Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

NaiTenshi
21.11.2020 5 z 5

Karanténa a malá studijní krize mě přivedla k přečtení si mé oblíbené ságy znova. A protože jsem první díl četla naposledy asi v páté třídě, bylo to příjemné zavzpomínání. J. K. Rowling je mistryně vyprávění a popisu, v kombinaci se skvělým překladem pana Medka na vás kniha dýchá kouzelnou atmosféru. Oblíbila jsem si hlavně smolaře Nevilla a jeho eskapády, a pak samozřejmě Rona. Kdo by nechtěl mít takového kamaráda? První díl je takový hodně pohádkový, proto ho mám tolik ráda.

Arte
21.11.2020 5 z 5

Harryho celou ságu miluji tím více, čím jsem starší. Svět, který autorka vykresluje umným a čtivým způsobem je skutečně magický ( :D )!!! Už x let čekám na svůj dopis a stále nic - moje sova se asi někde zatoulala. Příběh je za mě nápaditý, svět originální, knihy jsou i vtipné a s postupujícími díly přibývá i vážnějších témat k zamyšlení (např. téma ztráty blízké osoby atd.). Jedině mohu doporučit, ať už dětem, puberťákům či dospělým. Kniha je také dobrá pro začátečníky angličtiny, kdy první kniha užívá dostatečně jednoduchý jazyk a pro mě byla důvodem, proč jsem si zprvu zamilovala angličtinu.

Mi--LADA
20.11.2020 1 z 5

Tahle mánie mě minula. Film mě nebavil, zkoukla jsem ho asi až po čtvrtém pokusu, fakt neohromil, kniha je jenom průměrná. Nechápu tu popularitu až kult a mánii kolem postaviček Rowlingové. Měla jsem velká očekávání, která se nenaplnila. Hodně podle mého udělala móda, reklama a permanentní bombardování články v časopisech, reklamní zboží (hrníčky s Harrym, sešity s Harrym, snad i záchoďák s Harrym, k tomu festivaly a jiné akce s Harrym a spol.), kterému neutečete, i když chcete. Boha jeho, ať už to Potterové šílenství skončí!!!

Theliel
19.11.2020 5 z 5

Harryho Pottera znám už velice dlouho a to bylo naše dětství všechny filmové díly. Konečně jsem se po těch letech dostala i ke knižní podobě a udělala si čas si přečíst první díl, určitě u nebo nezůstanu a přečtu si všechny díly. Bavilo mě to snad ještě víc jak film, kniha se mi četla dobře nemohla jsem se od ní odtrhnout. Vážně je si ti velice podobné s filmem. Doporučuji, milujuuu to! :3

tuommo
18.11.2020 5 z 5

HP1 po dvaceti letech...a opět za pět... doporučuji k pouhé dvoudenní četbě portské nebo vynikající Dornfelder r.2016 z vinařství Herzán!...a jdu si hnedle nalít dvojku...

Eva2010
14.11.2020 5 z 5

Vše řečeno, za mě absolutní Top a přečtení i v angličtině. Srdcovka.

Luigi1
12.11.2020 5 z 5

Nevím co více psát když vše bylo vyřčeno.

Anyzz
12.11.2020 5 z 5

Znovu a znovu se k brýlatému chlapci s nachovou jizvou na čele vracím a věřím, že ani tentokrát to není naposled. Harryho kouzelný svět mi dává možnost uniknout od všedností černobílého mudlovského života a nakouknout tam, kde je všechno možné a plné barev. A to je vám panečku taková krása, že si z celého srdce přeju, ať nikdy neskončí..

Renda698
08.11.2020 5 z 5

Rowlingová je mistr v psaní knih Harryho už po 3 čtu celé od znova

Alnima
07.11.2020 5 z 5

No, co dodat. Tuto knihu jsem poprvé četla ve čtrnácti,kdyz byla vydána. Od té doby jsem ji četla už několikrát a stále musím říct, že autorka ji napsala prostě úžasně. Líbí se mi naprostá propojenost mezi díly. Stále se něco děje, hlavní hrdinové se postupně vyvíjí a nesmím zapomenout na to, že nic podobného jsem ještě (ani do teď) nečetla. Takže za mě 5 z 5*.

sabina1996
31.10.2020 5 z 5

S příchodem podzimu a spousty příspěvků na Instagramu jsem konečně dala šanci téhle knižní sérii, která mi víc jak 3 roky ležela doma v knihovně netknutá. Nevěřila jsem, že bych se do toho mohla tak ponořit, protože většinou čtu jiné žánry, ale musím přiznat, že mě to ve svých skoro 25 letech opravdu baví a je to moc příjemná změna po všech těch "romanťárnách" co jsem četla doposud. Pokud tedy někdo váhá s přečtením, protože si myslí, že to není zrovna jeho šálek kávy, neváhejte a pusťte se do toho. Stojí to za to a myslím si, že nebudete litovat. :)

Sariega
29.10.2020 3 z 5

Když jsem chodila do druhé třídy a máma to půjčila z knihovny vůbec se mi to nechtělo číst. Když jsem po pár dnech zjistila že nemám už žádnou nepřečtenou knihu tka jsem to rozečetla. Nemohla jsme se od toho dotrhnout a nechápala jsme proč jsem se tomu pořád vyhýbala. Celá série přečtená za jeden rok a poté jsem viděla a filmy. Další rok jsme si to musela přečíst znovu. Prví z dílů se mi zdál ne nejlepší ale rozhodně stojí za přečtení.

miruska810
29.10.2020 5 z 5

Prečítaná už niekoľkokrát a vždy narazím na niečo nové, čo mňa uchváti a prekvapí :) osobne mám radšej osobnosti hlavných postáv z knihy než z filmu. Z celej série mi filmový Harry pripadá strašne nasilu dôležitý a tvári sa ako keby sa okolo neho točil celý svet.. pričom v knihách je to stále taký malý nechápavý chlapec a to mi vyhovuje viac :)

Danielka959
26.10.2020 5 z 5

Opět úžasná knížka,je pravda že jsem to neustále srovnávala s filmem,ale to jsem čekala:o))

LillyM.
22.10.2020

Nevím, proč jsem se téhle knize ve své knihovničce tolik vyhýbala. Opravdu nevím. Asi kvůli tomu filmu, který mě tolik nenadchnul, ale kniha... wow. Dokonalý svět, moc milý Harry, všechno mi bylo mnohem sympatičtější a příjemnější než film.

Proč se koukat na obrazovku, když máme knihu a mysli?

Mohla jsem si dovolit vidět postavy tak, jak jsem je vnímala!

A přece o tom knihy jsou, ne? Aby si člověk vychutnal ten pocit volnosti, kdy může jen tak zalézt někam, kde ho nikdo nebude rušit a svým tempem číst to, co mu dělá dobře a co ho baví :-)

Abako
18.10.2020 4 z 5

Nejdřív jsem viděla filmy, pak teprve četla knížky. Příjemně mě překvapilo, jak se první díl přesně drží knihy. Nemám ráda, když se při zfilmování moc odbíhá od předlohy.

hanka24
17.10.2020 4 z 5

Dobře volený jazyk, čte se prostě skvěle, myslím, že i děti u toho dokážou vydržet a bavit se u této knížky. Znám filmy o HP, ale bylo příjemné dozvědět se z knížky i něco trochu víc.

Áža707
14.10.2020 5 z 5

Od mého dětství nejlepší příběh, co znám. Nebudu se dlouho rozepisovat. Jsem ráda, že jsem se zase vrátila do světa kouzel a už se těším až si přečtu všechny díly.
Always. ⚡
⭐ Nekonečno :)

Knihontýnka
06.10.2020 5 z 5

Nová klasika, i když tedy ne moc pro děti, byť ji děti čtou a poslouchají. Sem tam nějaká dost zásadní nelogičnost, ale to se dá překousnout.

Hazel
04.10.2020 5 z 5

Četla jsem všechny a jedním dechem