Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

VeruMalfoy
05.01.2021 5 z 5

Kouzelný příběh o chlapci, který přežil. Tuto sérii jsem četla, jak vycházela, a pamatuji si, že jsem byla prvním dílem naprosto okouzlená. Vykreslení světa kouzelníků je zde opravdu magické. Nádherný příběh o malém jedenáctiletém chlapci vás naprosto jistě zcela pohltí.

FejKýý
04.01.2021 5 z 5

Konečně jsem se vrhla i na knihy Harryho Pottera. Viděla jsem filmy xx krát ale nikdy jsem je nečetla, snad během roku přečtu všechny díly. U tohodle dílu se mě stále zdá film lepší než kniha ale to možná, protože jsem tak už na ten příběh zvyklá. Ovšem v knize samozřejmě bylo hodně věcí, co ve filmu ne a jsem ráda že jsem si je mohla přečíst. Harry Potter je moje dětství, takže budu hodnotit rozhodně vysoko.

Janinkniznisvet
01.01.2021 5 z 5

Úplně poprvé jsem si uživala čtení. Je to skvělý díl díky jedné scéně mám ráda Snejpa. Hermiona je mi nejblíž. Všem určitě doporučí.

DuchDoby
28.12.2020 odpad!

Nikdy jsem nepochopil a nikdy nepochopím fenomén HP.
Knihu jsem před lety odložil a nikdy nedočetl. Naštěstí jsem se dokázal vykroutit i z filmů. Řekl bych, že patřím k těm šťastným nepoznamenaným světem magie a kouzel. Jdi k čertu, Jindřichu.

BetyLaurincová
28.12.2020 5 z 5

Je to klasika, kterou by měl znát každý a pokud jste viděli film a nad knihou váháte, tak hlavně 1., 3. a 6. díl opravdu za přečtení stojí, ale samozřejmě skvělá je celá série. Co ještě mohu doporučit je audiokniha, první díl namluvil Jiří Lábus, a i když vyslovuje jméno Harry jako "Hary", tak si na to po chvíli zvyknete. Pěkně mění i postavám hlasy, takže poznáte, kdo zrovna mluví.

RonnieSmithx
27.12.2020 5 z 5

Kouzelný příběh Harryho Pottera, který v sobě ukrývá moje dětství. Některé věci vás nikdy neomrzí a já se budu ke světu čar a kouzel vždycky ráda vracet se stejným úsměvem na tváři, který mi kniha vykouzlila, když jsem ji četla poprvé.

Dzoglik
26.12.2020 4 z 5

Je tomu 19 let (tehdy ještě ne-čtenář), kdy mi knihu před spaním přečetl táta. Od té doby jsem knihu neotevřel, a příběh Harryho Pottera si nesčetněkrát připomněl filmem. Jsem moc rád že jsem se ke knize po téměř dvaceti letech opět vrátil, jelikož příběh je chytlavý, děj pěkně odsýpá, nic mi nepřijde navíc, naopak bych ocenil ještě větší představení kouzelnického světa. Jako malý čtenář bych knihu ohodnotil plným počtem bodů, pohledem dospělého čtenáře jednu hvězdu srážím, protože mi občas pár věcí vadilo (například až moc velký stereotyp postav jako jsou Dursleovi). Nicméně to nemění nic na tom, že je to skvělá kniha.

cibulka 8
21.12.2020 4 z 5

I když už dopředu vím, jak se bude příběh vyvíjet, stejně mě to dokáže strhnout. I po těch letech, kdy jsem to četla poprvé.

Simona99
18.12.2020 5 z 5

Nesmrtelný příběh malého brýlatého chlapce...knížka mě znovu vrátila do dětských let...
A ačkoliv jsem film viděla nesčetněkrát, i knižní podoba mě zcela nadchla a pohltila do svého děje...

ziriant
18.12.2020 5 z 5

Knihu jsem dostala před 20 lety k Vánocům, tehdy mi bylo stejně jako Harrymu v knize, což plus minus odpovídalo i při čtení dalších dílů a považuju to za velký bonus k prožití celého příběhu se všemi jeho nuancemi. Když se jednou za pár let rozhodnu přečíst si celou sérii znovu, je to pro mě jako výlet do lázní s těmi nejlepšími procedurami, které zaručeně pomohou na jakoukoli bolístku. Tedy, vzhůru opět do lázní... :-)

Peyka
17.12.2020

I mě před cca 18 lety naprosto nadchl příběh mladého čaroděje a jeho přátel. Bude mi třicet a stejně mě stále fascinuje svět kouzel a Harryho dobrodružství. Vždycky přemýšlím, jak to ta Rowlingová vymyslela, to je jednou za život. Všechny ty výrazy jako jména kolejí, Bradavice, mozkomorové, smrtijedi, hulák,..klobouk dolů...samozřejmě patří velký dík panu Medkovi jakožto dvornímu překladateli Harryho Pottera, díky němu získala tato nezapomenutelná série i české čtenáře. :)

Ronnie68
16.12.2020 5 z 5

Tak jsem se konečně dohrabala, abych si přečetla první díl této série ... po pravdě jsem se do tohohle dílu moc nechtěla pouštět, protože jsem ze všech stran okolo mě slyšela, že kniha je v tomto případě horší než film ... ale překonala jsem to a musím říct, že to tak není ... ano, je fakt že kniha se odehrává podle mě o hodně rychleji než film, ale byly zde i scény, které ve filmu nenajdete ... jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla ...

hippiesak
15.12.2020 5 z 5

Co napsat, jako 1252. komentář? :D asi nic, co už by tu nepadlo. Je to prostě skvělá kniha, čte se sama. To už má skoro 25 let? Fíha... Za mě adept mezi povinnou četbu :)

Vanya
13.12.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla asi 4 a pořád mě to baví.

stepankoby1
10.12.2020 5 z 5

Je strašně příjemné se po letech znovu začíst do své oblíbené knížky a zjistit, že se váš pohled na ni ani trochu nezměnil. Autorčino vyprávění je pořád stejně roztodivné, má stále boží tempo a postavy chytnou za srdíčko stejnou silou jako kdysi. Docenil jsem krásný, neinfantilní humor (poprvé za nějakou dobu jsem se u něčeho upřímně a nepředstíraně zasmál) a výtečný, rozmanitý popis kouzelného světa, který navíc skutečně působí zcela funkčně a ŽIVĚ (narozdíl od monotónního a silně uspěchaného wow efektu na sílu z filmu). Objektivně si to zaslouží spíš jen 4 hvězdy, hlavně za příšerně epizodické dění ve třetí čtvrtině a monologování záporáka na konec, ale já prostě nemůžu. Přesně takhle má totiž úvodní kapitola epického příběhu vypadat.

Fany09
09.12.2020 5 z 5

Viděla jsem film a znám i ostatní díly, ale tenhle je snad nejlepší.

Smiley96
08.12.2020

Harry Potter je prostě srdcovka. :)

adelka7079
27.11.2020 5 z 5

Nejkrásnější série, kterou znám. Vracím se k ní znova a znova již od dětství. S hrdiny jsem vyrůstala a zasvětila jim většinu svého života. Moje úchylka nabrala na obrátkách, když jsem vystudovala knihkupeckou školu a začala mít nutnou potřebu vlastnit tuhle sérii ve všech vydáních i jazycích :D Fakt díky Joanne!!

VeruMalfoy
26.11.2020 5 z 5

georginaa
23.11.2020 5 z 5

Tak jsem si od dcery půjčila všechny díly a začala číst. Musím říct, že tak zábavné knihy jsme za mých mladých let neměli, a moc mě to pobavilo. Nebudu vyprávět o čem kniha je, to každý ví, jen chci říct, že jsem nevěděla, že mě to tak chytne.