Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501770/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-j7z-501770.jpg 5 12831 12831

Harry Potter série

Sdílíte s Pánem zla jeho myšlenky a pocity. Podle ředitele není vhodné, aby tomu tak bylo i nadále. Chce, abych vás naučil, jak před Pánem zla svou mysl uzavřít. Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix, 2003

Evisis
08.02.2017 5 z 5

Kniha mě velmi rychle vtáhla do děje, občas jsem se smála, párkrát si pobrečela, ale celkově jsem s knihou velmi spokojená. Sice se v ní občas našly nudnější pasáže, ale myslím, že to Rowlingová napravila zbytkem příběhu.

Smardik17
02.02.2017 5 z 5

Musím to napsat po Weasleyovsku :-D
Moc jsem se u této knihy nasmál více jak u ostatních a to díky dvojčatům Weasleyovích. Harryho jsem měl chuť několikrát proplesknout, za jeho děsivé chování,ale musím Autorce smeknout, že dokáže hlavního hrdinu ukázat nejen v dobrém světle. Sice byl Harry celou knihu nas**ný, ale kterej buberťák (po mudlovsku: mladistvý delikvent) není :-D.

Fantastické dílo, ale Ohnivý pohár u mě zatím vede.

Juri81
31.01.2017 3 z 5

Nevyrovnaná kniha s nevyrovnaným příběhem. Napětí střídá nuda, nudu střídá spád, spád střídá nuda, nudu střídá napětí. Jako by se Rowlingová vždy vypsala na pár stranách a další proložila nudným a ničím neříkajícím dějem ze školního roku a hledala další inspiraci pro pokračování.

brzda.
26.01.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha z celé série.

hellena1523
21.01.2017 5 z 5

Podle mě nejlepší díl, pokud jde o zpracování postavy Harryho. Skvělé!!! Děkuji Rowlingové za Umbridgeovou, protože se pro mne stala ekvivalentem lidí, které člověk nechce! Trochu mi zlomila vaz pokud jde o postavu Popletala...A kvůli Siriusovi...Když o tom tak přemýšlím, ta kniha mě emocionálně zničila! Je skvělá!

DUNIKO
15.01.2017 5 z 5

MOOOOC PĚKNÉ.

ivca3710
13.01.2017 5 z 5

Bombová kniha! I přesto, že jsem posledních 50 stránek přeskakovala, protože mě to nebavilo, tak dávám knize 5 hvězdiček. Je to tu zase: Štve mě, že některé důležité scény byly upraveny, nebo ve filmu vůbec nebyly. Hhhh.. Vím, že nemůžou udělat 5 hodinovej film, ale nějakej základ by tam moh bejt, ne? (Už mluvím jak Hagrd hahaha :D) Knihu jsem četla od 29.12. - 13.1. Ano, skoro 2 týdny jsem to četla. Kdyby nebyla škola a učení, tak to mám přečtené do týdne :D.. Teď se asi vrhnu na čtení Roztomilé malé lhářky 2 :).

tatafa
06.01.2017 5 z 5

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

amaenium
04.01.2017 5 z 5

Řekla bych, že zatím nejlepší a nejpropracovanější díl Harryho Pottera. Měla jsem strach, že kniha obsahující tolik stránek bude třeba zbytečně zdlouhavá a bude popisovat titěrnosti, opak byl pravdou a vše bylo důležité a knihu jsem měla problém odložit.

natkaf
03.01.2017 5 z 5

Jako vždy super!! Strhující děj od začátku do konce, nečekané zvraty, věrohodně napsané charaktery a hlavně konec, při kterém to s city jen mlátí. Líbí se mi ta temnost a jakási dospěláckost na celém příběhu, že už to není jen pohádka pro děti, ale začíná se z toho stávat něco závažnějšího. Moc doporučuju a já se schutí vrhám do dalšího dobrodružství.

čtenářka4
26.12.2016 5 z 5

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

monulam
19.12.2016 4 z 5

velmi pěkná kniha na dlouhé večery.

hana4834
08.12.2016 4 z 5

skvělí díl doporučuji

whiolet
01.12.2016 5 z 5

Nemohu říct zda to byl slabší díl či ne, jelikož každá kniha pro mě byla zážitek

exitus
30.11.2016 4 z 5

Asi nejslabší Potterovka (spolu s dvojkou), jako celek to občas drhne a je to opravdu zbytečně dlouhé, nicméně při opakovaném čtení je to mnohem lepší než poprvé - hlavně díky tomu, že spoustu informací už známe a je skvělé sledovat, jak to Rowlingové pěkně zapadá. Pořád je to ale nadprůměr, Dolores je báječně hnusná a McGonaggalová dokazuje, že nejen Brumbál má styl.

Navíc tento díl obsahuje jedny z nejsilnějších momentů z celé ságy, ať už emotivní (návštěva u Munga, Snapeova vzpomínka, Sirius) nebo nesmírně vtipné (anarchie ve škole, Brumbálův fuck off ministerstvu). Sečteno a podtrženo - občas to dá práci se tím prokousat, nicméně pro celou ságu velmi důležitý díl.

VeronikaZ
18.11.2016 5 z 5

Tedy chápu nenávist k Dolores... Ale mně ze všech nejvíc pil krev James Potter. Pár facek by potřeboval.

Arya26
11.11.2016 5 z 5

Fénixův řád, nebyl podle mě zrovna ten nejlepší díl Harryho Pottera, který bych si ihned představila. Harry mi chvílemi hrál na nervy, ale chápu, že za to vlastně ani nemohl. V tomto díle začal příběh strmě nabírat temný nádech. Přišla jsem o hromadu věcí, které jsem na Bradavicích milovala. Přesto nejde knihu hodnotit jinak než 5. Je ale velice pozoruhodné, jak zpočátku jednoduchý příběh o malém klukovi nabírá na hloubce a rozměrech a nenápadně se čtenáři vryje do kůže, aniž by si toho všiml. Nevím co budu dělat až Harry Pottera dočtu.

danny_21
23.10.2016 3 z 5

Páté lapálie mladého mága mě docela zklamaly především svou délkou a taky příběhem, ve kterém se toho opravdu moc nestane a musím říct, že jsem už místy otráveně otáčel stránky s pocitem doufání v lepší zítřky. No nicméně pomalu budeme finišovat - uvidíme co nám připraví předfinálový díl - 70 %

oasismanik
16.10.2016 5 z 5

Moja druhá najobľúbenejšia Potterovka, tá kniha bola vtedy väčšia ako ja :)

eva4036
06.10.2016 5 z 5

Oproti předešlým dílům mi tento připadá víc temnější a ráda se k němu vracím. Když jsem ho četla poprvé vnímala jsem spoustu věcí jinak a knížka se mi moc nelíbila, ale čím je člověk starší tím víc věcí chápe a i když tento díl už není jako pohádka, tak v něm určité kouzlo je.