Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529434/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-6595dd7a8be0c.jpg 5 13456 13456

Harry Potter série

Ze tmy se vyřítí Záchranný autobus a se skřípěním zastavím přímo před Harrym Potterem. Začíná další neobyčejný rok v Bradavicích. Sirius Black, masový vrah a následovník Lorda Voldemorta, je na útěku a proslýchá se, že má spadeno právě na Harryho. Na první hodině jasnovidectví profesorka Trelawneyová v Harryho čajových lístcích spatří znamení smrti. Ale ze všeho nejděsivější jsou mozkomoři, kteří hlídají školní pozemky. Jejich polibek vysaje člověku duši…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, 1999

denniys
12.04.2023 5 z 5

Kámen mudrců mě nadchnul, Tajemná komnata nadšení trochu srazila a Vězeň z Azkabanu nadšení opět vystřelil do výšin.. V tomto díle se láme pomyslná hranice dětské četby a příběh se stává dospělejším. Harry Potter je opravdu skvělá série, nechápu, proč ji čtu až nyní..

heavy66
08.04.2023 5 z 5

Ve třeťáku přituhuje, nálada je mizerná, legrácky slábnou, počasí studené, deštivé, nevlídné. Příběh se stává dospělým, i když je stále plný kouzelných věcí a bytostí. Profesor ochrany proti černé magii vás připraví na bubáky, karkuliny, tůňodavy a děsovce, ale na azkabanské strážné, kteří si libují v rozkladu a zoufalství, a vysávají z člověka mír, naději a štěstí, je i on krátký.
Dobrý konec očekáváme všichni, děti i dospělí, a dostane se nám ho měrou vrchovatou. Takže Expecto Patronum!

StrYke
07.04.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha namluvená Pavlem Zedníčkem. Děj série o Harrym Potterovi graduje a z dětského čtení se pomalu stává něco temného a mysteriózního. J. K. Rowlingová s každým dalším dílem zlepšuje svůj pisatelský um, rozplétá příběh stále více a připravuje si půdu na to hlavní, co pak spojuje všechny následující díly. Čte (/poslouchá) se to velmi dobře. Nejvíce mě bavily části, které byly nadstavbou nebo se lišily od filmového zpracování - a takových části je zde v porovnání s předchozími dvěma díly o poznání více. Každý fanoušek tohoto světa by si měl knižní předlohy přečíst.

berry1009
04.04.2023 5 z 5

Třetí díl Harryho Pottera byl vždy můj nejoblíbenější. Má to šmrnc od první do poslední kapitoly. Není tam nic navíc a nic tomu nechybí. Dá se to v podstatě přečíst na jeden zátah. Knihu jsem nosil na všechna možní soustředění a i po asi šestém přečtení je pořád dobrá. A stejně tak film je tím nejlepším, co se natočilo.

FejKýý
03.04.2023 5 z 5

Tak a mám za sebou už i třetí díl HP. Už uplynula docela doba, když jsem dočetla druhý díl. A netroufám si říci, kdy začnu číst čtvrtý díl s názvem Ohnivý pohár. Mě Harry Potter strašně baví, je strašně čtivý. Ale často se do něj musím nutit a jediný důvod proč, je že už jsem prostě viděla xx krát filmy, znám je nazpaměť a vím, co tam zhruba bude. Samozřejmě dost věcí je v knize jiných a to se pak začtu a pár stránek mi uteče jako nic. Ale stává se to opravdu jen občas. Takže uvidíme kdy budu pokračovat. Jinak se mi například líbilo více v knize než filmu ta část o Pobertovým plánku. Taky celkově jak teď více chápu a vše tam je vysvětleno. Jediné co za mě bylo lepší ve filmu než v knize, tak to část která se odehrávala v Chrčící chýši, v knize to bylo zdlouhavé a vlastně nic se tam pomalu nedělo.

RMarkéta
30.03.2023 5 z 5

Třetí školní rok v Bradavicích. Tímto dílem dochází ke zlomu v celé knižní sérii. Už nejde úplně o pohádku pro děti. Posunuje se ke starším čtenářům a těm dospělým samozřejmě taky. Ale i Harry už není tím malým vyjukaným klukem, co byl na začátku. Atmosféra nám pomalu ale jistě začíná houstnout. Příběh je akčnější a taky strašidelnejší. Přece jenom vězni z Azkabanu neutíkají každý den. Mozkomorové jsou pěkně příšerná stvoření. Zápletka je opět originální.

vera5841
21.03.2023 5 z 5

Můj nejoblíbenější knižní díl. Proč? Už to přestává být úplná pohádka pro děti a přesto tento díl není ještě temný. Prostě si neskutečně užíváme toho kouzelného světa - už jen léto v Příčné ulici (hned bych si také rezervovala pokoj u Děravého kotle!). A nejvíc se mi líbí to vytahování staré špíny na Poberty :D Kapitoly z Chroptící chýše patří k mým vůbec nejoblíbenějším a neustále si kladu otázku, proč zrovna tohle ve filmu tak osekali?

Silwinka87
17.03.2023 5 z 5

Kniha, kterou jsem četla snad 10x :-)
Díky Výzvě, jsem si ji dala znova, protože moje děti ji mají nejraději.. Četli jsem ji spolu před spaním.. Harry Potter je pro nás zkrátka citovka :-)

Paja11.11
13.03.2023 5 z 5

Děj se ze začátku více natahuje, než u předešlých knih, ale i přesto se kniha četla rychle a dobře. Také se mi líbí, že se postupně dozvídáme více informací o Harryho rodině (o jejich minulosti). Možná je díl trochu slabší než díly předešlé, ale i přesto jsem si čtení moc užila.

Evkaha
04.03.2023 5 z 5

Vánoce 2001, my se konečně dočkali této knihy, spolužáci a spol. fascinovaně koukali na plátna kin, kde byl zfilmován kámen mudrců a pak chtěli půjčit knihu. Tento díl jsme ještě stále brali jako pohádku, ale už to bylo lepší.

PREBURDA
03.03.2023 4 z 5

Celou sérií čtu znovu po dlouhém čase a musím napsat, že tento díl se mi mnohem více líbí ve filmovém zpracování, je mnohem kouzelně, lehce hororově napínavější. V knize je nějak vše překombinované.....hlavně v Chroptící chýši, zdlouhavé a zbytečně zapletené........do toho všeho ještě vtažení a běsnění Snapa a nevědoucího Popletala. Pohled na knihu, po letech je jiný, než když byl čten poprvé.

SBH
01.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Po druhém dílu, který mi připadl velmi slabý, je tato kniha přece jenom o stupínek výš. Ovšem zázrak se nekoná. Plochost a kýčovitost určitých postav a situací zůstává zachována v plné míře – Dursleyovi jsou stále karikaturou a naprosto absurdní rodinkou, Snape se chová hystericky a velmi nespravedlivě. Ač to má být jeden z nejchytřejších bradavických učitelů, tady vykazuje IQ automatické pračky. Zmijozel je plošně jako celá kolej odsouzen ke zlu, což je minimálně nezajímavé, v horším případě to představuje literární zločin.
Děj. Na začátku se velmi slibně rozjel, aby po příjezdu Harryho do Příčné ulice ustrnul a další několik set stran vydržel v kómatu. Veškerá strhující akce se odehrála v předposlední kapitole. Dokonce i schůzka v Chroptící chýši připomínala nejvíc ze všeho slavnou Cimrmanovu Hodinu pravdy.
Literární kvalita nesouvisí s úspěchem u čtenářů, nicméně stále nechápu, jak se z této série mohla stát celosvětová senzace. A mimochodem použití stroje času je... no, skoro bych řekla za hranou, protože pak nedává smysl spousta dalších věcí, kdy Brumbál mohl toto zařízení využít pro zmírnění fatálních škod.
Fanouškovské nadšení mě nadále míjí, možná navždy.

Tebby
24.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Tento díl jsem měla vždy z celé série nejraději. Viděla jsem nejdřív film, ale chtěla jsem zažít i ten originál. Musím říct, že pro mě bylo zajímavé pozorovat ty rozdíly v ději. Určitě jsem se tu dozvěděla mnohem víc informací. A Sirius je prostě můj oblíbenec. I kdyby nebylo toho psa. Nejde jinak než 5*

oolinkaa
13.02.2023 5 z 5

Od 3.dilu mě nikdy HP nebavil tolik , jak první dva díly . Nyní čtu rereading HP a musím říct , že postupem času a věku jen pro mě kupodivu tento zatím nejlepší , uvidíme jestli to předčí ještě další následující díly. Snažila jsem se odprosit od filmu a vnímat děj čistě z knížky a olala , konecne mi příběh začíná zapadat do sebe a postupně začínám rozkrývat i osoby jako je Cervicekt, Tichošlápek atd..super , vrham se rovnou na Ohnivý pohár , nemůžu se dočkat , jak to vše dopadne

MamaKnihomolka
07.02.2023 5 z 5

Neplecha ukončena!

Kdo by neznal kouzelný svět Harryho Pottera. A kdo neví, toto je má premiéra knižního Harryho Pottera. Nikdy jsem neměla nutkání ho číst, ALE ! Naprosto boží obálky této série (2021) mě přesvědčily a já je všechny potřebovala mít v knihovně. Toť asi vše ke vlivu obálek při výběru knih.
•••
Musím zmínit, že vězeň z Azkabanu je můj nejoblíbenější díl a tak i po přečtení zůstává. Je můj nejoblíbenější díky třem osobám. Klofanovi, Lupinovi a Siriusovi.
•••
Neubráním se porovnání s filmem, který sice pointou člověka uspokojil, ale přesto měl mezery a vyplouvalo mnoho otázek, na které člověk neměl odpověď. Mé otázky byly díky knize konečně zodpovězeny. Ale otázka typu: "Sakra, jak to tu ženskou všechno jen mohlo napadnout?" Zůstává...

P.S. Jediné co mě mrzí, že ač je to už 10. vydání, najdou se překlepy. Ať už chybějící mezery mezi slovy nebo zaměněná písmena.

leny.wood
27.01.2023 5 z 5

Harry jej srdcovka, trojku vnímám jako poslední díl, který je ještě "dětský", ve čtyřce se to láme. Vždycky při čtení "vězně" si uvědomím, jak je filmové zpracování tohoto dílu zpackané.

ArkAngel
21.01.2023 4 z 5

Kdysi můj patrně nejoblíbenější díl o Harry Potterovi se mi po mnoha letech, co jsem knihu nečetl, zdá podstatně slabší. Hlavní dějová linka je pochopitelně zajímavá a víceméně se tu rozehrávají důležité věci pro knihy následující. Jenže jsou tu bohužel skutečně zbytečné kapitoly spojené s Famfrpálem, role Křivonožky je trošku přitažená za vlasy a samotný koncept obraceče času vyvolává mnoho otázek, protože mohl teoreticky být užit i kdykoliv jindy. Knize ale pořád dávám čtyři hvězdy, jelikož jako celek pořád funguje a nesu si na ní i dobré vzpomínky.

TetaLik
21.01.2023 5 z 5

Harry Potter knih prostě milují.

LuckaDea
20.01.2023 5 z 5

Další skvělý díl ze série Harry Potter. Kniha byla opět čtivá a moc mě bavila. Příběh je napínavější a temnější. Hodně mě bavila část s časem. V této knize se už objevuje víc informací než bylo ve filmu a některé části jsou dokonce jinak než ve filmu. U knihy jsem teda nacházela spoustu nových a zajímavých informací a pasáží.

anetaelly8412
19.01.2023 5 z 5

Celá série Harryho Pottera je výborná. Vtáhne do příběhu nejen děti, ale i dospělé. Zažijete kouzelný svět.