z nejlepších linek v celé sérii. Stejně tak NKÚ a přípravy na ně - to byla moje inspirace na zkoušky:D

Úžasný děj, úžasné postavy, úžastný celý svět, úžasný překlad, úžasné vyprávění... pch...
(Nemluvím jen o tomto dílu.)

Zkrátka a dobře knihy o HP budou mít navždy místo v mém srdci.

martinolie_S
15.11.2015 5 z 5

Skvělé! Chtěla jsem, aby to nikdy neskončilo.

Felsenberg
01.11.2015 3 z 5

Dlouhé, nudné, pořád to samé dokola, ženské. Harry a jeho partička neustále něco rozebírají jako hejno samiček :-)

Lenka-knihy
27.09.2015 5 z 5

Sice mi přijde tento díl ze všech potterů nejslabší, ale určitě si ho přečtu víckrát! Super knížky!