Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239440/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-Cda-239440.jpeg 5 13186 13186

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire, 2000

petamonca
06.06.2013 5 z 5

Mohu jen doporučit. I když, ať už knížka, tak filmové zpracování, jsou čím dál více drsná. A ten závěr...scéna na hřbitově, při ní by se i dospělý pomalu bál. A smrt Cedrica...škoda ho. A knížka nám pěkně tloustne...stále více stránek. A tím přibývá i podrobný popis všech scén, a to k mé velké spokojenosti.

kazecha
31.05.2013 4 z 5

Harry je prostě Harry!!! V knize už je cítit - že se zlo vynořuje a situace začíná houstnout. Jsem zvědavá na další díly.

RosMeggie
12.05.2013 5 z 5

Super, turnaj tří vlastně čtyř kouzelníků, jen škoda že Cedric umřel...

Esko*
29.04.2013 5 z 5

Moc dobrá kniha, Rowlingová opět nezklamala... turnaj tří kouzelníků byl opravdu skvělý. Zajímalo by mě, kde všechny ty nápady bere :D

klingi
27.04.2013 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem jako první viděl film, docela jsem vše srovnával. :-) A bylo vážně co! :-) To co mi ve filmu nebylo jasné, mi bylo v knize vysvětleno a samozřejmě mírně upraveno. :-)))

hrubik
27.04.2013 4 z 5

Celá série Harryho Pottera se mi velmi líbila.

Misan1993
26.04.2013 5 z 5

Skvělá práce paní Rowlingové, prostě skvělá kniha jako všechny ostatní od ní.

Kimmie
16.04.2013 2 z 5

Přiznám se, že z celé řady Harryho Pottera jsem se dostala pouze sem. Asi jsem výjimka, ale tyto příběhy mě téměř vůbec nezaujali. Sice je to dobrý nápad, i zpracování je dobré, ale bohužel mi to přišlo příliš prkenné a nudné.

Pemca
11.04.2013 5 z 5

turnaj tří kouzelníků a příchod studentů z Kruvalu a Krásnohůlek skvělí :)

mautina7
08.04.2013 4 z 5

Tento díl patří k mým méně oblíbeným z celé série a vlastně ani nevím proč. Líbila se mi především scéna, když Harry zjistil, co má dělat se zlatým vejcem a také (jako v každém díle) vánoční kapitola.

tatruszka
06.04.2013 5 z 5

Tento díl najednou skočil, oproti předešlým dílům, do akce a napětí. Úplně si pamatuju, jak už jsem večer musela jít spát, ale já se absolutně nemohla odtrhnout od děje, knihu jsem četla v noci pod peřinou za svitu budíku. Poprvé přímá smrt kletbou hned na začátku, smrtijedi na mistrovství světa a potom soutěž tří kouzelníků, tenhle díl měl všechno hned najednou v jedné knize, bylo to super. O kapitolo na hřbitově se mi ještě týden zdálo.

Jamal
31.03.2013 5 z 5

Super knížka.Oproti filmu určitě vhodná i pro děti.Film mi už přišel trochu strašidelný a přehnaný.V knize jsou i hrozné scény popsány normálním pro děti vhodným způsobem.

Beatris
27.03.2013 5 z 5

A je to tu! Konečně přímá konfrontace se znovu ztělesněným Voldemortem - ta scéna na hřbitově je jednou z nejlepších celé série - jak v knize tak i ve filmu. Od trojky se všechny díly postupně prohlubují a ztemňují a přiostřují. A až v tomhle díle si člověk najednou uvědomí, že kouzelníci vlastně nežijí jen ve Velké Británii, ale všude po světě a to dává celému příběhu jakousi jinou dimenzi. Jen mi trochu chyběly famfrpálové zápasy a komentování Lee Jordana. :)) + úžasný vedlejší příběh - spožús, který vyvolal spoustu skvělých situací

Zlá-Ňufie
21.03.2013 3 z 5

Možná až moc děje. Né zrovna můj oblíbený díl, ale i tak.. Je to Potter..

Daxie L. Jesus
20.03.2013 4 z 5

Mozkové sacharidy mi posílil i tento Zmrzlinový Pohár. Není to nejlepší Šplotrovina od Harríka, ale furt lepší než Princezna z Dvou Rodů.

Wichita
19.03.2013 5 z 5

Myslím, že první tři díly byly pouze nahodilé. Od Ohnivého poháru začíná ucelený příběh, který někam spěje a pokračuje. Poprvé, kdy mi došlo, že Cedric Diggory nebude poslední oběť Pána zla.

kattyV
08.03.2013 4 z 5

Zlo nabírá na síle a konce už ne vždy jsou dobré.

orangerose
05.03.2013 5 z 5

líbí se mi, film i knížka má v sobě hodně akce, draci a vodní lidé byly dobrým zpestřením téhle knížky u pokračování :)

b7a7r7u7s7k7a
24.02.2013

Příběh, ve kterém začíná Harry dospívat, a kniha se tak mění z jasně dětské literatury do literatury pro mládež, a příběh začíná mít rychlý spád. Byla to pro mě velká změna, ale přesto je to můj druhý nejoblibenější díl....

Petruše90
08.02.2013 5 z 5