Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

m_martina
16.05.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih nejen pro děti. Určitě se k ní za pár let vrátím.

Karma011
07.05.2020 5 z 5

HP je prostě zárukou dobrého čtení... Fantazie autorky je obdivuhodná.

ctenarka881
06.05.2020 5 z 5

Jako mala jsem precetla jen tuto jednu knihu, ale filmy jsem videla vsechny milionkrat.. jako velky fanda Harryho Pottera samozrejme palec nahoru!:-D

Placi
05.05.2020 5 z 5

Tohle je zkrátka láska na celý život.

J. K. Rowling stvořila úžasný svět, který jsem si neskutečně zamiloval. Harry Potter je sérií, ke které se s oblibou a vřelým a hřejivým pocitem budu vracet zas a znovu až do nejdelších časů. I když byla napsána jiná literární díla, která považuji za kvalitnější, hodnotnější a lepší, sérii o kouzelnickém chlapci s jizvou na čele budu navždy chovat v srdci jako nejmilejší příběh, který mě zasáhl ze všech nejvíce.

Utrpení u Dursleyových, seznámení s Hagridem a vlastním původem, vstup do fantastického světa kouzel, nalezení přátel na celý život, příchod do Bradavic, hodiny čar a kouzel, létání na koštěti a hraní Famfrpálu, pátrání po Kameni mudrců - tento doslova čarovný příběh vás okouzlí v kterémkoli věku!

Žabička204
04.05.2020 5 z 5

Nikdy mě tato knížka moc nelákala. Říkala jsem si proč to číst, ale ted jsem se k tomu odhodlala a musím říct, že je to asi ta nejlepší knížka, kterou jsem v poslední době četla. Už mám přečtené tři díly a hned se vrhnu na další. Filmy jsou taky moc pěkné (viděla jsem zatím jen první tři). Některé části tam sice xhybí, ale s tím se dalo počítat. MOC DOPORUČUJU!

Annanaska
04.05.2020 5 z 5

Miluju kouzla a nadpřirozeno, takže se mi líbil.

Chesterton
04.05.2020 4 z 5

Jednoznačně souhlasím. Poměrně zdlouhavý úvod asi zapříčinil, že jsem knihy nečetla v době, kdy je četl starší syn a ten mladší to vlastně potvrzuje taky. Neprokousal se a odložil :o)
Mě to chytlo až ve chvíli, kdy Ronovi zrůžověly uši cestou do Bradavic, ale pak už to byla skvělá jízda!!
Plynule se posouvám do Tajemné komnaty. . . .
Dopady covidu jsou i pozitivní ☀️

TajemnýSmrad
03.05.2020 3 z 5

Já mám sérii o Harrym Potterovi moc rád a i tenhle díl se mi líbil, ale... Když jsem v dětském věku s knihou začínal, tak jsem se prostě nemohl prokousat přes ten dlouhý úvod. Vše, co se v knize odehrává před tím, než přijde Harry do Bradavic je... Za mě dlouhé a nudné.
Celou sérii jsem přečetl několikrát, ale u prvního dílu jsem pokaždé přeskočil snad prvních sto stránek, než jsem se začetl do zábavného a milého příběhu.

midone
01.05.2020 5 z 5

Jde na tuhle knihu dát něco jiného než 5/5? A navíc kdo by neznal legendárního Harryho? Tohle je prostě základ každé knihovny.

hellena1523
29.04.2020 5 z 5

Četla jsem po 20 letech a musím říct, že mě to snad bavilo úplně stejně nebo i o chlup víc, než v těch 10 letech.
JKR píše bezpochyby velmi čtivě, poutavě a ten první díl, kdy se vlastně čtenář seznamuje s hlavními hrdiny a prostředím kouzelnického světa, je - jak jinak - velmi okouzlující.
P. S.: Já vím, že je Hermiona neskutečná, chvílemi otravná šprtka, ale já ji stejně miluju!

KláraHunčarová
26.04.2020 5 z 5

Konečně jsem se dostala k Harry Potterovi a musím říct, že to bylo skvělé. :)

fénix56
25.04.2020 5 z 5

Nejdříve jsem viděla pár dílů o Harrym Potterovi díky svému vnukovi (pětiletému). Protože ještě neumí číst, začala jsem mu Harryho číst a stal se ze mne stejný fanatik, jako je on. Mou nejoblíbenější postavou se stal Snape, největší strach jsem měla z Mozkomorů a samozřejmě z toho, jehož jméno se nesmí vyslovit....

Jeár13
25.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha o Harrym Potterovi, filmy jsem viděla několikrát a konečně jsem se odhodlala si přečíst knižní verze abych se dopátrala nejasností a rozdílností oproti filmovému zpracování. Klasika, není co dodat, dá se číst pořád dokola, skvěle zpracované.

ComicGuy899
19.04.2020 5 z 5

Príbeh o mladom chlapcovi, ktorý zistí, že je čarodejník a postupom času sa z neho stane ten najväčší čarodejník histórie a jeho zásluhou sa čarodejnícky svet navždy zbavil pána temnôt je už dneska hodnotnou klasikou, ktorú vyskúšal asi každý či už vo filmovej alebo v knižnej verzii.

Nebudem klamať ak poviem, že asi každý knihomoľ má túto sériu za sebou (ak nie tak aspoň prvý diel).
Je to rozprávkovo ladená kniha, ktorá sa postupom času premenila na nový a do tej doby nevídaný štýl fantasy.
Pani spisovateľka ako už som o nej písal má veľmi rada slová, ktorými sa nebojí mrhať a jej knižné opisy a rôzne iné umelecké spisovateľské talenty a umy sú tu vypracované k dokonalosti.
Osobne nemám knihe, čo vytknúť, je to skrátka kniha, ktorou ste žili, prípadne ste si ju znenávideli. I keď poslednou dobou pani spisovateľka zažíva poriadnu kritiku za svoje príbehové rozhodnutia, nedá sa jej uprieť, že dokázala jednu celú negramotnú generáciu donútiť jej príbehy čítať. Vytvorila si funkčný čarodejnícky svet existujúci hneď vedľa toho nášho, ktorý sa často pre nás zaslepených "muklov" s tým naším prelínal a ani sme si toho nevšimli.
Ja osobne nemám, za čo pani Rowlingovú obviniť, lebo všetky svoje chyby si dokázala premyslieť a v neskorších pokračovaniach aj opraviť, aby to nespôsobovalo žiaden chaos.

Harry Potter je teda neopísateľný zážitok, ktorý ani na dnešné dni nenašiel svoju konkurenciu.
Nech si hovorí kto, čo chce, no táto kniha toho dokázala veľa. Mnoho ľudí vďaka nej začalo čítať, vytvoril sa nový subžáner fantasy, zistilo sa, že neexistuje len high a low fantasy, väčšia pozornosť sa upriamila na teen a young adult projekty a tá najdôležitejšia zámienka je, že mladšie deti dostali záujem sa o tomto príbehu dozvedieť aj v cudzom jazyku. A to sa nepodarí len tak každému. J. K. Rowlingová svojím debutom dokázala niečo, čo ešte dlhé veky nikto nepochopí.
Dokázala totižto kompletne reformovať modernú literatúru.

Kto nečítal, alebo nevidel akoby nežil...

jednorozka
16.04.2020 5 z 5

Pribeh, ktery me okamzite uchvatil, skvely vypravecsky styl. Uplne me to na nekolik let pohltilo.

PanTydlitát
16.04.2020 5 z 5

Viděla jsem film, a ten se mi tedy vůbec nelíbil... No nicméně když mi přišel email od kamarádky, že mi do čtečky poslala nějaké knihy, byla jsem nadšená. Podívala jsem se - byl to Harry Potter... Začínám pěkně od prvního dílu - ačkoli se mi nelíbil film, kniha by mohla. A taky že ano. Nejsem ani v polovině a vidím, jak jsem se v Harry Potterovi pekelně zmýlila... Od začátku jsem nenáviděla Dursleyovi, fandila Harrymu, aby věčné boje s Dudlym vyhrál...
Obdivuji se autorce, že byla na mizině a přesto dokázala napsat takovéhle knihy, a přesto se dostala na vrchol slávy, když se ani nakladateli Harry Potter nezdál...
Pěkná kniha.

Knihomolka2812
11.04.2020 5 z 5

Nádherná kniha, jako zbytek celé série. Jelikož miluji dlouhé série tlustých knih, tak je Harry Potter prostě bomba.

Zozolle1
09.04.2020 5 z 5

Knihu jsem četla 9x, avšak ani jednou nedočetla. Asi jsem musela dospět, ale po cca více než 10 letech pokusů o začtení se, se mi to konečně povedlo. Strašně mě kniha bavila a to i když jsem viděla film a zkoušela ji číst 9x. :)

Luna7
09.04.2020 5 z 5

Po pěti letech přečten první díl znovu (i když se mi nechce věřit, že je to tak dávno). Harry Potter je prostě moje srdcovka a teď díky téhle situaci mám čas si přečíst celou sérii znovu. Už se vrhám na druhý díl.

Elka252
09.04.2020 5 z 5

Nádherný začátek, nádherné série v nádherném kouzelnické světě psaný nádhernou autorkou... Slovo nádhera by se zde mohla opakovat ještě 1000* a bylo by málo... Kniha byla výmečná a dobře propracovaná miluju famfrpál, Bradavice a celičký kouzelnický svět... Celá (nádherná) série se mi líbila - Fandila jsem BRUMBÁLOVI, POŠUKOVI MOODYMU, LUPINOVI, SIRIUSOVI, TONKSOVÉ a celému FÉNIXOVU ŘÁDU. Měla jsem ráda HARRYHO a HERMIONU a jejich schopnost dokončovat za sebe věty. Nikdo neměl na RONA a to ani ve filmovém provedení.
SEVERUS SNAPE je můj hrdina!