Harry Potter a polovičný princ

Harry Potter a polovičný princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/547681/bmid_harry-potter-a-polovicny-princ.jpg 5 12458 12458

Harry Potter série

Jedno z najkrajších vydaní Harryho Pottera na svete! Teraz s magickou farebnou oriezkou a so slávnou obálkou od Adriána Macha. Keď Dumbledore v jeden neskorý letný večer príde na Privátnu cestu po Harryho Pottera, ruku, v ktorej drží prútik, má očernetú a scvrknutú, ale neprezradí prečo. V čarodejníckom svete sa šíria tajomstvá i podozrenia a Rokfort už nie je bezpečný. Harry je presvedčený, že Malfoy má Temné znamenie: že je smrťožrút. Harry bude potrebovať pri odhaľovaní Voldemortových najtemnejších tajomstiev silnú mágiu aj verných priateľov a Dumbledore ho pripravuje, aby čelil svojmu osudu... Chrabromilská červená, oranžová ako Hagridove obrovské tekvice či purpurová Dumbledorovho plášťa – slovenský ilustrátor Adrián Macho vizuálne prepojil obálky kníh a vdýchol im nový život prostredníctvom farebných oriezok, ktoré sú jedinečné pre každú časť tejto fantastickej knižnej série. Špeciálny box, ktorý vznikol pri príležitosti 20. výročia vydania prvého príbehu obsahoval všetky diely Harryho Pottera s ilustrovanými obálkami z dielne veľkého fanúšika svetoznámeho čarodejníka, slovenského ilustrátora Adriána Macha. Čitatelia majú teraz po niekoľkých rokoch od vydania boxu možnosť kúpiť si knihy so zrevidovaným prekladom aj jednotlivo, obohatené o nádherné farebné oriezky. Z anglického originálu Harry Potter and the Half-Blood Prince preložila Oľga Kralovičová. Revidované v roku 2024.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 30.10.2024
Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Bude vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Half-Blood Prince

Sauron
09.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Zase jako vždycky, čtivá kniha která má smysl. Ale ať si Rowlingová říká jaký je Harry chudáček jak chce, ale přehnala to ! Aby jste rozuměli co tím myslím, tak prostě nemůžete nechat hlavní postavu použít vrcholné kouzla černé magie a ani nenapsat že toho pořádně lituje(a tím nemyslím to sectumsempra na Malfoye). Vím, měl těžké dětství a tak, ale stejně tak byste mohli obhajovat Voldemorta. Ale musím zase uznat že to je propracované, čtivé, a hlavně to spisovatelka neodflákla. Takže 4/5.

Astridka
06.06.2022 5 z 5

Další super díl o Harry Potterovi (který nikdy nezklame) byl zase BOŽÍ. Kniha se mi moc líbila. :D :) :D

Hanncha
23.05.2022 5 z 5

Obdobně povedené jako sedmý díl.

AlexandraBane
14.05.2022 5 z 5

Opět skvělý díl.

Čmeláček
14.05.2022 5 z 5

Výborná kniha, i když už dost temná. A Harry se setkává s princem dvojí krve. Zase skvělý!

Anastazie0810
04.05.2022 5 z 5

Můj další oblíbený díl. Svět kouzelníků je nepředvídatelný a naši hrdinové v tomto dílu zažijí spoustu překvapení ale i spoustu ztrát. Ukáplo mi spoustu slz při čtení, pořád ale tento svět miluju a už pomalu se blíží i poslední díl. Pořád je to čtivé, napínavé k prasknutí a miluju to stejně.

Winster
06.04.2022 5 z 5

Trochu škoda, že na ovce z lektvarů se dohrabala jen naše trojka a z nebelvíru jinak nikdo. Jinak je to opět moc hezké, věřím, že je na světě spousta fandu harryho co knihu nečetli a připravili se o ty dojmy...

Áža707
03.04.2022 5 z 5

Harry Potter po šesté a já přemýšlím, jak napsat nějak originálně recenzi, která by vás mohla zaujmout a přitom jsem neopakovala, co jsem napsala v těch předchozích.

Opět musím říct, že mě kniha nezklamala (až tohle někdy řeknu o Harry Potterovi, prosím zabijte mě! Děkuji!). Kniha je velmi vtipná a já si opět trhala vlasy z hlavy, že jsem tento příběh tak dlouho nečetla a zapomněla některé věci.

Vždy když mi někdo řekne, že Harry a Ginny nejsou dokonalý pár, tak jen nechápavě valím oči. I když jsem dlouho knihy nečetla, ten pocit při čtení o jejich vztahu přetrvává navěky. Těžko nesrovnávat s filmem... Ale to, co nám filmový tvůrci naservírovali působí doopravdy značně uměle a nereálně. V knize se mi líbí právě vývoj jejich vztahu, Harryho uvědomění a na konci i přiznání od Ginny. Prostě tyhle dva jsou pro sebe určeni a jejich vztah se tvořil celých 5 let.

Druhá věc, kterou bych si dovolila vyzdvihnout, tak jsou vzpomínky na Voldemorta. Ano, chápu do filmu se nevejde vše, jinak by film měl 3 hodiny. A teď se musím zeptat: "Komu by to vadilo?" Ale opět nás tvůrci ochudili o tolik skvělých informací, bez kterých další části nedávají smysl. Proto jsou pak filmový fanoušci zmatení a zklamání. Takže přečíst si šestý díl, je naprosto úchvatné nahlédnutí do minulosti Lorda Voldemorta. Věděli jste, že se hlásil na pozici učitele v Bradavicích a to dokonce dvakrát?

Nevím, co víc bych vám tu měla vykládát, prostě si to přečtěte! (Prosím!) Vážně to stojí za to.

⭐ 5/5

Mistři
28.03.2022

Další skvělá knížka o Harry Pottrovi. Harry nikdy neomrzí!

veveropysk
22.03.2022 5 z 5

Skvělá knížka ale na konci mi bylo líto Brumbála. :(

zelda7
08.02.2022 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl Harryho Pottera.

YellowQueen
25.01.2022 5 z 5

Harryho Pottera naprosto miluju, takže netřeba slov. Jediné co mi vždycky vyvstává na mysl při čtení je, že ve filmu to bylo tak a tak a naopak při sledování filmu mě neskutečně irituje jak je to oproti ději v knížkách pozměněné :D

buffy5235
19.01.2022 5 z 5

Tento díl byl o něco akčnější, ale výborný.

Kornout
09.01.2022 5 z 5

Asi nejlepší díl celé série. Kdo viděl jen film, rozhodně přečtěte knihu, je MNOHEM lepší.

ErikaKej
06.01.2022 5 z 5

Siedma kniha je určite najgeniálnejšia ale ja musím povedať , že mam najradšej 6. diel Half-blood Prince. Krásne prepracovaný i keď veľmi smutný,ale očakávateľný koniec. Páčil sa mi i prerod vzťahu Harryho a Ginny. Filmy sú všetky výborné ale nedajú sa porovnať s knihou.Tak ja naozaj vrelo odporúčam si celú sériu prečítať.

Karoley
01.01.2022 5 z 5

Ke čtení Harryho Pottera jsem se dlouho neměla, názvy jako famfrpál a Bradavice mě vysloveně odpuzovaly. Pak jsem viděla několik filmů a zjistila, že mě to ohromně baví a že si chci okamžitě přečíst všechny knihy! Celou sérii jsem zdolala během dvou týdnů a naprosto se do světa čar a kouzel zamilovala. Ústřední trojlístek Harry, Ron a Hermiona mi přirostl k srdci a já se společně s nimi řítila vlakem do Bradavic, učila se kouzlit a létat na koštěti, zažívala nespočet dobrodružství a čelila zlu v podobě Lorda Voldemorta. Úžasné knihy, řadím do oblíbených!

Artemis886
19.12.2021 5 z 5

V téhle knize se člověk opravdu nenudí. Konečně jsem dostala vynikající vysvětlení všeho co mi vrtalo hlavou a co jsem se z filmu vážně nedozvěděla. Byla opravdu napínavá a velice smutná. Dokonce jsem poznala nové postavy o kterých jsem neměla ani ponětí, což mě velice potěšilo. Doporučuji všem je to nádherné a rychlé čtení.

maryska09
12.12.2021 5 z 5

Tyto knihy jsou prostě skvělé a je jedno, kolikrát se čtou nebo kolik je čtenáři let. Baví stále, jsou napínavé a nestárnou. Doporučuji všem

ondra295
10.12.2021 5 z 5

(SPOILER) V posledních třech dílech série se toho děje hodně (což se promítlo i do jejich délky) a člověk se rozhodně nenudí. Opět pokračuje trend vice a více depresivního kouzelnického světa a už od půlky knížky vám bude jasné, že na jejím konci ztratíme jednu z hlavních postav - jenom zatím nevíte kterou.

Všechny hlavní postavy jsou napsány opravdu dobře, ale jednu musím vypíchnout - Snapea. Ještě se mi nestalo, aby autor dokázal navodit takovou iluzi ohledně jedné postavy a donutil mě k tomu, abych ji na konci jednoho dílu z celé duše nenáviděl jenom proto, abych na konci toho dalšího úplně otočil a začal vnímat Snapea jako jednu z nejlepších postav celé série.

Skvěle napsané a celá kniha umně graduje napětí před poslední velkou bitvou...

Hebrey
04.12.2021 5 z 5

I přesto, nebo právě proto, že je poměrně dramatický až tragický, je tento díl z mého pohledu asi nejzdařilejší. Určitě oceňuji začátek, v němž se autorka vymanila ze stereotypu vše vyprávět výhradně z Harryho pohledu a stejně tak, že se vymykal i některými dějovými liniemi, které byly v předchozích dílech poněkud podobné.