Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Anushka1
07.04.2020

Tak i já jsem se konečně dostala ke čtení Harryho Pottera. Uvádí se, že je to dětská knížka. Já osobně si to nemyslím. Člověk by nikdy neměl být starý na to, aby si neužil pár kouzelnických dobrodružství. A Snape pro mne vždy bude ten nejlepší z nejlepších.

Majinka010406
02.04.2020 5 z 5

Často jsem nechápala, co na této knize všichni vidí, ale pak jsem neodolala a začala číst. Po první kapitole následovala další, až jsem přečetla celou knihu a byla jsem velmi překvapená, jak je to skvělé.

annie16
31.03.2020 5 z 5

Četla jsem ji už dříve, nyní i s dcerami, a všem se nám líbila.

Marjanka956
30.03.2020 4 z 5

Kniha velmi dobrá
Sice jsem dřive než jsem si to přečetla viděla film, ale i tak mě kniha nijak nezklamala.
Některé situace tam jsou jinak než ve filmu nebo uplně vynechány, o to víc mě kniha bavila.
Padoucha jsem odhadovala stejně, jako hlavní hrdinové a zjištění kdo to opravdu byl mě překvapilo.

Lilit15
30.03.2020 3 z 5

Miluju Harry Pottera, ale bohužel patřím mezi ty, co dřív viděly film než si přečetly knihu. Takže jsem se naprosto zamilovala do filmu, ale do knížky už ne. Skoro vše na co jsem ve filmu zvyklá bylo jinak. Film mě natolik uchvátil
(divím se že to řeknu..),že knížka je proti tomu nic. Možná to je proto, že ve knížce je Harry vykreslen jako nevinná oběť, co jí psychicky ubližují ( a je to velmi smutné,to zas ne že ne) a co ne vždy se dokáže ubránit a ve filmu je zase Harry odvážný a statečný a taky věrný ke všemu a ke všem a to se mi líbí víc než oběť Harry. Samozřejmě je dosti možné,že si ho moc idealizuji vždyť je to Harry!!! Ale i přesto jsem Harryho nepřestala mít ráda xdd další díl si ale nepřečtu..

RemiBlack
22.03.2020 5 z 5

2020/12
Po pár letech si zase dávám rereading, tentokrát anglicky.
A nemám co dodat. Harry je klasika mého dětství. :)

mave8rick
21.03.2020 5 z 5

Krásný pohádkový úvod do tohoto kouzelného světa. Plný přátelství, rivality, odvahy a dobrodružství.

Mája777
15.03.2020 5 z 5

Tak téhle knize jsem celých dvacet let odolávala. Asi mě odradil ten mediální humbuk kolem ní. Neviděla jsem ani filmy. No a teď, mohu říct téméř na stará kolena, jsem ji přečetla a zjistila jsem, že se to dá. Co jenom dá, je úžasná a už jsem si u kamarádky zamluvili další díly. A proč jsem ji právě teď přečetla? Připravujeme ve škole noc s Andersenem a Harry Potter je jedním z témat. Tak asi tak:)

ptacicek
15.03.2020 5 z 5

Úžasné oddechove čtení, které čtenáře pohltí. Prostě parádní pohádka pro děti i pro dospělé. Jen bych ocenila víc info o kouzlení ????

fajka
11.03.2020 5 z 5

Konečně jsem se ke knize dostala. A uznávám, že toho vůbec nelituji. Kniha už od začátku si získá mnoho fanoušků. Hlavní hrdina Harry je sympatický a odvážný chlapec. Jeho kamarádi jsou také vyjímeční. Podle mě je to dobře psané a hlavně čtivě napsané. Postavy byly hezky propracované a měly každá různé vlastnosti. Rozhodně si chci přečíst i ostatní díly a věřím, že si je velice užiji.

DannyLady
10.03.2020 5 z 5

Harryho sem četla už hodně dávno když jsem byla mladší a teď mám pocit, že to čtu poprvé. První díl mi stylem psaní připadá cílený opravdu na mladší publikum, ale to ovšem neznamená, že jsem si to neužila. Děj de opravdu rychle a nejsou tam žádné nudné pasáže. Konec mi připadal trochu odfláknutý, čekala sem, že se dozvím něco víc o záchraně kamene než ve filmu a myslím, že ve filmu toho bylo víc. Ale je to úžasná kniha a jako fanoušek HP sem naprosto spokojená. Už začínám číst druhý díl.

s1ombrehimawari
10.03.2020 3 z 5

Mám takový pocit, že je to celé přeceňované. Ve spoustě věcí je film lepší např. humor a větší nestranost [Rowlingová má prostě svého miláčka Harryho a kdokoliv kdo se mu postaví nebo není v Nebelvíru, je automaticky zrůda a Zmijozel (ano, vadí mi že tato celá kolej je jenom kvůli náhledu Rowlingové vlastně jen tlupa tupých hadů) a bečka]. Vždycky jsem se divila, proč je film tak časově fragmentovaný a těšila jsem se, že kniha bude plynulá ale omyl, ve výsledku mi to ale zas tak nevadilo. S Harrym jsem ze začátku měla potíže, byl to takový otravný nic, ale později už to bylo lepší. Mrzí mě, že kouzel a výuky i charakterů bylo v knize pomálu a připadám si, jako kdybych do toho vůbec ani neměla být zainteresována. Ron i Harry mi připadali jako kdyby se za celou dobu nic nenaučili. Po tomto počinu na mě autorka působí jako povrchní žába. Očekávám ale zlepšení a větší vyspělost psaní. Filmy se mi totiž také začínaly čím dál tím víc líbit, čím byly drsnější a ponurejší. Tohle byla ještě moc pohádka.
Spoiler: V knize byl jeden moment, kdy se pravděpodobně Rowlingová přepočítala a udělala chybu a to když lektvary po profesorovi Quirellovi nebyly vypité, ale troll zabit byl. A to finále? Děláte si srandu? Profesor černé magie nezvládne vytáhnout hůlku a říct zaklínadlo?

MalejTucnak
08.03.2020 5 z 5

Zatím jsem pouze poslouchala audioknihu, ale to už čtyřikrát a miluji to. Knihy (i filmy) Harry Potter si mě navždy získaly.

MIA-chan
06.03.2020 5 z 5

Když mi bylo asi tak 10 let, dostala jsem k vánocům druhý díl Harryho Pottera. Nebyla jsem z toho nijak nadšená, ale i přes mojí nechuť jsem se do knihy pustila. Bohužel asi po 50 stránkách jsem to musela odložit, protože jsem to vůbec nechápala a nepřipadalo mi to ani trochu čitelné ( filmy jsem už měla všechny dokoukané). Řekla jsem si, že už se k Harrymu nikdy nevrátím.
Před nějakou dobou jsem na Harryho Pottera dostávala čím dál tím větší chuť. Sice jsem si pamatovala jak mě zklamal, ale přesto jsem si jo chtěla znovu, tentokrát od prvního dílu, přečíst.
A tedy nakonec jsem se do něho před pár dny pustila. A bylo to nejlepší rozhodnutí jaké jsem mohla udělat! Harry mě vůbec nezklamal, naopak! Dozvěděla jsem se tolik nových věcí.
Hned se musím pustit do druhého dílu!

FoxCube
02.03.2020 5 z 5

Kniha mého dětství ❤️ strašně ráda si k ní, a vlastně celé sérii vracím

jan.votoupal
28.02.2020 4 z 5

Nádhera a nejen pro děti. Já jsem postupem vydávání této série zestárl a neztratila nic ze své krásy. Čtivé, odpočinkové. Velký obdiv za tolik práce spisovatelce, a to nejen na knihách samotných, ale i za roky příprav, než se vůbec dala do samotného psaní...

scroft
26.02.2020 3 z 5

Snad první kniha v mém životě, kdy jsem musela konstatovat, že film se mi líbí víc. Možná to bylo tím, že jsem ji četla v dospěláckém věku a adorovaní hlavní postavy mi přišlo přespříliš a moc přitažené za vlasy, nicméně naštěstí další díly měly stoupající tendenci, takže jsem si spravila chuť.

KnihomolkaAnna
25.02.2020

J.K.Rowlingová si mé srdce získala okamžitě. Má obrovskou fantazii. Vymyslela originální kouzelnický svět, který je plný zvláštních zvířat a trolů. Harryho se chystám číst potřetí, ale určitě ne naposledy. Kdo jste knihu ještě nečetl, neváhejte. Je úžasná. Začtete se a knihu pustíte až na poslední stránce.

gad
21.02.2020 5 z 5

Konečně jsem se dostal k tomu, abych si potterovskou sérii přečetl. A vlastně jen díky své sestře, která mi celou sadu dala jako dárek k padesátce. Filmy jsem viděl několikrát, ale kniha je kniha a paní Rowlingová ji prostě umí napsat. Její kouzelnický svět paralelní s mudlovským je úžasný. Ale konec řečí, odcházím hledat Tajemnou komnatu.

Annaeli2
21.02.2020 5 z 5

Ani nevím, co k tomu dodat. Takto úžasné dílo od úžasné autorky Rowlingové, to nejde ani slovy popsat. A pokud se zde nachází nějaký pračlověk jenž Harryho Pottera nečetl... Ať to okamžitě napraví. ;)