Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

AlbionFoxyFox
09.07.2020 5 z 5

Knihu jsem dostala k Vánocům před téměř 20 lety, od té doby si každé léto dopřeji celou ságu znovu a znovu dokola a jediné, co mi vadí, je, že nejsou knihy alespoň 5x delší.

Kerberos
09.07.2020 5 z 5

Četla jsem vnučce a té se to hodně líbilo.

Lea10
03.07.2020 5 z 5

Úplně super kniha ????????

lucie9998
20.06.2020 5 z 5

Odstartování úžasného příběhu čarodějného světa, který pro mě ve světě fantasy naprosto jednoznačně vede!

Kutcho
18.06.2020 5 z 5

Mrzí ma, že som už videl všetky filmy alebo že som si knihy neprečítal omnoho skôr, ešte pred filmami, pretože tým som sa značne pripravil o kopec prekvapení a napätia pri čítaní kníh o Harrym Potterovi a jeho kamarátoch. Verím, že ďalšie knihy budú toho bonusového obsahu oproti filmom obsahovať viac, no prvý diel, tým, že mal iba nejakých 300 strán sa podarilo filmovým tvorcom spracovať takmer na 100%. Aj tak to bolo super čítanie, čo to nového som sa dozvedel a najmä ma prekvapilo, že Hermiona tu nebola až tak v popredí, resp. že aj Neville zdieľal trampoty a zažíval takmer všetky dobrodrúžstva s hlavnou trojicou. Taktiež som bol prekvapený, že až v tretine knihy sa Harry dostal do Rockfortu, no napriek tomu stihol toho toľko zažiť a autorka dostatočne predstavila prostredie a fungovanie kúzeľníckeho sveta. Teším sa na ďalšie diely, aj keď viem, ako to nakoniec všetko dopadne.

Beruška151
16.06.2020 5 z 5

Harry Potter se mi asi víc líbil jako kniha...,ve filmu nebyly všechny scény z knihy.
Hned se pustím do druhého dílu

Michaela.S
15.06.2020 5 z 5

Knihy o Harrym Potterovi jsou de facto moje dětství, příběhy Harryho, Rona a Hermiony mě jako malé utkvěly v paměti. Vydržela jsem se koukat na jejich dobrodružství celé hodiny a pořád a pořád dokola.

patrik0816
15.06.2020 5 z 5

Ani zdaleka ne ten nejlepší díl série, ale je to začátek všeho a je potřeba ocenit především to, jaký svět Rowlingová dokázala vytvořit i s obrovskými detaily, které později vylepšovala. Vemte si třeba tu záhadu s prvního dílu o tom, kde se bere na stole v bradavickém velkém sále jídlo. Jak je možné, že jednou JKR tvrdí, že pomocí Gampových kouzelnických zákonů jídlo nelze vyčarovat. A pak bum! V jednom z dalších dílů -- tuším čtvrtém --- vysvětlila, že jej vaří dole skřítci a že je jídlo pouze kouzlem přesouváno. Je to detail toho, jak se JKR regulérně zapsala do historie vedle velikánů Tolkiena a C.S. Lewise.

Everion
10.06.2020 5 z 5

První díl ze ságy Harryho Pottera a také první ročník v Bradavicích.

natka08
08.06.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha líbí se mi.

Mayami
02.06.2020 4 z 5

Celý ten ošiaľ okolo HP sa ma za celé tie roky netýkal, nikdy ma nelákalo pozrieť si film alebo prečítať knihu. Dôvod na prečítanie prišiel až teraz ako bod do výzvy a apel manžela, nech si aspoň jeden diel prečítam. Na jednej strane kniha sa dobre číta, dej je prepracovaný a bavilo ma to, na druhej nechápem, čo je na nej také úžasné, že je toľko ospevovaná.

pavlina3016
30.05.2020 5 z 5

Pro mě srdcová záležitost. Knihu jsem dostala od své tety v roce 2000, kdy mi bylo 11 let, stejně jako hlavnímu hrdinovi. Takže jsem s Harrym doslovně vyrůstala. Dodnes si pamatuji na ten krásný pocit, kdy jsem dočetla knihu a těšila se na vydání dalšího dílu.

Zozol.ka
29.05.2020 5 z 5

Harry Potter je má srdcová záležitost. Když vyšel první díl, byla jsem zrovna nějak v tom věku a vyrostla jsem na tom. Teď po několika letech jsem se ke knížkám vrátila. První díl přečtený za dva večery a i po těch letech jsem do světa HP stále zamilovaná.
#potterhead

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Harry Potter je moje srdcovka a příběh, na kterém jsem vyrůstala. První díl byl výborný a moc jsem si ho užila.

Wyder
26.05.2020 5 z 5

V mládí, když to vycházelo, jsem byl spíš v týmu Tolkiena:))). Teď jsem tenhle rest dohnal a jsem nadšen. Dal jsem to za víkend a rozhodně nekončíme. Univerzum je fakt super promyšlené. I pro starší čtenáře je tahle kniha zajímavá...

andrejci
26.05.2020 5 z 5

Harry Potter klasika, která nikdy neomrzí. Celou sérii jsem přečetla kdysi dávno a teď jsem se rozhodla, že si ji přečtu znovu. Pořád mě ten svět udivuje a asi nikdy nepřestane. Líbí se mi všechno. Ty scény to nejsou ve filmu jsem si vychutnávala asi nejvíc. Mám pocit, že o téhle sérii už nejde psát nic nového, protože všechny chvály už byly napsané.

Kubiknoobik2
26.05.2020 5 z 5

Kniha je ze začátku trochu nudná, ale pak je velmi zajímavá a napínavá. Myslím si, že je to lepší bez ilustrací, více se dá soustředit na příběh.

kokrokr
24.05.2020 5 z 5

Musím říct, že první tři díly považuji za nejpovedenější. Možná je to proto, že nakladatel dokázal autorku ukočírovat a omezil rozsah textu. Další díly si už Rowlingová krátit nenechala, na to už byla moc populární. Já bych teda škrtal.

vrgulnik
17.05.2020 4 z 5

Nečekal jsem, že mě i v dospělosti chytne tento žánr. Bylo skvělé to číst synovi před spaním - bavili jsme se oba.

Gweny
16.05.2020 4 z 5

"Nestačí jen prodlévat ve snách a zapomenout žít."
Právě to je jedno z moudrých rčení, které má na svědomí jeden z největších čarodějů všech dob. Moudro, které je tak hluboké, jako nejhlubší Bradavické sklepení, kam se jistě ani Harry ještě nestihl dostat. A jakože toho za první rok svého kouzelnického vzdělávání stihl opravdu mnoho.

Tohle je jedna z mála knih, kterou jsem po mnoha a mnoha letech otevřela znovu. A jsem rozhodnutá přečíst opět celou sérii.
Jen už jsem tak nějak zhýčkaná z jiného druhu a kvality literatury, že mě tady některé momenty obrazně řečeno trhaly za uši. Buď to bude překladem, nebo prostě tím, že první díl je psaný hlavně pro dětské čtenáře, takže je jazyk jednodušší a hodně částí je popisných. Ale jsem ráda, že jsem si osvěžila některé momenty, které třebas nejsou ve filmu.
Ovšem, ani ve snu bych si nedokázala představit, že na konci budou mé tváře smáčet slzy a to ve chvíli, kdy Brumbál promlouvá k Nevillovi a pronáší tu úžasnou větu: "Je třeba mnoho statečnosti, abychom se postavili svým nepřátelům. O mnoho ale víc, abychom se postavili do cesty svým přátelům."
Takže díky Joanne, v osmadvaceti jsi mě dokázala rozbrečet.