Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529434/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-6595dd7a8be0c.jpg 5 13456 13456

Harry Potter série

Ze tmy se vyřítí Záchranný autobus a se skřípěním zastavím přímo před Harrym Potterem. Začíná další neobyčejný rok v Bradavicích. Sirius Black, masový vrah a následovník Lorda Voldemorta, je na útěku a proslýchá se, že má spadeno právě na Harryho. Na první hodině jasnovidectví profesorka Trelawneyová v Harryho čajových lístcích spatří znamení smrti. Ale ze všeho nejděsivější jsou mozkomoři, kteří hlídají školní pozemky. Jejich polibek vysaje člověku duši…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, 1999

Megii
27.08.2011 5 z 5

Prostě bomba!!! Po sedmičce určitě nejlepší díl.

vic11
23.08.2011 5 z 5

První kniha kterou jsem kdy přečetl. Dodnes jednou z mých nejoblíbenějších, svět Harryho Pottera je mi jedním z nejbližších. Přečetl jsem desítky různých knih, ale na tuto nikdy nezapomenu.

Ruthiee
23.08.2011 5 z 5

Kniha Harry Potter a Vězeň z Azkabanu se mi dostala do rukou až po shlédnutí prvního filmu, když jsem byla zhruba v osmé třídě. Do té doby pro mne knihy jako takové nebyly ničím zajímavým. Nebyla jsem zvyklá denně ležet v knížkách a musím říct, že to byl právě film, který mě zaujal natolik, abych do knihy alespoň nahlédla. První knihou série Harryho Pottera, kterou jsem přečetla, byl právě Vězeň z Azkabanu. Nedoufala jsem v to, že se dostanu přes druhou kapitolu, s mým tehdejším zapálením pro četbu, ale musím říct, že mě kniha natolik chytla, že jsem ji přímo hltala. Obracela jsem stránky s takovou chutí, že jsem ve jejím čtení dospěla až k samému konci a bylo rozhodnuto. Musela jsem se pustit do ostatních dílů a začít samozřejmě od toho prvního. Podtrženo, sečteno, tato kniha byla tou, která mě přivedla ke čtení a ukázala mi, že děj na stránkách knih je vlastně i mnohem zajímavější a člověk si jej může intenzivněji vychutnat než ve filmu.

Ver8nika
22.08.2011 5 z 5

Film mě nebavil a tak jsem přistupovala i ke knížce, možná proto mě tak překvapila. Tento díl je o mnoho lepší než ty před ním. Má větší hloubku a tajemství.

Honey0105
19.08.2011 5 z 5

Tak tohle je můj nejoblíbenější díl celé série. Oblíbila jsem si, jak knižní vydání, tak také filmové zpracování.
Harry už trochu vyrostl a navíc se tu objevují nové zajímavé postavy.
Celý díl na mě působil kladně a dost jsem si v něm oddechla od Voldemorta. Téma, co se zde řešilo bylo trochu zajímavější, než ošklivý čaroděj bez nosu a uší (viz. filmové zpracování Harry Potter a Ohnivý Pohár). Například Klofan a také Sirius.
Asi není potřeba to moc rozvíjet. Už je to několik let, co jsem knihu četla a proto si všechno již nepamatuji, ale stejně si jsem jistá, že tenhle díl byl prostě nejlepší!

padajicidvere
15.08.2011 5 z 5

Moc jsem nepochopila začátek. Přece nezletilým kouzelníkům je zakázáno kouzlit mimo Bradavice. Tak jak to, že Harry hned na začátku (v knize i ve filmu) kouzlí pod peřinou?
Jinak jsem si tento díl velice oblíbila a řadím ho mezí své nejoblíbenější knížky =))

p.anomisss
25.07.2011 5 z 5

Do této knížky jsem se tak zažrala, že série Harryho Pottera se stala mou nejoblíbenější :)

Šebi
11.07.2011 5 z 5

Pro mě jednoznačně nejlepší díl. Objevuje se zde mnoho nových motivů ( ty se sice objevují v každém díle ale né takovém měřítku ).

-Lenicka-
14.06.2011

Jako dospívající dítě jsem knížky H.Pottera měla opravdu ráda .. tyhle knížky vás dokážou úplně pohltit ..

Tytyna
09.06.2011 5 z 5

Krása...to nepotřebuje komentář.

zlovlk
16.04.2011 4 z 5

Pro mě vrchol potterovské série! A jistě mi nikdo nebude vyčítat, když se demagogicky postavím do čela lidu a prohlásím, že nejen pro mě - tento názor sdílejí mohutní zástupové, jak jsem si četnými literárněstatistickými výzvědami zjistil. Trojka se prostě líbí.

Přísun nových poznatků, motivů a zápletek je odzbrojující. Navíc je na nich vidět, že byly skutečně plánovány s předstihem a jsou umně provázány s tím, co jsme se dozvěděli dříve. Četné odkazy do minulosti - záškodnická činnost Pobertů je v mnoha ohledech zábavnější než poněkud omšelý Harryho boj za čest, lásku, spravedlnost a sociální jistoty.

Jemné hrátky s časem a překvapivá odhalení mocně přispívají k čtivosti; nic ale není podáno natolik hloupě, že by to urazilo uměleckého snoba skrývajícího se v zákoutích duše.´

Kdyby si Potter tuhle úroveň udržel ještě alespoň několik dílů, byl bych ho ochoten akceptovat jako výtečné a snad i přelomové dílo dětské literatury. Neudržel si ji, žel. Tak se z vrcholu naposledy rozhlédněte, seřiďte si brzdidla a nasaďte magickou přilbici. Čeká nás sešup!

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

sBety
09.04.2011 5 z 5

Můj nejmilejší díl, líbí se mi jak to celé dostává hloubku: objevování kouzelnického světa, nové i stálé postavy, otevírá se minulost i budoucnost. Jedním slovem kouzelné!

Swatulkaa
26.03.2011 5 z 5

Výborná knížka :-) plná zvratů..dobře se četla.

yzmael
22.02.2011 4 z 5

porovnanie kniha/film...85 percent...páčili sa mi obe konečne odhaľujeme niečo aj z minulosti

bend-ik
14.01.2011

Jednoznačne tá NAJ časť :)

pistalka
23.11.2010 5 z 5

Lepší než první dva díly a možná nejlepší díl vůbec, ačkoliv já mám ještě o něco raději Ohnivý pohár a Fénixův řád. Právě tady začaly být postavy zajímavé a plastické, přestaly být typickými hrdiny / zloduchy. Nejlepší je posledních sto stránek. Ty mi svého času doslova vyrazily dech.
Povedlo se taky filmové zpracování. Režisér Alfonso Cuarón posunul celou ságu do temnějšího a hororovějšího hávu, čímž vznikl nejlepší film na motivy knih o Harrym Potterovi.

lera
30.11.-0001 5 z 5

Nejlepší díl ze všech :-)

Jill
30.11.-0001 5 z 5

Pro mně navždy ten nejlepší ze všech. 100%

Senza Jenka
30.11.-0001 3 z 5

Občas nechápu, proč se vlastně Harry tak strašně těší do Bradavic, když se ho tam neustále pokouší něco nebo někdo zabít a je tam Snape, Filch a spol. Ve všech dílech, co jsem zatím přečetla mě nejvíc štvou nesmyslné tresty za hlouposti a ochota kohokoliv kromě Brumbála, uvěřit první debilní domněnce, která mu vytane na mysli. Nejsympatičtější z celé skrumáže postav jsou pro mě jednoznačně Weasleyovic dvojčata.