Harry Potter a väzeň z Azkabanu

Harry Potter a väzeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287824/bmid_harry-potter-a-vazen-z-azkabanu-HOY-287824.jpg 5 13492 13492

Harry Potter série

V tretej knihe ujde z čarodejníckej väznice Azkaban Voldemortov priateľ Sirius Black, ktorý jedinou kliatbou zahubil trinásť ľudí. Kde sa ukryl? Na Rokforte? Harry nie je v bezpečí ani medzi hrubými múrmi čarodejníckej školy v okruhu svojich spolužiakov. Medzi nimi je totiž zradca...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, 1999

BeyondHorizon
09.07.2018 5 z 5

(SPOILER) Pro mě je 3. díl jaksi přelomový. Už je více komplexnější a detailnější, objevují se nové postavy a zároveň se dozvídáme to nejdůležitější o jejich minulosti. Od tohoto dílu je série čím dál lepší.
Z filmů je Vězeň z Azkabanu asi můj nejoblíbenější. Jednak jsem ho viděla nejvíckrát a taky má tolik ikonických momentů. Nafouklá tetička, let na hipogryfovi, Hermionina facka a samozřejmě samotné cestovaní časem.. už jsem si ale všimla, že se tu víc liší film od knihy. Některé části byly vyloženě změněné. Například z filmu mi asi nejvíc utkvělo v paměti, jak se Harry a Hermiona schovávali v lese před vlkodlakem, ta scéna mě vždycky děsila. Proto mě překvapilo a trochu zklamalo, že to v knize vůbec nebylo. Naopak nejméně mi v paměti utkvěly famfrpálové zápasy (až na ten s mozkomorem), ale v knize mě velmi bavily. Není ale pochyb, že kniha je prostě vždycky lepší.
Po přečtení celé série tento díl u mě nakonec zůstává na svém zaslouženém prvním místě.

mia.com
27.06.2018 5 z 5

Můj oblíbený díl. Příběh začíná být malinko propracovanější, jde víc do hloubky a je to dospělejší, než předchozí dva. Nejvíc ale miluju to cestování časem a jak pak do sebe všechno krásně přesně zapadne :)

Pauvka
10.06.2018 5 z 5

Fakt me Harry NIKDY neomrzi! ❤

Layyen
10.06.2018 5 z 5

Nezapomenutelná četba..

Dagros
07.06.2018 5 z 5

Teda musím říct, že jsem naprosto unešená z reality!! :)) Opět si dovolím srovnání s filmem- po přečtení knihy najednou chápu souvislosti, je tam všechno více do podrobna, doslova jsem si čtení užila :) A hned se jdu vrhnout na Ohnivý pohár.

misowi84
06.06.2018 5 z 5

Třetí výlet do kouzelného světa a opět paráda.
Bohužel nemám čas vypisovat více detailů.
Jelikož spěchám na čtvrtý díl :-)

Žožik
03.06.2018 5 z 5

Co dodat? Prostě další vynikající díl z této série.

marylin30
16.05.2018 5 z 5

Pěkně se čte

Enny06
13.05.2018 5 z 5

❤️❤️❤️

Miliarda
06.05.2018 5 z 5

Rowlingová postupuje v zestupném trendu a 3. díl kvalitou oproti prvním dvěma lehce posunula nahoru. Oproti předchozímu dílu se Rowlingová vyvarovala mnohdy až zbytečnému opakování informací z dílu předchozího a současně posunula děj lehce temnějším směrem, což knize nesmírně prospívá. Současně dala větší prostor vedlejším postavám, jakož i Harryho minulosti a určitě to byl krok správným směrem. Kniha mě nadchla stejně jako předchozí díly, a proto se jdu hned vrhnout na Ohnivý pohár.

Brunnetka
05.05.2018 5 z 5

No prostě luxusní příběh, který se čte jedním dechem :)

Kláraaa20
30.04.2018 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha z celé ságy. A také moje nejoblíbenější kniha.

Kikitajnýs
25.04.2018

Harry Potter a vězeň z Askabanu-J.K.Rowlingová

Tato kniha se mi líbila ze všech dílů, které jsem zatím přečetla, nejvíc. Rozhodně se mi také líbila víc než film, který asi všichni známe. Všechny díly pojednávají o chlapci jménem Harry Potter, kterému zemřeli rodiče, když je zabil zlý čaroděj Lord Voldemort. Harry Celý život bydlel u své tety a její rodiny, kteří byli mudlové, což znamená, že nemají kouzelnickou krev a schopnosti, které Harry ale měl. A tak každý školní rok jezdil do školy čar a kouzel v Bradavicích. Ve všech ročnících Harry se svými kamarády Ronem a Hermionou prožívali různá dobrodružství a souboje se zlem. V tomto díle Harry zjistil, že má nějakou rodinu i v kouzelnickém světě. Kniha se svým žánrem řadí mezi fantasy romány. Dávám *****

Pistácie
17.04.2018 5 z 5

Tenhle díl mě zatím bavil nejvíc. Jsem zvědavá, zda se to bude dál stupňovat, nebo to u dalšího dílu upadne. Ale rozhodně to ráda čtu v anglickém originále. Má to něco do sebe. I když český překlad je v mnohem specifický a jedinečný. Originál je pro mě i tak lepší. Na jednu stranu mi příběh přijde spíše dětský, ale je vidět, že s Harrym roste na síle i příběh, a začíná být tajemnější a napínavější.

slaska77
14.04.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších "pottrovek". Četli jsme spolu se syny asi před rokem. Byla to první, kterou jsem si hodně užila a bohužel jediná, kde se podařilo Harrymu pohnout časem. Dá se jen poděkovat!

Stellia
01.04.2018 5 z 5

Moja najobľúbenejšia časť Harryho Pottera... :) :) Nikdy ma neomrzí!

Ali_xy
22.03.2018 5 z 5

Vězeň z Azkabanu je pravděpodobně můj nejoblíbenější knižní titul :-) Krásný kouzelný svět, stále pohádkový, ačkoli všichni cítí, že temnota a děs odněkud vykukuje. Knihu jsem znovu četla asi po 10 letech a ačkoli díky několika TV reprízách příběh znám zpaměti, stejně jsem v knize našla mnoho detailů, na které jsem dávno zapomněla. Tohle jsou prostě knihy, ke kterým se jistě ještě několikrát vrátím :-)

sab6325
18.03.2018 5 z 5

Muj oblíbený díl. V knizni podobě je také moc hezký, už jen kvůli Lupinovi a Siriusovi..dostalo mě to úplně stejně jako film.
Avšak musím říci, že zážitek z druhé knihy nejspíše nepřekonal.

JaneSteini
15.03.2018 5 z 5

Srdcovka - Remus Lupin a Sirius Black

pavelvanura
14.03.2018 5 z 5

Velký skok z dětské pohádky, do dospělejšího ražení. Můj oblíbený díl. A klofan nejlepší :)