Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373547/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-Fjg-373547.jpg 5 13186 13186

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire, 2000

Viky007
26.01.2016 5 z 5

Líbí se mi, jak nám hlavní hrdinové postupně dospívají. Už to prostě nejsou malé děti, což kolikrát vyústí v neskutečně vtipné momenty :-). Také si užívám kouzelnickou školu - Ron a Harry jsou neuvěřitelní prokrastinátoři :-D. A samozřejmě je tu pak ještě samotný turnaj a Voldemort. Prostě dokonalost sama!

pejty
19.01.2016 5 z 5

Tak u této knihy jsem začal konečně tuto sérii milovat. Parádní Turnaj čtyř kouzelníků přinesl výborný napínavý a akční příběh plný kouzel. Navíc i postavy začínají tady být mnohem komplexnější a vyzrálejší. A ten závěr?? WOW ten stál fakt za to.

Exit-50
11.01.2016 5 z 5

Tak ta byla zatím nejlepší. Skvělé.

Benjiki
01.01.2016 4 z 5

Hodně lidí tvrdí, že začátek knihy je nudný. Pro mě nikoliv. Krásně totiž ukazuje situaci ve společnosti kouzelníků a tím celá série konečně dospívá a nabírá logičtější obrysy. Chuligáni na turnaji mluví za všechno, kdo by v tom neviděl nácky a jejich bordrlaření na fotbale? Když nastanou scény s ohnivým pohárem, začne to utíkat rychleji a rychleji, Moody je fajnovej a celý ten zmatek na Ministerstvu... Plus první použití myslánky, soud a tlak na kouzelnickou vládu.. Tohle konečně hází první dva díly do zapomění a to je fajn. 7/10

kotasbk
31.12.2015 5 z 5

Nemám slov.

Denisa_a
27.12.2015

Jsem velice zklamaná z toho, že jsem nejdříve viděla všechny filmy a až potom četla knihy. Když jsem viděla filmy, byla jsem z nich unešená... Když jsem ale potom začínala číst knihy, vůbec jsem nechápala, jak se mi mohl film líbit... Kniha je prostě kniha a krásný příběh Harryho a jeho přátel to opět dosvědčuje :)

tynka65
20.12.2015 5 z 5

Čím dále v sérii pokračuji, tím jsou knihy obsáhlejší, ale já je mám kupodivu přečtené díl od dílu rychleji. Těším se na další díl.

Chaos
14.12.2015 5 z 5

10 z 10 , tu opět není co vytknout.
Ten kdo se podíval na film a až poté přečetl knihu,tak jako já,si mohl vše krásně představit a vůbec nevadilo,že film byl trochu jiný.

angloumene
25.11.2015 5 z 5

Ohnivý pohár je mým nejoblíbenějším dílem z celé série. Harry již musí čelit realitě světa dospěláků s čímž je spojeno i pojetí celé knihy. Hodně mě bavilo, že i když Harry nadále zůstává nejdůležitější postavou, spoustu prostoru dostávají i další.

Anoell
12.11.2015 4 z 5

Tento díl, co se filmů týče, patří k mým nejoblíbenějším a ani kniha mě nezklamala. Naopak velmi překvapila. Jistě, dokud se hlavní hrdinové nedostali do Bradavic, přišlo mi to hrozně nudné a podobalo se to předchozím dílům, ale pak to konečně začalo být... Opravdu něco. Na čtení jsem se vždycky hrozně těšila a od knihy mě neodlákal ani fakt, že bych se vážně měla jít raději učit... Dozvěděla jsem se spoustu věcí, které ve filmu nebyly, a celkově si to prostě užila. Myslím, že to není třeba rozvádět. Tři předešlé knihy jsem spíše kritizovala a zde se to obrátilo a tuhle čtvrtou hlavně chválím, takže už jen doufám, že to tak zůstane i nadále. :)
Btw. ten uspávací lektvar chci!

Arya25
19.10.2015 5 z 5

Knihiha byla báječná, já musím říct že tloušťky se tedy zrovna nelekám. (,,Alespoň to budu číst déle" si vždy řeknu). Já se totiž vždycky vrhnu na nějakou knihu a přečtu jí třeba do čtrnácti dnů, třeba tuhle knihu jsem četla asi 2 týdny! :-)

Pedruska01
03.10.2015 5 z 5

Již jednou, před mnoha lety jsem se vrhla na 4. díl HP, jenže, těžko říct, možná mě právě vyděsila ta tloušťka knihy a já jí nepochopitelně zabouchla a šáteček. (Blázen!) Takže, tohle je pro mě knižní premiéra a já jsem jen ráda, že tentokrát jsem se zastrašit nenechala! :)
Výborně se to četlo, zase jsem se podívala do Bradavic a nenalezla jsem místo, kde bych se nudila. Celkem dost mě bavili i chvíle rozepří mezi Hermionou a Ronem (vánoční ples). Samozřejmě, představovala jsem si obrazy z filmu, což na jednu stranu není špatné, jelikož jistá představa už existuje, ale na druhou, ten děj člověk zná. Však musím přiznat, že v tomhle díle mě to snad tolika neovlivňovalo, jelikož jsem se každou další stránkou dozvídala mnohem víc, než jsem mohla spatřit ve filmové podobě.
Až v několika posledních kapitolách jsem si uvědomila, že těmi událostmi, už další rok nebude takový (obdobný), jak ho známe.
Válka započala.
Je zbytečné dodávat doporučení - tenhle příběh by měl znát každý mudla! :)

Lenka-knihy
27.09.2015 5 z 5

Odrazovalo mě to, jak je kniha celkem tlustá. Potom ale když jsem se do ní začetla tak opravdu úžasné! U dalšího dílu opět 5* hodnocení!

vevera6
13.09.2015 4 z 5

Jak tady psalo už spoustu lidí, tak i mně přijde tenhle díl takový temný. Ani se mi ho moc nechtělo číst, protože ho ve filmové formě nemám ráda, ale přečetla jsem ho a jsem hodně spokojená. :)

Felsenberg
07.09.2015 3 z 5

Pro mě slabší a světlejší než třetí díl. Ale není to zlé a nenápadité.

DennisMoore
06.09.2015 5 z 5

Další postavy, další příběhy, další senzační kniha, kterou je nejlepší začít číst hned po Vězni z Azkabanu. Proč? Protože ten svět si to zkrátka zaslouží. A vy taky.

Thrawn89
03.09.2015 5 z 5

Po tomto dílu jsem se do HP opravdu zažral. Předchozí díly oukej, ale až tady jsem se stal opravdovým fanouškem. A Voldemortovo vzmrtvýchvstání bylo třešničkou na dortu ;-)

ivca0956
01.09.2015 5 z 5

Kniha mě moc bavila, už jsem ji četla poněkolikáté a stejně se od ní nemůžu odthnout.

juli2
01.09.2015 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série. I filmové zpracování je z celé série nejlepší. Knihu jsem četla už několikrát a rozhodně ji plánuji opět přečíst. Doporučuji na 100%.

valda
25.08.2015 5 z 5

V první části se Harry vydává podívat na mistrovství světa ve famfrpálu. Potom se zúčastní Turnaje tří kouzelnických škol o Ohnivý pohár. Vše se vyostřuje po tom, co se objeví Smrtijedi. Co skrývá nový učitel obrany proti temné magii Alastor "Pošuk" Moody? Kdo vyhraje Ohnivý pohár? Viktor Krum z drsného Kruvalu, Harry, Cedrik, nebo Fleur Delacour z Krásnohůlek?
Rowling má pořád laťku postavenou hodně vysoko, ale tohle byl zatím asi nejslabší díl. V knize se dost začínají řešit vztahy mezi hlavními hrdiny. Do všeho se trochu zamíchá novinářka Rita Holoubková z bulvárního Denního věštce, což často opravdu trochu směřuje k ději, který je asi zajímavější pro ženy :-).
Zároveň, jak mi přišla slabší kniha, tak ještě o dost bezradnější mi připadal film, ve kterém mě ani nezaujalo obsazení nových hrdinů, nebo snad že by obsahoval něco zajímavého, co v knize není, jako to bylo v předchozích filmech.
To ale nic nemění na tom, že serie o Harrym, stále patří mezi ty knihy, kvůli kterým zapomenete vystoupit v metru :-)